Artykuły do tagu: Rozprza

W Rozprzy nie będzie podwyżki za śmieci
W gminie Rozprza podpisano umowę na odbiór i zagospodarowanie odpadów z terenu gminy w 2022 roku. Najważniejsza informacja dla mieszkańców jest taka, że nie będzie podwyżek za śmieci.
Nowe władze Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Rozprzy
W sobotę (13.11) w Mierzynie odbył się odbył się Zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Rozprzy. W jego trakcie podsumowano minioną kadencję i wybrano nowe władze.
Pamietają o legionistach
Mszą świętą w sanktuarium N.M.P. Matki Życia w Rozprzy rozpoczęto uroczystości z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po mszy złożono wieńce oraz znicze pod tablicą upamiętniającą 100-lecie powstania 4 i 6 pułku Legionów Piłsudskiego w Rozprzy oraz pod pomnikiem poległych bohaterów walczących o Polskę i Lud w latach 1939-1945. W miejscach pamięci zapłonął Ogień Niepodległości.
Zmiana na stanowisku wójta w Rozprzy
Adrian Kowalski został, na jeden dzień, nowym wójtem gminy Rozprza. Taki wyjątkowy dla siebie prezent wylicytował – za kwotę 5 tys. złotych – podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Piknik rodzinny w Romanówce
W Romanówce odbył się piknik rodzinny, który był podsumowaniem realizacji w tej miejscowości projektu ,,Przed Covidem bramy zamykamy i bezpiecznie czas spędzamy". Zabawę zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich Romanówka/Stefanówka.
Szkoła Podstawowa w Rozprzy z nową czytelnią
Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rozprzy korzystają już z nowej czytelni. Miejsce dla miłośników książek powstało w niezagospodarowanym do tej pory pomieszczeniu, znajdującym się tuż przy bibliotece.
W gminie Rozprza dbają o tradycję
Gminne Święto Kiszenia Kapusty odbyło się w Domu Ludowym w Romanówce w gminie Rozprza. Imprezę przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich Romanówka/Stefanówka. Oprócz tradycyjnego deptania kapusty, organizatorzy zadbali też o walory artystyczne spotkania. Goście mogli podziwiać taneczne i wokalne popisy młodzieży.
60 lat Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi
To był wyjątkowy Dzień Edukacji Narodowej dla całej społeczności Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. Placówka świętowała jubileusz 60-lecia.
Droga w Longinówce oficjanie otwarta po kompleksowej przebudowie
Z wyremontowanej drogi kierowcy mogli korzystać już od kilku dni. Oficjalne otwarcie formalnie zakończyło inwestycję. Przebudowa drogi w Longinówce kosztowała ponad 2,6 mln złotych.
04.10.2021 12:54
Rodzinnie witali jesień
W sobotę (2.10.2021) w Białocinie (gm. Rozprza) odbył się piknik rodzinny na powitanie jesieni. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych mieszkańców gminy.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat