Artykuły do tagu: Moszczenica

Strażacy z OSP w Rozprzy będą mieć nowy samochód ratowniczo – gaśniczy
Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy ze zbiornikiem na 7 tys. litrów wody trafi do Ochotniczej Straży Pożarnej w Rozprzy. Z unijnego programu, który ma wzmocnić służby m.in. przy zapobieganiu i usuwaniu skutków katastrof i klęsk żywiołowych, skorzysta też OSP Moszczenica.
Podjechał zapytać policjantów o drogę. Okazało, że jest nietrzeźwy
Policjanci wydziału ruchu drogowego pełniąc na co dzień służbę spotykają się z wieloma różnymi sytuacjami. Mundurowi podczas jednej interwencji zatrzymali dwóch nietrzeźwych, a jeden z nich osobiście podjechał do policjantów zapytać o drogę.
Noc Świętojańska w Moszczenicy
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – „Noc Świętojańską”. Festiwal rozpocznie się w piątek (21.06.2024) o godzinie 19:00 przy malowniczych stawach w Moszczenicy. Organizatorzy zapowiadają, że to będzie niezapomniany wieczór pełen tradycji, muzyki i zabawy.
VI Chrześcijańskie Spotkania Młodych w Moszczenicy. Obejrzyj galerię zdjęć!
Już po raz szósty Moszczenica stała się centrum duchowego spotkania młodzieży z Archidiecezji Łódzkiej. Chrześcijańskie Spotkania Młodych (CHSM), które odbyły się w tym roku, zgromadziły nie tylko młodych ludzi, ale również ich rodziny, oferując bogaty program duchowy i artystyczny. To wyjątkowe wydarzenie wzbogaciła obecność honorowego gościa, kardynała Grzegorza Rysia, Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego.
Kierowca jeepa stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi, złamał drzewo, przebił ogrodzenie i zatrzymał się na rurze. Groźne zdarzenie w Moszczenicy
W Moszczenicy, na ulicy Piotrkowskiej, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Kierujący jeepem, z nieznanych dotąd przyczyn, stracił panowanie nad samochodem, co doprowadziło do wypadnięcia pojazdu z drogi.
Chrześcijańskie Spotkania Młodych przed nami
30 maja 2024 roku Moszczenica stanie się centrum wyjątkowego wydarzenia - "Chrześcijańskich Spotkań Młodych". Organizowane przez gminę Moszczenica, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Parafię Podwyższenia Świętego Krzyża oraz Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Moszczenica, spotkania mają na celu propagowanie wartości humanistycznych i chrześcijańskich wśród młodych ludzi.
Charytatywny piknik dla 5-letniego Bruna
Wyjątkowy Dzień Dziecka, który łączyć będzie radość spędzania czasu z rodziną oraz wsparcie dla pięcioletniego Bruna, który walczy z DMD (Dystrofia mięśniowa Duchenne'a) odbędzie się w Moszczenicy. Organizatorzy zapraszają na Charytatywny Piknik Rodzinny i Turniej Siatkówki Amatorskiej.
Motoryzacyjne święto rozpoczęte! Tłumy zebrały się w Moszczenicy
Dopisała pogoda, a tłumy miłośników motoryzacji z całego regionu zebrały się w Moszczenicy na XII Motofestynie. Wydarzenie, które odbywa się pod patronatem lokalnych władz, rozpoczęło się w sobotnie popołudnie i oferuje bogaty program atrakcji, w tym pokazy stuntu motocyklowego, wystawy zabytkowych pojazdów oraz koncerty gwiazd, takich jak BIG CYC i Farben Lehre. Organizatorzy apelują o bezpieczną jazdę i przestrzeganie przepisów drogowych podczas świętowania.
Trwa rozbudowa szkoły w Rękoraju
Przy Szkole Podstawowej w Rękoraju powstaje nowoczesna sala gimnastyczna oraz skrzydło boczne z zapleczem sanitarnym i sportowym. Obiekt będzie połączony z istniejącym budynkiem dydaktycznym specjalnym łącznikiem.
Zapraszają na
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy zaprasza na kolejny Plener Jazzowy. Podobnie jak w roku ubiegłym koncert odbędzie się w zabytkowym parku w Moszczenicy. Zaplanowano go na niedzielę (19.05.2024).
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat