Centrum Informacji Turystycznej zaprasza wszystkich piotrkowian na seans astronomiczny, który w sobotę (11.02) odbędzie się w planetarium w I Liceum Ogólnokształcącym.
Rozpoczął się właśnie nabór do 3. edycji konkursu Literacka Podróż Hestii, który wyróżnia najciekawsze polskie książki dla dzieci i młodzieży, napisane z myślą o odbiorcach w wieku 10-15 lat. W tym roku ponownie przyznana zostanie Nagroda Literacka Podróż Hestii, której mecenasem jest ERGO Hestia. Organizacją konkursu zajmuje się Fundacja Artystyczna Podróż Hestii, działająca w kilkuletnim już partnerstwie z Fundacją Wisławy Szymborskiej.
Na pewno zdajesz sobie sprawę że pościel i kołdra mają bardzo duży wpływ na jakość naszego snu, źle dobrana pościel może nawet podrażnić naszą skórę, dlatego wybór pościeli i kołdry powinien być przemyślany. Z artykułu dowiesz się jaką kołdrę oraz pościel warto wybrać do sypialni małżeńskiej.
Prokuratura sprawdza czy w domu dziecka w Dąbrowie Rusieckiej w powiecie bełchatowskim dochodziło do molestowania nieletnich. Zatrzymany w tej sprawie został jeden z wychowawców.
1 stycznia 2023 roku Rozprza znów stała się miastem. W najbliższy wtorek w tamtejszej Szkole Podstawowej zaplanowano uroczystości z okazji tego historycznego wydarzenia.
Za nami 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Młodzi ludzie mogli dłużej pospać bądź posiedzieć przed komputerem, ale zdecydowali się wspomóc akcję.
Dziś zachęcamy do zgłębienia historii niestety nieistniejącego już dworu i parku w Gościnnej w gminie Gorzkowice. Zabudowania zachowały się już tylko na starych fotografiach i w pamięci części mieszkańców. Zabudowania, o których dziś mowa odeszły bowiem do historii w latach 60. XX wieku.
Dwa kompletnie zdemolowane auta stoją na parkingu przy ulicy Batorego w Piotrkowie. Ich stan definitywnie wskazuje na to, że nie nadają się one do użytku. Okazuje się jednak, że nie można ich tak łatwo odholować, aby nie blokowały miejsc na parkingu.
Do zdarzenia doszło w Piotrkowie na ul. Piłsudskiego, w czwartek około godziny 17.30.
„Zbrojna agresja Rosji na Ukrainę spowodowała bardzo trudną sytuację na rynkach paliw, co przekłada się również na wyższe koszty wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. Specyfika rynku ciepła, który w przeciwieństwie do rynku energii elektrycznej ma charakter lokalny, a dodatkowo zasady taryfowania wytwarzania ciepła są odmienne w przypadku ciepłowni i jednostek kogeneracji, powoduje, że odbiorcy w poszczególnych miastach w różnym stopniu, terminie i z inną częstotliwością odczuwają podwyżki cen ciepła. Wejście w życie ustawy ochroni odbiorców przed wysokimi kosztami ciepła, a jednocześnie pozwoli wytwórcom ciepła na jego produkcję w oparciu o zatwierdzoną przez prezesa URE taryfę” - komentuje ustawę wprowadzającą mechanizm ograniczenia podwyżek cen ciepła Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. oraz prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych.