Artykuły do tagu: Wola Krzysztoporska

W Woli Krzysztoporskiej oddano osiedle mieszkań komunalnych
"Centralny punkt zajmuje tu człowiek" - to motto nowego osiedla mieszkań komunalnych w Woli Krzysztoporskiej. Złożyło się na nie sześć parterowych budynków, w których znalazło się 27 mieszkań. W środę na osiedlu przecięto tradycyjną wstęgę i przekazano klucze w ręce mieszkańców.
O zrewitalizowanych parkach na konferencji
Roman Drozdek wystąpił jako jeden z prelegentów podczas konferencji poświęconej rewitalizacji parków przez samorządy. W trakcie wystąpienia wójt Woli Krzysztoporskiej mówił o pracach, jakie wykonano w dwóch parkach na terenie gminy.
24.11.2021 07:17
Podzielili się wiedzą
Jak wyglądają zrewaloryzowane parki na terenie gminy Wola Krzysztoporska i jak udało się zdobyć środki na sfinansowanie prac? O tym wszystkim opowiedział wójt gminy Roman Drozdek podczas konferencji pt. „Rewaloryzacja zabytkowych parków – przykłady działań jednostek samorządu terytorialnego na rzecz zachowania dziedzictwa przyrodniczego województwa łódzkiego”, która 19 listopada odbyła się Uniejowie.
Szkoła Podstawowa w Krzyżanowie została laureatem wojewódzkiego konkursu "Książka mówi". Dzięki temu placówka otrzymała książki o wartości 5 tys. zł, które wzbogaciły szkolną bibliotekę.
2 mln na kanalizację w Woli Krzysztoporskiej
Gmina Wola Krzysztoporska otrzyma ponad 2 mln zł na projekty kanalizacyjne. Pieniądze te urzędnicy będą mogli wykorzystać w latach 2021 – 2024.
12.11.2021 07:29
Pod biało-czerwoną
Pod wielką biało-czerwoną flagą 11 listopada zebrali się mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska, aby wspólnie świętować 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Zakażeni w busach. Sanepid apeluje
W busach jadących na trasie pomiędzy Piotrkowem a Wolą Krzysztoporską oraz między Moszczenicą a Piotrkowem podróżowały osoby zarażone koronawirusem. Sanepid prosi o samoobserwację innych osób, które wspólnie z nimi przebywały w tych busach.
Plac przy Domu Ludowym w Laskach już gotowy
Pod koniec października zakończyły się prace dotyczące wykonania utwardzenia terenu przy Domu Ludowym w Laskach w gminie Wola Krzysztoporska.
BohaterON w Szkole Podstawowej w Krzyżanowie
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie wzięli udział „BohaterON w Twojej szkole”. „BohaterON – włącz historię!” to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
W badmintona o mistrzostwo gminy
Pierwszy Gminny Halowy Turniej w Badmintona odbędzie się 30 października (sobota) w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej. Zawody startują o godz. 17:00, a zapisy prowadzone będą tuż przed ich rozpoczęciem.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat