Artykuły do tagu: Rozprza

XIX Dni Miasta i Gminy Rozprza za nami
Dwudniowe święto miasta i gminy Rozprza 2024 upłynęły w szampańskiej atmosferze. Zawody wędkarskie, pokaz mody "Modna Gospodyni", wesołe miasteczko i inne atrakcje dla całych rodzin. Gwiazdami wieczoru w sobotę był zespół "Big Cyc" a w niedziele dla publiczności zagrał zespół "Defis". Muzyki nie zabrakło również w ciągu dnia dzięki lokalnym orkiestrom, występom zorganizowanym dzięki Gminnemu Centrum Kultury na scenie wystąpili również uczniowie szkół i przedszkoli.
Piknik
Województwo Łódzkie zawitało do Rozprzy. Piknik zorganizowany z okazji 20 - lecia Polski w Unii Europejskiej i sprzyjająca pogoda licznie zgromadziła Mieszkańców na stadionie GKS Czarni Rozprza.
I sesja Rady Miejskiej w Rozprzy
Podczas uroczystej sesji tradycyjnie odbyło się ślubowanie radnych, zaprzysiężenie nowego burmistrza Pawła Kowalczyka oraz wybór przewodniczącego został nim Robert Kabziński.
Znamy nowego burmistrza Rozprzy
Tylko 4 głosy więcej dla Pawła Kowalczyka, a wybory w Rozprzy zakończyłyby się w I turze. Kowalczyk wówczas uzyskał blisko 20 % przewagę nad pełniącym obowiązki burmistrza Arturem Cubałą. Czy II tura była już tylko formalnością?
O włos od sensacji w Rozprzy
Tylko 4 głosy więcej dla Pawła Kowalczyka, a wybory w Rozprzy zakończyłyby się w I turze. Kowalczyk uzyskał blisko 20 % przewagę nad pełniącym obowiązki burmistrza Arturem Cubałą.
Baśń o rozprzańskim trzewiczku
Dnia 17 marca miało miejsce bardzo ważne dla społeczności Rozprzy wydarzenie. Finał projektu „ Baśń o rozprzańskim trzewiczku – historycznie, muzycznie i teatralnie, sponsorowanego przez Fundację Orlen. A organizatorem tego wydarzenia był Robert Kabziński - założyciel Muzeum Ziemi Rozprzańskiej.
Angelika pierwszą
Pochodząca z gminy Rozprza Angelika Kałużna została decyzją telewidzów zwyciężczynią trzeciej edycji, emitowanego w telewizji Polsat programu "Farma". To pierwsza kobieta, która sięgnęła po ostateczny triumf w tym show. Dzięki zwycięstwu otrzymała tytuł "Super Farmerki", Złote Widły oraz 100 tys. zł.
Będzie jaśniej i oszczędniej
Kolejne uliczne lampy zostaną wymienione na nowe. By poprawić bezpieczeństwo mieszkańców gminy Rozprza, urzędnicy zdecydowali się na wymianę opraw oświetlenia ulicznego przy drogach gminnych. Teraz będzie jaśniej, ale i oszczędniej.
Kierowca utknął w szczerym polu. Potrzebna pomoc!
Kierowca ciężarówki szukając objazdu utknął w grząskim błocie w miejscowości Wroników. Okoliczni mieszkańcy proszą o pomoc w wyciągnięciu TiRa.
Powalczy o gminę Rozprza
Artur Cubała, pełniący obecnie obowiązki burmistrza Rozprzy, wystartuje w zbliżających się wyborach samorządowych. Zamierza powalczyć o fotel burmistrza.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat