Artykuły do tagu: Dotacja

Kościół w Bogdanowie z dotacją na renowację
Ołtarz boczny pw. Matki Boskiej z Dzieciątkiem w bogdanowskim kościele zostanie odrestaurowany. Połowę kwoty na ten cel przekazała gmina Wola Krzysztoporska. Kościół w Bogdanowie to jedna z najbardziej charakterystycznych budowli na terenie gminy. To tu znajdują się też pamiątki po członkach rodu Krzysztoporskich.
Niemal 200 tysięcy złotych dla strażaków
Ochotnicze straże pożarne w Tychowie, Janówce i Sulejowie wygrały w konkursie organizowanym przez samorząd województwa i otrzymają dotację na remonty remiz strażackich.
Wymień piec na nowszy model. Gmina oferuje dotacje
Już 20 lutego wystartuje w gminie Wola Krzysztoporska nabór wniosków o udzielenie dotacji na wymianę pieca w 2024 roku. Gminny system dopłat działa tu już piąty rok. Mieszkańcy mogą się starać o wsparcie w wysokości do 5 tys. zł na wymianę starego pieca węglowego.
Przyznali pieniądze dla MDP
Młodzieżowe Drużyny pożarnicze m.in. z regionu piotrkowskiego, wzbogaciły się o dodatkowe środki. W Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie przedstawiciele jednostek OSP podpisali umowy, dzięki którym ich MDP otrzymają do 5 tys. dofinansowania.
Mają to! Będzie wielka inwestycja w Sulejowie
Mamy to - takimi słowami urzędnicy w Sulejowie podsumowują rozstrzygnięcia Polskiego Ładu. W ramach rozstrzygniętej właśnie edycji Sulejów pozyskał 14,5 miliona złotych na budowę nowej siedziby przedszkola.
95 % dofinansowania do wzięcia. Rusza nabór wniosków na OZE
Nawet 95 procent dofinansowania mogą otrzymać mieszkańcy Piotrkowa na montaż pomp ciepła czy fotowoltaiki z magazynami energii. Ruszył nabór wniosków w programie budowy instalacji OZE. Trzeba się jednak spieszyć, bo zapisy trwają tylko do 25 sierpnia.
Muzeum zyskało poważnego partnera
Muzeum w Piotrkowie zyska dodatkowe pieniądze na swoją działalność. To w związku z umową, podpisaną z Polską Grupą Energetyczną, na mocy której PGE obejmie instytucję mecenatem.
Łódzkie wspiera kulturę - także w naszym regionie
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przyznał dofinansowania na organizację imprez i wydarzeń kulturalnych stowarzyszeniom z Piotrkowa i okolic. Przyznane dotacje pozwolą m.in. na zorganizowanie ogólnopolskiej imprezy Folk Festival przez stowarzyszenie Agrafa, a także Wojewódzkich zawodów Sikawek Konnych i Przenośnych, którego inicjatorami są członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Przygłowie.
Nabór wniosków o udzielenie dotacji przedłużony
Do 7 kwietnia przedłużono nabór wniosków w ramach programu dotacji na wymianę tzw. kopciuchów w gminie Wola Krzysztoporska. Samorząd przeznaczył w budżecie na ten cel 300 tysięcy złotych.
Nawet 15 tysięcy do wzięcia dla klubów
Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło kolejną edycję programu "Klub". Kluby z Piotrkowa i regionu mogą starać się o dotacje w wysokości 10 lub 15 tysięcy złotych.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat