Kolarze wrócą do Sulejowa - uważajcie na utrudnienia
Wyścig kolarski po ziemi łódzkiej w tym roku również zostanie zainicjowany w Sulejowie. Będzie to także jeden z etapów Otwartych Mistrzostw Województwa Łódzkiego. Na trasie Sulejów-Łęczno-Krzewiny-Biała-Kurnędz-Sulejów będą się ścigać zarówno miłośniczki, jak i miłośnicy kolarstwa w różnych kategoriach wiekowych. Będzie można im kibicować już w najbliższą niedzielę (21.07.2024) od godziny 13:15.
Remont Żeromskiego w Piotrkowie. Czy wielki głaz opóźni pracę?
Trwają prace przy remoncie ul. Żeromskiego w Piotrkowie. Drogowcy przebudowują instalację wodociągową i kanalizacyjną. Podczas robót instalacyjnych przy rondzie Lecha i Marii Kaczyńskich natrafiono na ogromny głaz, którego nie da się wyciągnąć. Wykonawca wraz Inspektoratem Nadzoru Budowlanego pracują nad rozwiązaniem, które pomoże ominąć przeszkodę. Czy wydłuży to czas remontu ul. Żeromskiego?
Łowcy burz Łódzkie i RCB ostrzegają (AKTUALIZACJA)
Burze już pojawiły się na południu Polski. W ciągu dnia będzie ich przybywać, także w naszym województwie. Pierwotnie będą to pojedyncze komórki burzowe, które będą się w dalszej fazie łączyć w układy, a niewykluczone jest także przekształcanie się ich w superkomórki burzowe.
Piotrkowianin też zaczął treningi przed sezonem
Zajęcia przed nowym sezonem w ORLEN Superlidze wznowił zespół Piotrkowianina. Na pierwszych wspólnych zajęciach obecny był nowy-stary zawodnik drużyny Piotr Rutkowski, który wrócił z Zagłębia Lubin. Trenowali także wychowankowie Piotrkowianina: Jakub Dróżdż, Patryk Grzesik i Franciszek Jurczenia. W zajęciach wziął udział również rekonwalescent Patryk Mastalerz. Zabrakło: Jana Stolarskiego (kończy okres rehabilitacji), Krzysztofa Żyszkiewicza (powołanie do kadry) oraz leczącego uraz Sebastiana Runowskiego.
Coraz więcej płacimy za dentystę. Ceny zabiegów przyprawiają o zawrót głowy
Długie kolejki w gabinetach dentystycznych na NFZ sprawiają, że Polacy są skazani na prywatną opiekę stomatologiczną. Ceny zabiegów związanych z leczeniem zębów przyprawiają o zawrót głowy i nic nie wskazuje na to, że sytuacja mogłaby się zmienić na korzyść pacjentów. Eksperci rankomat.pl przeanalizowali ceny usług dentystycznych w ponad 150 gabinetach w Polsce. Okazuje się, że wystarczy wyjechać kilkadziesiąt kilometrów poza granicę dużego miasta, by zaoszczędzić nawet 25%.
Nastolatkowe podpalili 21-latka. Teraz walczy o życie w szpitalu
19-latek, 13–latek i 14–latek zostali zatrzymani przez opoczyńską policję po tym jak podpalili 21-letniego mężczyznę. Najstarszy z zatrzymanych usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
Umowa na budowę kolejnego odcinka S12 podpisana. Sulejów poczeka (FILM)
Ministerstwo Infrastruktury podpisało umowę na zaprojektowanie i budowę 14 km odcinka S12 między Przysuchą a Wieniawą. Na razie nie wiadomo kiedy powstanie odcinek z Piotrkowa do Sulejowa i dalej.
Piotrcovia wznowiła treningi
21 godzin temu, 20:19
Piotrcovia wznowiła treningi
Z czterema nowymi zawodniczkami rozpoczęła wspólne przygotowania przed nowym sezonem ORLEN Superligi drużyna piłkarek ręcznych Piotrcovii.
Czy Sulejów zostanie kajakową stolicą Polski?
Lubicie pływać kajakami? Lubicie bić rekordy? Lubicie obcować z naturą? Jeśli tak, mamy dla Was wyjątkową propozycję. W czwartek, 25 lipca 2024 roku zostanie podjęta próba ustanowienia rekordu Polski w największej paradzie kajakowej pod hasłem „Sulejów – kajakowa stolica Polski”. Udział w tym niecodziennym wydarzeniu jest bezpłatny. Burmistrz Sulejowa zachęca do zapisów.
Prawie dwa miliony na drogi dojazdowe do pól
Milion 915 tysięcy otrzymają z budżetu województwa samorządy z powiatu piotrkowskiego na drogi dojazdowe do pól. Dofinansowanie pozwoli na ich utwardzenie lub remont, a co za tym idzie dojazd ciężkimi maszynami do swoich upraw.
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat