Urodził się w powiecie pabianickim, pracował w Warszawie, Włocławku i Łodzi, ale ostatnie lata życia spędził w Piotrkowie. I właśnie w naszym mieście został pochowany. Henryk Wardęski to ważna postać przedwojennej Policji Państwowej, do tego adwokat i notariusz. Piotrkowscy funkcjonariusze pamiętają o nim i co roku odwiedzają grób byłego zastępcy komendanta głównego.
„Przed Sądem Okręgowym w Warszawie XXV Wydziałem Cywilnym wszczęte zostało postępowanie grupowe, w trybie ustawy z dnia 17 grudnia 2009 roku o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym (Dz.U. z 2010 Nr 7, poz. 44) z powództwa Barbary Husiew przeciwko pozwanemu Skarbowi Państwa – reprezentowanemu przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Wojewodę Mazowieckiego w Warszawie i pozwanemu Urzędowi Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie, w sprawie o sygnaturze akt XXV C 2239/20.
Piotr Wojtysiak, starosta powiatu piotrkowskiego został doradcą Ministra Obrony Narodowej do spraw współpracy z samorządem terytorialnym. Taką informację przekazał w swoich mediach społecznościowych.
Mieszkańcy Piotrkowa także wzięli udział w Proteście Wolnych Polaków, który w czwartkowy wieczór odbył się w Warszawie. Do stolicy pojechało z Piotrkowa kilka autokarów.
Luksusowy pobyt w pałacu pod Warszawą pozwala spędzić wolne chwile w niepowtarzalnej atmosferze. Pałac Mała Wieś to piękny przykład klasycystycznej architektury XVIII wieku. Dzięki ludziom z pasją historyczną, można dziś spędzić niezwykły urlop we wspaniale odnowionym dworku i przynależnych mu posiadłościach. Co czeka gości na miejscu?
Niektórzy wyjeżdżali w nocy, inni tuż nad ranem, by dotrzeć w niedzielę przed południem do centrum Warszawy. W sumie z naszego regionu pojechało ponad dwadzieścia autokarów. Wiele też osób docierało do stolicy na własną rękę.
Droga ekspresowa S12 miedzy Piotrkowem a granicą województwa łódzkiego jest najbardziej priorytetową drogą w Łódzkiem. Takie zapewnienia padły na ostatnim (07.02.2023) posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi Ekspresowej S12. Co ważne, zapewnione jest finansowanie na jej powstanie oraz deklaracja, że droga ma powstać do 2030 roku.
"Warszawa - Miasto Pamięci, Miasto Bohaterów" - to projekt, który zawitał w czwartek (20.10.2022) do Piotrkowa Trybunalskiego. W auli filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego spotkali się m.in. wykładowcy, nauczyciele oraz politycy, którzy wspominali trudne czasy wojny i bohaterskiej postawy obrońców naszej stolicy.
Arcydzieło Rembrandta było częścią obszernej kolekcji obrazów ostatniego króla Polski Stanisława Augusta. Obraz z czasem został sprzedany przez spadkobierców władcy i przechodził w ręce kolejnych właścicieli, a dziś należy do zbiorów The Frick Collection w Nowym Jorku. Teraz „Jeździec” wyjątkowo zagości w Pałacu na Wyspie po przeszło dwustu latach od chwili, gdy opuścił on rezydencję króla. Wystawa pt. „Królewski Rembrandt. Jeździec polski ze zbiorów The Frick Collection w Nowym Jorku” odbędzie się w dniach 6 maja – 7 sierpnia 2022 roku.
Mieszkańcy Warszawy mogli we wtorek wieczorem podziwiać specjalną animację, wyświetlaną na ścianie hotelu Intercontinental. Film został przygotowany z okazji premiery Windows 11, nowej odsłony systemu operacyjnego od Microsoft.