Advertisement

Artykuły do tagu: Dziecko

Zbierają podpisy w sprawie in vitro
W całej Polsce trwają akcje połączone ze zbieraniem podpisów pod obywatelskim projektem ustawy w sprawie finansowania zabiegów in vitro z finansów publicznych. W sobotnie (19.11.2022) przedpołudnie w Rynku Trybunalskim także można było wyrazić swoje poparcie tej inicjatywy. Zachęcała do tego grupa piotrkowian oraz poseł Koalicji Obywatelskiej Cezary Grabarczyk.
Tygodniowy chłopiec w oknie życia
W poniedziałek, 31 października 2022 roku w domu sióstr urszulanek w Łodzi przy ul. Obywatelskiej 60, rozległ się dzwonek informujący o otwarciu Okna życia.
Dla taty i mamy, etaty mamy!
Nie każde dziecko ma szczęście dorastać w kochającej rodzinie. Życie pisze różne scenariusze. Czasami zawodzą rodzice, ale często to także ich dosięga kryzys np. ciężka choroba i nie są w stanie zaopiekować się swoją córką czy synem. Wtedy pojawia się potrzeba czasowej opieki nad dzieckiem. W takich chwilach okazane serce i dom zaoferowane przez zawodowe rodziny zastępcze są bezcenne. Ten zawód może stać się życiową misją.
Pijany wiózł 4-latkę. Dostał 35 punktów i stracił prawo jazdy
Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał 42-letni kierowca opla, którego zatrzymali opoczyńscy policjanci. Mężczyzna przekroczył prędkość prowadząc samochód, w którym wiózł swoją 4-letnią córkę. Sprawa trafiła pod ocenę sądu.
Bon Turystyczny jednak dłużej
Zmieniły się przepisy dotyczące Bonu Turystycznego. Czas na jego wykorzystanie został przedłużony. Rodzice mogą skorzystać z bonu jeszcze do końca marca 2023 roku. Jest to korzystna sytuacja dla co najmniej 36,5 tys. dzieci z naszego regionu, których rodzice do tej pory nie aktywowali jeszcze bonu.
Jak przygotować dziecko na rodzeństwo?
Ciąża i pojawienie się noworodka w domu to ogromna zmiana w życiu całej rodziny. Gdy na świecie ma pojawić się drugie dziecko, rodzice powinni odpowiednio wcześnie przygotować starsze dziecko na narodziny siostry lub brata. Trzeba jak najwięcej rozmawiać z dzieckiem o tym, że będzie miało rodzeństwo.
Wyjazd wakacyjny - jakie ubezpieczenie kupić dla dziecka?
Dziecko w podróży zachować może w każdej chwili. Może również ulec wypadkowi, dlatego posiadanie ubezpieczenia jest istotne. Dopasowanie ubezpieczenia ma znaczenie i trzeba wziąć pod uwagę kilka szczegółów.
Policyjna eskorta uratowała życie niemowlęcia
Policjanci z piotrkowskiej "drogówki" pomogli w eskorcie 7-miesiecznego dziecka. Duszącego się chłopca ojciec wiózł do szpitala, a dzięki policyjnemu pilotażowi maluch szybko trafił pod opiekę medyków.
Odkryj świat produktów do pielęgnacji mamy i dziecka
Laktator z lejkiem dopasowującym się do brodawek, pozwalający na skuteczne odciąganie bez pochylania się, a do tego butelka ze smoczkiem, która zapobiega kolkom - to wsparcie dla mamy karmiącej, które pozwala jej w pełni cieszyć się codzienną rutyną karmienia.
10-latka ranna w wypadku na DK74. Interweniował LPR
Trudne warunki drogowe wymagają od kierowców szczególnej ostrożności, uwagi i bezwzględnego przestrzegania przepisów. W Paradyżu na drodze krajowej nr 74 doszło w środę (02.02.2022) do groźnego wypadku drogowego, w którym poszkodowana została 10-letnia dziewczynka. Do szpitala zabrał ją zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat