Advertisement

Artykuły do tagu: Wolbórz

Wielka inwestycja drogowa zakończona
Droga łącząca główne szlaki komunikacyjne z terenami inwestycyjnymi oraz rekreacyjnymi została oddana do użytku w gminie Wolbórz. Tym samym zakończyła się największa inwestycja drogowa w powiecie piotrkowskim w ostatnim czasie. Prace budowlane rozpoczęły się w 2021 roku, a mowa o przebudowie 5 km odcinka drogi powiatowej Studzianki - Golesze Duże, łączącego dwie ważne drogi: ekspresową S-8 z krajową DK-12.
Utopili marzannę i powitali wiosnę
Dzieci ze szkół podstawowych gminy Wolbórz wraz z burmistrzem Andrzejem Jarosem pożegnały zimę. Z okazji pierwszego dnia wiosny zorganizowano w mieście tradycyjne topienie marzanny.
Zmiana na stanowisku kierownika MOPS
Nowym kierownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wolborzu została Marzena Kusideł. Powołanie wręczył jej Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza.
Alicja z czekiem i...poduszką
W Wolborskim Centrum Kultury odbył się koncert okolicznościowy z okazji Dnia Kobiet. Przy okazji tego wydarzenia wyróżniono także małą Alicję, która jest pierwszym dzieckiem urodzonym w 2023 roku w gminie Wolbórz.
Bezpłatne hospicjum ruszyło w Goleszach Dużych
Bezpłatne Hospicjum Domowe uruchomione zostało w Przychodni Amicus-Med w Goleszach Dużych. Łódzki NFZ podpisał umowę na realizację świadczeń zdrowotnych.
Kradli paliwo i akumulatory
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom, którzy z terenu jednej z firm zajmującej się sprzedażą towarów ukradli akumulatory oraz paliwo.
Zagrali o Puchar Burmistrza
Za nami III Sołecki Turniej w Badmintona o Puchar Burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa. Drużynowo wygrał Lubiaszów. W pokonanym polu zostawił osiem innych zespołów.
Jechał pijany z pasażerką na kolanach
Wolborskie policjantki podczas nocnego patrolu zauważyły chevroleta jadącego lewym pasem, wprost na radiowóz. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych zatrzymały pojazd do kontroli. Okazało się wówczas, że kierowca samochodu jest nietrzeźwy, a na kolanach wiezie swoją partnerkę.
Mercedes dla OSP Lubiatów
W sobotę w OSP Lubiatów odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania dla jednostki średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego Mercedes Atego.
Grzegorz Lorek Honorowym Obywatelem Wolborza
W Wolborzu odbył się koncert noworoczny, podczas którego prezentowane były dokonania samorządu oraz plany inwestycyjne na nowy rok. Wręczono też tytuły zasłużonego i honorowego obywatela. Wśród tych drugich znalazł się poseł Grzegorz Lorek.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat