Reklama

Artykuły do tagu: Rozprza

Zderzenie trzech
Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną groźnego zderzenia samochodów osobowych w Rozprzy. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję.
Przebudują plac zabaw przy szkole
Przy Szkole Podstawowej w Rozprzy zaplanowano w tym roku przebudowę istniejącego placu zabaw. Na realizację prac władze gminy pozyskały dotację ze środków Urzędu Marszałkowskiego w kwocie 100 tys. złotych.
Ochotnicza Straż Pożarna w Lubieniu ma 100 lat [FOTO]
Z tej okazji tamtejsi druhowie spotkali się z mieszkańcami i strażakami z sąsiednich jednostek, by wspólnie świętować ten wyjątkowy jubileusz. Wszystko zaczęło się od uroczystej mszy świętej. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Obchody zakończyła dyskoteka z DJ-em.
Dawid Kwiatkowski zaśpiewa w naszym regionie
Wyjątkową niespodziankę, szczególnie dla młodszej części widowni, przygotowały władze Rozprzy. Gwiazdą tegorocznych dni gminy będzie Dawid Kwiatkowski.
Akcja rozdawania drzewek, tym razem w Rozprzy
Kolejna akcja zorganizowana przez Pawła Kowalczyka Radnego Sejmiku Województwa Łódzkiego, tym razem rozdajemy sadzonki drzew.
Rozprza: wojewoda jest
Wojewoda łódzki wspiera Rozprzę w staraniach o odzyskanie praw miejskich. Tobiasz Bocheński nie tylko wydał pozytywną opinię pod względem prawnym, ale także poparł starania władz gminy.
Odkrywamy znane i nieznane - Schron bojowy w Rozprzy
W czasie działań wojennych w 1939 roku linia obrony Piotrkowa i Łodzi została wzmocniona bunkrami, a jeden z nich znajduje się w Rozprzy. To tzw. schron tradytorowy dwustronny, wyposażony w strzelnice na dwa ciężkie karabiny maszynowe.
Milion złotych na renowację cmentarza w Milejowie
Blisko milion złotych pozyskała gmina Rozprza na rewitalizację cmentarza wojskowego w Milejowie. Pomysł renowacji tego miejsca to oddolna inicjatywa mieszkańców, dla których to miejsce ma wyjątkowe znaczenie.
Mieszkańcy są na TAK. Rozprza będzie miastem?
Blisko 70 procent mieszkańców, którzy wzięli udział w konsultacjach, poparło pomysł zabiegania władz Rozprzy o ponowne uzyskanie praw miejskich. Urzędnicy już złożyli wniosek. Teraz wszystko w rękach Rady Ministrów.
Rozprza stanie się miastem? Ostatnie dni konsultacji
Jeszcze tylko kilka dni potrwają konsultacje społeczne w sprawie przywrócenia Rozprzy statusu miasta. Od ich wyniku zależy, czy Rozprza będzie miała szansę znów stać się miastem.
Reklama Reklama

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat