Advertisement

Artykuły do tagu: Czarnocin

Czarnocin zaprasza na  wigilię
Bożonarodzeniowa atmosfera jest coraz bardziej obecna w naszych domach, a święta zbliżają się wielkimi krokami. Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia na gminną wigilię zaprasza gmina Czarnocin.
Wszystkie lampy będą ledowe
Od połowy listopada na terenie gminy Czarnocin trwają prace, polegające na wymianie kolejnych lamp istniejącego oświetlenia ulicznego. Łącznie planowane jest zastąpienie 110 istniejących opraw sodowych na energooszczędne lampy LED. Ich moc to 37W.
Świętowali złote i diamentowe gody
Pary małżeńskie z terenu gminy Czarnocin obchodziły uroczystość jubileuszu 50 i 60-lecia pożycia małżeńskiego. W tym roku w pięć małżeństw świętowało złote gody, a trzy - diamentowe. Z rąk wójta gminy Czarnocin Romana Miksy jubilaci odebrali medale za długoletnie pożycie małżeńskie, nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz upominki.
Będzie nowe miejsce integracji
Na terenie Gminy Czarnocin trwa realizacja grantów „Sołectwo na plus”. W miejscowości Zawodzie montowana jest właśnie drewniana altana.
Powstanie nowoczesne boisko
W gminie Czarnocin przybędzie kolejny obiekt sportowy. W sołectwie Dalków powstanie boisko do gry w piłkę nożną. Już niebawem zostanie podpisana umowa z wykonawcą i rozpoczną się prace budowlane.
Maszt flagowy powstał w Czarnocinie
Gmina wzięła udział w akcji #PodBiałoCzerwoną. Całość inwestycji została sfinansowana przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej.
Pomnik rodziny Maleszewskich [ZDJĘCIA]
Wyjątkowa uroczystość odbyła się w tym tygodniu na cmentarzu parafialnym w Czarnocinie. Odsłonięty został odbudowany pomnik rodziny Maleszewskich herbu Gryf.
Na ludową nutę [ZDJĘCIA]
W niedzielę w Czarnocinie odbył się Powiatowy Przegląd Zespołów Ludowych i Śpiewaczych. Impreza dla lokalnych muzyków zorganizowana została już po raz czwarty.
Milionowe inwestycje rozpoczęte
Wójt gminy Czarnocin Roman Miksa oraz skarbnik gminy Krystyna Lula, w asyście wicemarszałka województwa łódzkiego Zbigniewa Ziemby, podpisali umowy na realizację zadania pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Kalska Wola i Biskupia Wola wraz z rozbudową oczyszczalni ścieków w gminie Czarnocin”. Zadanie o łącznej wartości 20 mln złotych to największa inwestycja na terenie gminy Czarnocin w ostatnich kilku dekadach.
Powstał mural Bitwy Warszawskiej
W Czarnocinie powstał mural poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Dzieło zostało namalowane w samym centrum miejscowości, na budynku Ochotniczej Staży Pożarnej w Czarnocinie.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat