Advertisement

Artykuły do tagu: Moszczenica

przedwczoraj, 10:21
Jubileusz OSP w Moszczenicy
Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy świętuje w tym roku 105-lecie działalności. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w minioną niedzielę, 17 września w gminnym amfiteatrze. To jedna z najstarszych jednostek w powiecie piotrkowskim. Formacja powstała w 1918 r. z inicjatywy ówczesnego proboszcza Stanisława Kielera.
Krwiodawcy ruszają do boju
Rejonowa Spartakiada Klubów HDK Powiatu Piotrkowskiego odbędzie się w najbliższą niedzielę (17.09.2023) w Babach. Organizatorzy zapraszają wszystkich krwiodawców i osoby, którym na sercu leży honorowe krwiodawstwo do wspólnego świętowania. Spartakiada odbywa się co rok, a tym razem organizatorem jest Klub HDK PCK przy OSP w Babach im. Stanisława Ortela.
Kto zniszczył banery wyborcze?
Dwa banery wyborcze z wizerunkiem Piotra Wojtysiaka, starosty powiatu piotrkowskiego i równocześnie kandydata Trzeciej Drogi do Sejmu, zostały zniszczone. Do incydentu miało dojść w nocy z wtorku na środę na terenie gminy Moszczenica.
Powiatowe święto plonów w Moszczenicy
To było wielkie i wyjątkowe święto rolników z powiatu piotrkowskiego. Powiatowo-gminno-parafialne dożynki odbyły się w niedzielę w Moszczenicy. Dziękowano za tegoroczne plony, nie zabrakło tradycyjnego ceremoniału dożynkowego, a wydarzenie uświetniły koncerty, które przyciągnęły tłumy.
Amazonki zapraszają na spotkanie profilaktyczne
Piotrkowskie Stowarzyszenie Amazonek „Kamilki” zaprasza w najbliższą niedzielę do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Moszczenicy na spotkanie dotyczące profilaktyki onkologicznej.
Zamknęli drogę powiatową
Na około tydzień zamknięta została dla ruchu pojazdów droga powiatowa w Gościmowicach II w gminie Moszczenica. Aby dojechać do tej miejscowości, należy skorzystać z objazdu przez miejscowość Powęziny.
Plener Jazzowy w Moszczenicy
W najbliższą niedzielę (13.08) o godz. 17:00 odbędzie się II Plener Jazzowy. Podobnie jak w poprzedniej edycji muzyka wybrzmi w zabytkowym parku w Moszczenicy.
Instruktor został mistrzem
Piotr Kaukel, instruktor szachowy w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Moszczenicy osiągnął tytuł Mistrza FIDE, przyznawany przez Międzynarodową Federację Szachową (FIDE).
Gospodarze bezkonkurencyjni w Piotrkowski CUP 2023
Orlik Moszczenica zwyciężył w piątej edycji turnieju Piotrkowski CUP. Zawody zorganizowano - już po raz kolejny - właśnie w Moszczenicy. Gospodarze w pokonanym polu pozostawili swoich finałowych przeciwników z Aleksandrowa oraz trzeci Eko-Luk.
Termin przyjmowania zgłoszeń na Piotrkowski CUP 2023 dobiega końca   
Już 6 sierpnia na Stadionie Piłkarskim w Moszczenicy odbędzie się Piotrkowski CUP 2023, czyli amatorski turniej piłki nożnej organizowany przez Powiatowe Zrzeszenie LZS w Piotrkowie Trybunalskim. Zgłoszenia nadsyłać można do końca lipca.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat