Advertisement

Artykuły do tagu: ranking

Powiat piotrkowski w krajowej czołówce
Powiat piotrkowski zajął dziewiąte miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Związku Powiatów Polskich. Pamiątkową statuetkę władze powiatu odebrały podczas Zgromadzenia Ogólnego ZPP w Mikołajkach.
Jaką pralkę kupić? Na co zwrócić uwagę? Doradzamy.
Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania codziennego bez pralki. Jest to dla nas spore ułatwienie. Dzięki pralce jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo czasu i cieszyć się codziennie świeżymi i czystymi ubraniami. Którą pralkę wybrać? Zastanówmy się.
Piotrków na liście miast, w których OC najbardziej potaniało
W ciągu ostatnich dwóch lat średnie składki OC obniżyły się o ok. 18%. Ceny spadają pomimo pandemii i kryzysu gospodarczego. Jednak nie we wszystkich regionach obniżki są na takim samym poziomie. W Piotrkowie Trybunalskim różnica między średnią składką OC w 2020 roku a tą z 2021 roku wyniosła 5,9%, zapewniając tym samym miastu pozycję w końcowej części zestawienia.
Najlepszy w województwie i dziewiąty w kraju
Powiat Piotrkowski zajął pierwsze miejsce w województwie i dziewiąte w kraju w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów. Zestawienie co roku przygotowuje Związek Powiatów Polskich.
Kamil Majchrzak zaliczył rekordowy skok w rankingu ATP. W opublikowanym w poniedziałek zestawieniu zajmuje 79. miejsce. To najlepszy wynik w dotychczasowej karierze.
Sukces Technikum Menedżersko - Usługowego, mieszczącego się w ZSP nr 6
W rankingu "Perspektyw", wśród techników, placówka zajęła pierwsze miejsce w Piotrkowie Trybunalskim. W trakcie tworzenia zestawienia brano pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, egzaminy językowe na poziomie dwujęzycznym. W przypadku techników uwzględniono także wyniki wszystkich egzaminów zawodowych.
I LO ze złotą tarczą
I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim zajęło 9. miejsce wśród najlepszych liceów w województwie łódzkim według portalu "Perspektywy". Wysoką pozycję w tej samej kategorii zajęło piotrkowskie III LO, a w kategorii techników powody do radości mają nauczyciele i uczniowie z Wolborza.
Piotrków się wyludnia. Jest nas o 10% mniej
Czasopismo "Wspólnota" opublikowało ranking zmian demograficznych w latach 2004–2020. Wiele polskich miast dotknęła w tym czasie depopulacja, a więc obecnie mają mniej mieszkańców niż kilkanaście lat temu. Są jednak i takie samorządy, które mogą się cieszyć zwiększeniem się liczby ludności, która zamieszkuje na ich terenach. W tej pierwszej grupie znalazł się Piotrków Trybunalski, gdzie w ciągu ostatnich kilkunastu lat ubyło 9,78% mieszkańców.
Wolbórz pierwszy w powiecie i czwarty w województwie
Według rankingu gmin w zakresie rozwoju społeczno-gospodarczego, przygotowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej, Wolbórz uplasował się na czwartym miejscu w województwie łódzkim i jest liderem zestawienia w powiecie. Wyniki ogłoszono podczas gali podsumowującej pierwszy Ranking Gmin Województwa Łódzkiego.
Murad kończy sezon kolejnym wyróżnieniem
Kolejne wyróżnienie otrzymał zapaśnik piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego, Magomedmurad Gadżijew. Tegoroczny mistrz świata z Oslo oraz uczestnik Olimpiady w Tokio wygrał ranking na najlepszego zawodnika mijającego sezonu w swojej kategorii wagowej.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat