Artykuły do tagu: inwestycje

Prezydent Piotrkowa podsumował 30 dni rządów
Prezydent Piotrkowa Juliusz Wiernicki podsumował pierwsze 30 dni rządów od objęcia funkcji. Podczas środowego spotkania z mediami prezydent mówił o dotychczasowych decyzjach i planach na przyszłość. Zapowiedział audyty w miejskich spółkach, omówił sytuację na „Ryneczku” związaną z zalewaniem kamienic podczas opadów oraz problemach z podtopieniami w okolicy. Omówiono również plany dotyczące hali „Relax”, trwającą budowę basenów letnich oraz modernizację dróg w mieście.
Praca wre na placu budowy Castoramy ZDJĘCIA FILM
Na terenie budowy nowego parku handlowego położonego przy Al. Sikorskiego, przy autostradzie A1 widać już duże postępy prac. Budynek sklepu budowlanego Castorama nabiera ostatecznych kształtów. Modernizacją objęto również zniszczony odcinek nawierzchni Al. Sikorskiego od zjazdu z autostrady do ul. Dworskiej. Widać już zarys nowego ronda, prace przy przebudowie drogi mają zakończyć się pod koniec czerwca.
Czas na pomysły mieszkańców. Wystartowała kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego
22 kwietnia ruszyło przyjmowanie wniosków w ramach Budżetu Obywatelskiego 2025 w Piotrkowie Trybunalskim. Do dyspozycji mieszkańców jest ponad 3,3 mln zł. W tej edycji można zgłaszać projekty w pięciu kategoriach: rejonowe, ogólnomiejskie, oświatowe (przedszkola), oświatowe (szkoły) oraz rodzinne ogrody działkowe.
Lewica poparła kandydatkę na prezydenta miasta
Wybory samorządowe już za dwa tygodnie. Członkowie KKW Koalicji Obywatelskiej i przedstawiciele Nowej Lewicy zorganizowali konferencję prasową, na której przekonywano jak wielką wartość dla samorządów mają pieniądze z KPO. Dodatkowo przedstawiciele Nowej Lewicy udzielili poparcia kandydatce na prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego Marlenie Wężyk-Głowackiej.
Miliony złotych na inwestycje w regionie
Hala sportowa przy szkole we Włodzimierzowie, pasywny basen w Sulejowie, czy kościół farny w Piotrkowie. Te wszystkie miejsca łączą dotacje z budżetu województwa łódzkiego. Sprawdź, jak wyglądają miejsca, które zmieniły się w ostatnim czasie, upiększając otoczenie naszych małych ojczyzn lub czyniąc je bezpieczniejszym.
Sołtysi rozmawiali o najważniejszych planach
Za nami narada sołtysów z terenu gminy Grabica, podczas, której podsumowywano ubiegły rok. Gospodarze poszczególnych sołectw zapoznali się też z najważniejszymi planami inwestycyjnymi na rok 2024 rok. Głównym celem spotkania było zaś omówienie spraw związanych z realizacją funduszu sołeckiego.
1,3 mld zł inwestycji PGE Energetyka Kolejowa w 2023 r.
PGE Energetyka Kolejowa w 2023 r. zrealizowała inwestycje o rekordowej wysokości 1,3 mld złotych. To pierwszy raz w historii spółki, w którym wartość nakładów przekroczyła miliard złotych.
Wojciech Dąbrowski: PGE pozyskała 1,6 mld zł z funduszy pomocowych na inwestycje
W ostatnich czterech latach wykorzystanie przez PGE środków z programów pomocowych wzrosło ponad trzykrotnie. W latach 2020-2023 łącznie umowy o dofinansowanie projektów w skali Grupy PGE wyniosły blisko 1,6 mld zł.
Rada Powiatu zdecydowała o kolejnych inwestycjach
Rada Powiatu Piotrkowskiego jednomyślnie przeznaczyła kolejne środki na inwestycje drogowe w powiecie. Planowane wydatki dotyczą m.in. modernizacji dróg Antonielów-Mierzyn, ul. Warszawskiej w Gorzkowicach, w Łęcznie, Tomawie, Gościmowicach i Kłudzicach. Umożliwi to rozstrzygnięcie przetargów i podpisanie umów z wykonawcami, o czym informował na ostatniej sesji Rady Powiatu starosta Piotr Wojtysiak.
Świąteczne spotkanie z sołtysami
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w Urzędzie Gminy Czarnocin odbyło się spotkanie Wójta Romana Miksy z sołtysami z terenu gminy.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat