Artykuły do tagu: Piotrków

3 godziny temu, 07:03
Kolejny Nightskating za nami
Wielu rolkarzy zjawiło się na piotrkowskim Rynku, aby wziąć udział w Nightskatingu. Atrakcji nie brakowało, ale głównym punktem programu był przejazd ulicami Piotrkowa. Niespodzianką dla wszystkich była obecność znanego muzyka, Nowatora.
Dopingowali polskich piłkarzy. Ci jednak przegrali z Austrią
Polska przegrała z Austrią 1-3 w swoim drugim meczu Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Spotkanie można było oglądać m.in. w Strefie Kibica zorganizowanej w Amfiteatrze Miejskim.
Znamy datę otwarcia nowego marketu budowlanego
Znamy datę otwarcia sklepu budowlanego Castorama w Piotrkowie Trybunalskim. Budowa nowego marketu zlokalizowanego przy Al. Sikorskiego niedaleko węzła A1 Piotrków - południe, rozpoczęła się pod koniec 2023 roku. Wraz z powstaniem parku handlowego została również zmodernizowana nawierzchnia Al. Sikorskiego oraz pojawiło się nowe piotrkowskie rondo.
19 godzin temu, 14:53
Nastolatka potrącona na pasach
Do groźnego wypadku doszło w godzinach popołudniowych na ul. Kostromskiej przy centrum handlowym Focus Mall w Piotrkowie. Według relacji świadków mężczyzna w samochodzie osobowym na radomszczańskich numerach rejestracyjnych, potrącił przechodzącą przez pasy, młodą kobietę. Poszkodowana została przetransportowana do piotrkowskiego szpitala.
Rok szkolny oficjalnie zakończony
To już ostatni dzień w szkole w roku szkolnym 2023/24. Uczniowie odebrali dyplomy i mogą już myśleć o wakacjach. Najlepsi otrzymali nagrody i wyróżnienia. Przed nimi 72 dni wolnego. Następny rok szkolny zaczyna się już 2 września.
Kto kieruje Sądem Rejonowym w Piotrkowie po odwołaniu prezesa?
Katarzyna Badziak-Makuch pełni funkcję prezesa Sądu Rejonowego w Piotrkowie. To efekt ostatnich zmian w tej instytucji. Minister sprawiedliwości Adam Bondar odwołał dotychczasowego prezesa Bartłomieja Szkudlarka. Z kolei wiceprezes Krystyna Gajdzińska-Modro złożyła rezygnację.
22 godziny temu, 11:13
Pożar auta na Polnej
Do zapalenia się samochodu marki Volvo doszło w piątkowe (21.06.2024) przedpołudnie na ul. Polnej w Piotrkowie Trybunalskim. Ruch w tym miejscu był przez kilkadziesiąt minut ograniczony.
Możliwe burze w Piotrkowie i powiecie. IMiGW ostrzega
W ciągu najbliższych dwóch dni, zwłaszcza w nocy z piątku na sobotę i w sobotę, towarzyszyć nam będą ekstremalne zjawiska pogodowe związane z burzami. Wszystko za sprawą gorących i wilgotnych mas powietrza zwrotnikowego, które napłyną do Polski z południa – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Tomasz Matuszak laureatem 49. Złotej Wieży Trybunalskiej
Dr Tomasz Matuszak, dyrektor Archiwum Państwowego w Piotrkowie laureatem 49. Złotej Wieży Trybunalskiej. Taką decyzję podjęła kapituła plebiscytu podczas czwartkowego spotkania w piotrkowskim muzeum.
Konkursy na dyrektorów piotrkowskich instytucji
Anetta Szadkowska pozostanie dyrektorem Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Piotrkowie. Podczas czwartkowego posiedzenia Komisja Konkursowa pozytywnie oceniła jej kandydaturę na kolejne cztery lata. Nie rozstrzygnięty został natomiast konkurs na dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat