Advertisement

Artykuły do tagu: Rozprza

Konserwatorzy figury św. Antoniego poszukują archiwalnych materiałów
W ubiegłym roku rozpoczęto renowację figury św. Antoniego znajdującej się w Rozprzy przy ulicy 900-lecia. Konserwatorzy poszukują archiwalnych zdjęć tej figury, co pozwoliłoby im na dokładne odrestaurowanie jej.
Będzie LEDowo. Blisko 400 opraw do wymiany
Rosnące rachunki za prąd zmuszają do oszczędności nie tylko mieszkańców. Szukają ich także włodarze poszczególnych gmin. Jedną z najprostszych możliwości oszczędzania jest modernizacja oświetlenia ulicznego. Na taką zdecydowały się władze gminy Rozprza.
Przebudowa mostów na terenie gminy Rozprza
W cierpliwość muszą uzbroić się mieszkańcy Białocina oraz ci mieszkający na odcinku pomiędzy Bagnem a Cekanowem. Obecnie trwają tam modernizacje dróg gminnych oraz przebudowa dwóch mostów.
Będą lepsze warunki do treningów
Trwają prace budowlane przy przebudowie przyszkolnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Rozprzy. Inwestycja polega na modernizacji asfaltowego boiska wraz z budową sztucznej nawierzchni, piłkochwytów, oświetlenia oraz inną niezbędną infrastrukturą techniczną.
Urząd Miasta i Gminy w Rozprzy po remoncie otworzy się na osoby ze szczególnymi potrzebami
Trwają prace budowlane związane z utworzenie dostępnego Biura Obsługi Mieszkańca w Urzędzie Miasta i Gminy w Rozprzy. Ich celem jest przebudowa części pomieszczeń biurowych na parterze budynku z myślą o osobach z niepełnosprawnościami.
Festiwal „Kolory Polski” w powiecie piotrkowskim
24. Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” zawita w nasze strony. W ramach letniego cyklu zaplanowano koncerty w Rozprzy i Wolborzu, gdzie wystąpi m.in. Joanna Kołaczkowska.
Miejscami nie będzie prądu
Mieszkańcy i użytkownicy niektórych posesji w Piotrkowie Trybunalskim i okolicach znów będą musieli czasowo radzić sobie bez prądu. PGE Dystrybucja przekazała aktualną listę planowych wyłączeń energii elektrycznej.
29.06.2023 11:42
Radni mają zaufanie
Kolejni gospodarze miast i gmin w powiecie piotrkowskim uzyskali od radnych wotum zaufania oraz absolutoria za wykonanie budżetu za 2022 rok. Mowa m.in. o burmistrzu Sulejowa oraz wójtach gmin Grabica, Czarnocin, Gorzkowice oraz Łęki Szlacheckie. Nie wszędzie rajcy byli jednak jednomyślni.
Świętowania w Rozprzy ciąg dalszy
Niedziela jest drugim dniem pierwszych w historii Rozprzy Dni Miasta. Na przybyłych mieszkańców czeka wiele atrakcji. Gwiazdą dzisiejszego wieczoru będzie Czadoman.
Rozprza pierwszy raz świętuje jako miasto
Dni Miasta i Gminy Rozprza odbywają się w ten weekend na tamtejszym stadionie. Nie zabrakło rozmaitych wydarzeń i bogatej części artystycznej. Sobotnią gwiazdą wieczoru był zespół Łydka Grubasa.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat