Advertisement

Artykuły do tagu: Gorzkowice

Odkrywamy znane i nieznane - Dwór i park w Gościnnej.
Dziś zachęcamy do zgłębienia historii niestety nieistniejącego już dworu i parku w Gościnnej w gminie Gorzkowice. Zabudowania zachowały się już tylko na starych fotografiach i w pamięci części mieszkańców. Zabudowania, o których dziś mowa odeszły bowiem do historii w latach 60. XX wieku.
Zbiórka krwi w Gorzkowicach
Nadarza się kolejna okazja, aby podzielić się najcenniejszym darem - krwią. Już w weekend odbędzie się kolejna zbiórka, tym razem w Gorzkowicach.
Setki serc połączyły się dla małej Hani
Wyjątkowy koncert odbył się w sobotę (14.01.2023) w w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach. Jego organizatorami byli gminni radni, a na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z Gorzkowic. Wszystko to w szczytnym celu.
Słońce da oszczędności w Gorzkowicach
Gorzkowice stawiają na odnawialne źródła energii. Urzędnicy pozyskali pieniądze na instalacje paneli fotowoltaicznych na trzech gminnych budynkach.
W Gorzkowicach dystrybuują węgiel
Gorzkowice to kolejna gmina w powiecie piotrkowskim, która dystrybuuje węgiel wśród swoich mieszkańców. Jak informują urzędnicy, do tej pory udało się obsłużyć już około 55 % zainteresowanych.
28.12.2022 08:42
Świetlica już gotowa
Zakończyły się prace przy budowie świetlicy wiejskiej w Grabostowie (gm. Gorzkowice). To miejsce ma wkrótce stać się miejscem spotkań i integracji okolicznych mieszkańców.
Policyjna eskorta uratowała życie dziecka
Szybka interwencja policjantów i pomoc w dojeździe do szpitala prawdopodobnie pozwoliła uratować życie 4-letniej dziewczynki. Dzięki eskorcie dusząca się dziewczynka trafiła pod opiekę medyków.
Opłatkowe spotkanie seniorów w Gorzkowicach
Nastrój świąteczny jest już coraz bardziej wyczuwalny. W różnych stowarzyszeniach organizowane są spotkania opłatkowe i wigilie. W niedziele taka swoista wigilia została zorganizowana w gorzkowickim Klubie Seniora.
Motorowerem na podwójnym gazie
13 grudnia był bardzo pechowy dla pewnego motorowerzysty, który w Gorzkowicach postanowił prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu. Kiedy zatrzymali go policjanci, okazało się, że to tylko jedno z jego przewinień.
Wyjątkowy gość przyniósł wór prezentów!
Święty Mikołaj sprawił dużo radości dzieciom ze Szczukocic. Przybył do nich z wizytą i upominkami. - Na te wyjątkowe odwiedziny dzieci czekały już od dawna - mówią nauczyciele.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat