Artykuły do tagu: Moszczenica

Chcesz pomóc? Chodź na spacer!
Komitet Społeczny Pomagamy Łukaszowi i wolontariat ze Szkoły Podstawowej w Srocku zachęcają do udziału w charytatywnym spacerze. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone dla Łukasza, który został poszkodowany w wypadku drogowym, spowodowanym przez pijanego kierowcę.
Przez kilka godzin nie będzie wody
Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Moszczenicy informuje, że w czwartek (20.01.2022) w godzinach 8.00 - 13.00 wystąpi przerwa w dostawie wody w miejscowościach zaopatrywanych z ujęcia w Moszczenicy.
Gratulacje dla szczęśliwych rodziców
Pierwszy w tym roku mieszkaniec gminy przyszedł na świat 3 stycznia w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka. Rodzice chłopca pochodzą z Rakowa w gm. Moszczenica.
Malutki Mikołaj w dniu urodzin ważył 3 kg i mierzył 53 cm. Był też pierwszym dzieckiem urodzonym w tym roku w powiecie piotrkowski.
Moszczenickie morsy przywitały rok [ZDJĘCIA]
"Najważniejsze że woda zimna i humory dopisywały" - tak Klub Morsa Moszczenica opisał pierwsze morsowanie w nowym roku. Fani kąpieli w zimnej wodzie spotkali się w niedzielę nad stawem koło zabytkowego parku.
Ptasia grypa w gminie Moszczenica
W miejscowości Gazomia Stara, w gminie Moszczenica stwierdzono ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI). W związku z wykryciem choroby na terenie kilkunastu miejscowości wprowadzono tzw. obszar zapowietrzony.
Jan Łaski zasłużonym dla Powiatu Piotrkowskiego
Jan Łaski, znany i ceniony muzyk, kompozytor, akordeonista, pedagog, kierownik kapeli ludowej "Tkacze" z Moszczenicy, został tegorocznym laureatem tytułu honorowego "Za zasługi dla Powiatu Piotrkowskiego".
Dary dla Domu Dziecka w Piotrkowie
Dwa laptopy z akcesoriami, artykuły higieniczne, kosmetyczne i biurowe, maskotki i słodycze - to dary druhów z OSP Kiełczówka dla Domu Dziecka w Piotrkowie. W rolę Świętego Mikołaja strażacy-ochotnicy wcielili się w wigilię.
20.12.2021 09:09
Leśna energia od OREADY
W serwisie YouTube można oglądać nowy wideoklip zespołu OREADA. Zaprezentowana przez pochodzącą z Moszczenicy folkoffową grupę piosenka pt. ”Głos” jest pełną, koncertową wersją singla, który promuje debiutancki album pt. “Mówili mi ludzie”. Utworem tym zespół rozpoczyna zrealizowany jesienią cykl zwany Leśną Live Sesją.
17.12.2021 14:57
Zmarł Czesław Matera
W wieku 85 lat zmarł Czesław Matera, wieloletni muzyk i bębnista kapeli ludowej "Tkacze". Jeden z twórców muzyki ludowej odszedł 15 grudnia.
Ponad 30 litrów krwi zebrano w Moszczenicy
Olbrzymim zainteresowaniem cieszyła się ostatnia w tym roku zbiórka, zorganizowana przez przedstawicieli HDK PCK Moszczenica. Chęć udziału w akcji wyraziło 80 osób. Ostatecznie tym drogocennym lekiem podzieliło się 68 krwiodawców, a łącznie udało się zebrać 30,6 litra krwi.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat