Advertisement

Artykuły do tagu: Wola Krzysztoporska

Nowoczesny sprzęt dla OSP Parzniewice
Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Parzniewicach trafił długo wyczekiwany sprzęt ratujący życie. To zestaw urządzeń hydraulicznych wykorzystywanych najczęściej podczas wypadków. Urządzenia o wartości niemal 100 tys. zł zostały kupione ze środków gminy Wola Krzysztoporska.
Drogi w Pawłowie Dolnym, Bujnach i Gomulinie już po remoncie
W sierpniu w gminie Wola Krzysztoporska zakończył się remont trzech dróg. Ulice zmodernizowano w Pawłowie Dolnym, Gomulinie i Bujnach.
Wirtualne laboratorium chemiczne w Woli Krzysztoporskiej
Wirtualne laboratorium chemiczne, drukarka 3D, roboty edukacyjne, a nawet sprzęt AGD – to wszystko trafiło do Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości.
Pożar w Kozierogach. Spłonęła stodoła i budynek inwentarski
Poważny pożar gospodarstwa rolnego w gminie Wola Krzysztoporska. W miejscowości Kozierogi spaliła się stodoła oraz budynek inwentarski.
Glina. Samochód dostawczy wjechał pod pociąg
Samochód dostawczy wjechał pod przejeżdżający pociąg. Do tego groźnego zdarzenia doszło piątek (02.09.2022) przed południem. Na szczęście tym razem skończyło się jedynie na strachu.
Wojewódzka inauguracja roku szkolnego w Bujnach [ZDJĘCIA]
To był wyjątkowy 1 września dla Szkoły Podstawowej w Bujnach. W tej placówce odbyła się wojewódzka inauguracja roku szkolnego. Uroczystość była powiązana z piątą rocznicą nadania szkole imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Święto plonów w Blizinie
Święto rolników, tradycji i muzyki – tak podsumować można Dożynki Gminno-Parafialne w Blizinie. 21 sierpnia świętowała cała gmina Wola Krzysztoporska. Było barwnie i rodzinnie. I nikt nie wystraszył się chwilowego deszczu.
Wola Krzysztoporska zaprasza na dożynki w Blizinie
Wójt, Rada Gminy Wola Krzysztoporska oraz mieszkańcy sołectwa Blizin serdecznie zapraszają na Dożynki gminy Wola Krzysztoporska, które odbędą się 21 sierpnia na terenie parku w Blizinie.
Jedni zbudują altanę, inni kupią nagłośnienie
Sołectwa z terenu gminy Wola Krzysztoporska otrzymały granty na realizację swoich pomysłów. Pieniądze pochodzić będą z budżetu województwa łódzkiego. Po uzupełnieniu ich o środki własne gminy, będzie można rozpocząć poszczególne prace.
Moc dożynkowych atrakcji w całym regionie
Jednego dnia aż w czterech gminach powiatu piotrkowskiego odbywać się będą tegoroczne dożynki. Rolnicy z gmin: Aleksandrów, Czarnocin, Grabica oraz Wola Krzysztoporska podziękują za plony w niedzielę (21.08.2022). To jednak nie wszystko. Tego samego dnia zaplanowano również dożynki wojewódzkie, których gospodarzem będzie tym razem Radomsko.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat