Advertisement

Artykuły do tagu: Rozprza

Burmistrz odebrał klucz do miasta
Uroczystości związane z odzyskaniem przez Rozprzę praw miejskich odbyły się we wtorek w tamtejszej szkole podstawowej. Burmistrz Janusz Jędrzejczyk otrzymał akt nadania praw miejskich oraz symboliczne klucze do miasta. Nie zabrakło także części artystycznych.
W Rozprzy uczczą historyczne wydarzenie
1 stycznia 2023 roku Rozprza znów stała się miastem. W najbliższy wtorek w tamtejszej Szkole Podstawowej zaplanowano uroczystości z okazji tego historycznego wydarzenia.
Podświetlany napis z nazwą miasta stanął w centrum Rozprzy
To jeden z elementów, którymi samorząd chce podkreślić fakt odzyskania praw miejskich. Znajduje się on przy DK 91, dzięki czemu widoczny jest nie tylko dla mieszkańców, ale również dla podróżujących.
Certyfikat za promowanie zdrowia
Szkoła Podstawowa im. Zofii Grzybowskiej w Straszowie (gm. Rozprza) otrzymała z rąk wiceminister Edukacji Marzeny Machałek Certyfikat „Szkoła Promująca Zdrowie”. Dokument został podpisany przez Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka i Przewodniczącą Kapituły Krajowego Certyfikatu Przedszkole i Szkoła Promująca Zdrowie prof. dr hab. Barbarę Woynarowską.
Historyczna chwila dla Rozprzy
1 stycznia 2023 roku to historyczny dzień dla Rozprzy. Po latach oczekiwań ta miejscowość  znów stała się miastem. Jak mówią lokalni pasjonaci, historyczna niesprawiedliwość została naprawiona.
Dopłacą do wymiany pieców
W gminie Rozprza z początkiem 2023 roku startuje kolejna edycja programu dofinansowań wymiany pieców węglowych. Zmieni się kwota dotacji, która wyniesie 5 tysięcy złotych.
Rozprza w przedświątecznym nastroju
W gminie Rozprza, tradycyjnie, jak co roku zorganizowano wyjątkowy Jarmark Bożonarodzeniowy. Nie zabrakło na nim pięknych ozdób świątecznych, ale też smakołyków.
Święty Mikołaj znów pojawi się w Rozprzy
Rozprza zaprasza na bożonarodzeniowy jarmark ze Świętym Mikołajem. Wydarzenie odbędzie się w piątek (9 grudnia) na Rynku Piastowskim.
Zapraszają na wyjątkowy koncert
"Fantazje Maryjne" koncert pod taką nazwą odbędzie się w niedzielę, 20 listopada, w Kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Rozprzy. Zaprezentują się muzycy Filharmonii Łódzkiej.
Oświadczenie wójta gminy Rozprza Janusza Jędrzejczyka
- Jest mi bardzo przykro i nie potrafię odnaleźć słów, którymi mógłbym wyrazić dzisiaj swój żal - tak swoje oświadczenie rozpoczyna Janusz Jędrzejczyk, wójt gminy Rozprza, którego policjanci zatrzymali podczas prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat