Advertisement

Artykuły do tagu: MOK

Regeneracja wtryskiwaczy – czym jest i jak dokładnie przebiega ten proces?
Wtryskiwacze są zasadniczo jednym z najważniejszych podzespołów jakie znajdują się w naszym pojeździe. Ich wymiana jest bardzo kosztowna, dlatego każdy kierowca (słusznie zresztą) obawia się sytuacji w której okaże się, że to właśnie one są uszkodzone.
25.05.2023 11:44
Zakończyli egzaminy
Ósmoklasiści mają za sobą ostatni egzamin. Dziś uczniowie zmierzyli się z rozwiązywaniem zadań z języka obcego. Podobnie jak w latach ubiegłych większość egzaminowanych wybrało język angielski.
Ósmoklasiści zmierzyli się z królową nauk
Za ósmoklasistami drugi dzień egzaminów. Tym razem uczniowie musieli sprostać matematyce uznawanej za królową nauk. Podobnie, jak w latach ubiegłych największy problem sprawiły zadania otwarte.
Uczniowie już po języku polskim. Jak poszło?
Zakończył się pierwszy z egzaminów, z którymi mierzą się ósmoklasiści. W tym roku w ramach sprawdzianu z języka polskiego uczniowie musieli wykazać się znajomością m.in. "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Zadowolenie z takiego obrotu spraw było zróżnicowane.
Odwiedziliśmy
Punktualnie o godz. 9:00 w całej Polsce rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów. Dziś uczniowie zmagają się z językiem polskim. Przed egzaminami odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim.
Wystawa  tkactwa artystycznego już otwarta
Od czwartku (18.05) można oglądać wystawę tkactwa artystycznego "Nicią Malowane" w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie. Prace zostały przygotowane przez uczestników warsztatów tkackich w MOK-u pod opieką Józefa Jakubczyka.
Roztańczona sala widowiskowa MOK
Z okazji Dnia Tańca na scenie sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpili uczestnicy warsztatów tanecznych i wokalnych z OEA MOK, których do występu przygotowali instruktorzy: Martyna Mowczan i Andrzej Góral. Imprezę poprowadził Grzegorz Rybicki ze Studia Tańca "CANTINERO" z Tomaszowa Mazowieckiego.
Czy wystarczy miejsc dla ósmoklasistów?
Wyjątkowo stresujące miesiące czekają w najbliższym czasie ósmoklasistów. Przed nimi egzamin kończący szkołę, a potem proces rekrutacyjny. W tym roku mamy kumulację roczników. W wielu miastach samorządowcy ostrzegają, że miejsca w szkołach jest za mało. Sprawdziliśmy, jak sytuacja wygląda w Piotrkowie.
Niezdecydowani z akcją w OEA MOK
W środowy wieczór (19.04.2023) w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim miała miejsce „Akcja ratownicza... to znaczy ratunkowa"!
Z empatią o autyzmie. Wyjątkowy konkurs dla przedszkolaków
"Autyzm w świadomości dzieci" - pod takim hasłem w Piotrkowie odbył się konkurs plastyczny poświęcony zagadnieniom autyzmu. Organizatorem przedsięwzięcia było Przedszkole Specjalne "Kolorowe Kredki".
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat