Advertisement

Artykuły do tagu: Grabica

Gmina Grabica świętowała dożynki w Szydłowie
Na boisku szkolnym w Szydłowie w gminie Grabica świętowano dożynki gminne. Wspólna modlitwa i podziękowania za ich codzienną pracę rozpoczęły tradycyjny ceremoniał dożynkowy. Choć był to trudny rok dla rolników z tego terenu, dziękowali za to, co mają.
Święto Plonów w Grabicy
Gmina Grabica zaprasza w najbliższą niedzielę, 21 sierpnia na tegoroczne dożynki.
Moc dożynkowych atrakcji w całym regionie
Jednego dnia aż w czterech gminach powiatu piotrkowskiego odbywać się będą tegoroczne dożynki. Rolnicy z gmin: Aleksandrów, Czarnocin, Grabica oraz Wola Krzysztoporska podziękują za plony w niedzielę (21.08.2022). To jednak nie wszystko. Tego samego dnia zaplanowano również dożynki wojewódzkie, których gospodarzem będzie tym razem Radomsko.
Sala ślubów już po remoncie
Młode pary, które planują zawarcie związku małżeńskiego w Urzędzie Stanu Cywilnego w Grabicy, czeka miła niespodzianka. Właśnie oddano do użytku, po generalnym remoncie tamtejszą salę ślubów.
Nowy dyrektor szkoły w Szydłowie
Nowy rok szkolny w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Władysława Stanisława Reymonta w Szydłowie rozpocznie się od dużych zmian. Wójt gminy Grabica powierzył Stanisławowi Bólowi stanowisko dyrektora tej placówki.
Przychodnia w Grabicy już działa
W gminie Grabica w miejsce zlikwidowanego Ośrodka Zdrowia, działa już nowa przychodnia. Ma podpisaną umowę z NFZ i oferuje bezpłatne świadczenia z zakresie podstawowej opieki zdrowotnej.
Strażackie zawody w Grabicy
Na boisku sportowym w Szydłowie odbyła się rywalizacja strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych.
Będzie remont drogi gminnej
Wójt gminy Grabica Krzysztof Kuliński oraz skarbnik Dorota Bednarczyk podpisali z przedstawicielami województwa łódzkiego umowę dotyczącą dofinansowania budowy lokalnych dróg dojazdowych gruntów rolnych i leśnych z tzw. Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Dotacja w wysokości 115 990 zł pomoże w remoncie drogi w Dołach Brzeskich.
Rowerowy rajd na terenie gminy Grabica [MNÓSTWO ZDJĘĆ]
Już po raz siódmy cykliści z gminy Grabica wyjechali na trasę Rajdu Ekologiczno-Historycznego. Do udziału w imprezie zgłosiło się 150. rowerzystów. Przy szkole w Szydłowie pojawili się licznie rodzice z dziećmi, pary i seniorzy.
Rowerem przez gminę Grabica
W najbliższą niedzielę odbędzie się siódma edycja ekologiczno-historycznego rajdu rowerowego po terenie gminy Grabica. Zapisy na imprezę już wystartowały.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat