Artykuły do tagu: Gorzkowice

Wędkowali nocą. Kto poradził sobie najlepiej?
Z soboty na niedzielę (6-7 lipca) na zbiorniku zaporowym w Cieszanowicach, odbył się pierwszy nocny maraton wędkarski w kole PZW nr 5 „Przystań” w Gorzkowicach. Zawody były rozgrywane w kategorii dowolnej na dwie wędki. Przeprowadzono je na lewym brzegu zbiornika, od dębu w stronę zapory.
Folklor i tradycja na dniu prazoka w Szczukocicach
Prazoki proste regionalne danie z ziemniaków i mąki, serwowane tradycyjnie z kapuśniakiem będzie po raz kolejny obchodzić swoje święto w Szczukocicach. W ramach II Festiwalu Folklorystycznego "Uśmiechy Spod Strzechy" już w najbliższą sobotę (06.07.2024).
Święto gminy Gorzkowice za nami. Było dużo muzyki i dobrej zabawy
W ten weekend w Gorzkowicach można było sympatycznie spędzić czas, a to za sprawą 16. Dni Gorzkowic. Wydarzenie przyciągnęło w sobotę i niedzielę mieszkańców całego regionu. Nie zabrakło koncertów, przysmaków serwowanych przez KGW czy wesołego miasteczka.
Wyłączą prąd. Na liście m.in. piotrkowskie ulice
PGE Dystrybucja poinformowała o wyłączeniach prądu na najbliższe dni. W naszym regionie bez energii elektrycznej będzie sobie musiała poradzić część mieszkańców i najemców lokali przy piotrkowskich ulicach.
Konkurs na projekt i nazwę maskotki gminy Gorzkowice
To już ostatnie dni na nadsyłanie propozycji na maskotkę gminy Gorzkowice. Który z kreatywnych pomysłów wygra konkurs ogłoszony przez wójta Alojzego Włodarczyka?
Cleo gwiazdą święta gminy
Już 8 i 9 czerwca odbędą się XVI Dni Gorzkowic. W ramach świętowania mieszkańcy będą mogli skorzystać z licznych atrakcji dla całych rodzin, a także odwiedzić stoiska lokalnych kół gospodyń wiejskich. Będą też koncerty, a na gwiazdą wieczoru w niedzielę będzie Cleo.
126 km/h w terenie zabudowanym. Wysoki mandat i 15 punktów karnych dla motocyklisty
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego piotrkowskiej jednostki zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem. 45-letni bełchatowianin w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 126 km/h. Za popełnione wykroczenie otrzymał wysoki mandat oraz 15 punktów karnych.
Nowi radni w pełni gotowi do pracy
W poniedziałek, 6 maja 2024 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Gorzkowice odbyła się pierwsza inauguracyjna sesja Rady  Gminy Gorzkowice w kadencji 2024-2029. Pierwsze posiedzenie rady otworzył najstarszy wiekiem radny obecny na sesji Jan Sobierański. Nowo wybrani przedstawiciele mieszkańców odebrali z rąk zastępcy przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej Gabrieli Krupy zaświadczenia o wyborze, a także złożyli uroczyste ślubowanie.
Wyniki w gminach Aleksandrów i Gorzkowice
Wyniki wyborów na wójtów gmin Aleksandrów i Gorzkowice pokazują wysokie poparcie dla urzędujących polityków. Wójtem gminy Aleksandrów pozostaje Paweł Mamrot, a w gminie Gorzkowice urząd zachowa Alojzy Włodarczyk.
09.03.2024 08:50
Świętowali Złote Gody
Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się w Gorzkowicach. 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego świętowało 17 par.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat