Advertisement

Artykuły do tagu: Czarnocin

Już w niedzielę mieszkańcy powiatu piotrkowskiego i gminy Czarnocin będą mogli poczuć atmosferę zbliżających się świąt wielkanocnych. A wszystko dzięki organizacji tradycyjnego "Koszyczka Wielkanocnego".
- Będziemy tu skupiali całe społeczno-kulturalne życie naszej gminy - tak o Centrum Edukacji Ekologicznej EKOSFERA mówi wójt gminy Czarnocin Roman Miksa. Nowoczesny obiekt jest już praktycznie gotowy. W piątek odbyła się konferencja, która podsumowywała realizację tego projektu.
Rekordowe - ponad 21 mln złotych na inwestycje w Czarnocinie
Rok 2023 zapowiada się rekordowo jeśli chodzi o inwestycje, które będą realizowane przez gminę Czarnocin. W budżecie gminy na rok 2023 opiewającym na kwotę blisko 43 mln złotych, aż 21 mln złotych czyli 48% to wydatki majątkowe, a na pewno do końca roku ta wartość jeszcze wzrośnie.
Powstanie nowe miejsce zabawy i rekreacji
Jeszcze w tym roku mieszkańcy gminy Czarnocin mogą liczyć na powstanie nowego miejsca do rekreacji. Władze planują bardzo dużą inwestycję przy zalewie w Czarnocinie. Prace mają kosztować około dwóch milionów złotych.
Wyłączą prąd w Piotrkowie i regionie
Mieszkańcy i użytkownicy niektórych posesji w Piotrkowie Trybunalskim i okolicach znów będą musieli czasowo radzić sobie bez prądu. PGE Dystrybucja przekazało aktualną listę planowych wyłączeń energii elektrycznej.
Artystyczne popisy w świątecznym klimacie
W minioną niedzielę (22.01.2023) w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Czarnocinie odbył się już tradycyjnie Koncert Noworoczny. Gminne zespoły, które zaprezentowały się publiczności, wykonując najpiękniejsze świąteczne utwory, po występach zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Czarnocin zaprasza na noworoczny koncert
Władze gminy Czarnocin zapraszają na koncert noworoczny połączony z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Występ zaplanowano już w najbliższą niedzielę.
13.01.2023 14:40
Będzie nowa droga
Już niebawem w gminie Czarnocin rozpocznie przebudowę drogi powiatowej relacji Róża-Kruszów-Kalska Wola, którą to gmina przejęła w zarząd w celu realizacji inwestycji.
W gminach znów przyjmują wnioski na węgiel
W Czarnocinie i Łękach Szlacheckich rozpoczęła się druga tura przyjmowania wniosków na zakup węgla po preferencyjnej cenie.
Nowy ciągnik już
Gmina Czarnocin zakupiła kolejny ciągnik rolniczy. Maszyna pomoże w codziennych pracach, m.in. porządkowych, realizowanych przez Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy. Koszt całej inwestycji wyniósł 160 tys. zł. Zakupiony traktor to ciągnik marki Same Explorer 3/110 GS  z napędem 4x4 wyposażony w przedni TUZ.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat