Reklama

Artykuły do tagu: Gorzkowice

Strażacy z Gorzkowic będzie będą mili nowy sztandar
W najbliższą sobotę w Gorzkowicach odbędzie się Gminny Dzień Strażaka. Uroczystości połączone będą z nadaniem nowego sztandaru dla OSP Gorzkowice.
Rozbudują przedszkole w Gorzkowicach
Już niedługo rozpocznie się jedna z większych inwestycji w gminie Gorzkowice. W tym tygodniu wójt Alojzy Włodarczyk podpisał umowę na rozbudowę i przebudowę budynku Przedszkola Samorządowego w Gorzkowicach.
Otwarto świetlicę w Plucicach
Zakończył się remont budynku w Plucicach. Powstała tam świetlica wiejska, która ma służyć lokalnej społeczności.
Patriotycznie także w Gorzkowicach
Gorzkowice wspomniały jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Rzeczpospolitej. Chodzi o Święto Narodowe 3 Maja, które obchodzimy w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 roku. Ustawa ta regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
Odbierz sadzonkę za nakrętki
Nakręć się na zieleń i przekaż plastikowe nakrętki, aby otrzymać nasiona roślin miododajnych oraz sadzonki drzew - zachęcają przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim. Akcję urzędnicy organizują wspólnie z Oddziałem Terenowym Nadpilicznych Parków Krajobrazowych. Zebrane nakrętki zostaną przekazane na cele charytatywne.
Wiosenne porządki w gminie Gorzkowice
W Grabostowie w gminie Gorzkowice, mieszkańcy wsi w ramach pożytecznego spędzenia wolnego czasu zorganizowali kolejną, wspólną zbiórkę odpadów. Przydrożne rowy i pobocza lasu oczyszczone zostały ze szklanych butelek, puszek i innych śmieci.
Koło Gospodyń Wiejskich w Kotkowie "Baziowe Kotki" zorganizowało w sobotę akcję sprzątania w sołectwie Kotków w gminie Gorzkowice. Była to już kolejna akcja sprzątania miejscowości i jak zapewniają jej uczestnicy – nie ostatnia.
Działalność ośrodków zdrowia wydłużona
Gminny Ośrodek Zdrowia w Gorzkowicach i Wiejski Ośrodek Zdrowia w Parzniewicach pozostają w strukturze Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie i będą świadczyć opiekę zdrowotną do 31 maja tego roku. Taką decyzję podjęli radni Rady Powiatu Piotrkowskiego.
Sprzątanie lasu w Grabostowie [ZDJĘCIA]
Kilkanaście dużych worów pełnych odpadów to efekt wiosennych porządków, za które w minioną sobotę zabrali się mieszkańcy Grabostowa w gminie Gorzkowice.
Świetlica w Plucicach już gotowa
Zakończyła się modernizacja budynku w Plucicach w gminie Gorzkowice. Obiekt całkowicie zmienił swoje oblicze, a wykonane prace pozwolą stworzyć w tym miejscu świetlicę wiejską.
Reklama Reklama

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat