Artykuły do tagu: UM

Dlaczego wybrać dwuczęściowy kostium kąpielowy?
Dwuczęściowy kostium kąpielowy to świetny wybór dla kobiet, które chcą uzyskać bardziej dopasowany i seksowny wygląd na plaży lub nad basenem. W porównaniu z jednoczęściowymi kostiumami, dwuczęściowe modele oferują więcej możliwości dopasowania i personalizacji, co pozwala na podkreślenie atutów sylwetki i zamaskowanie obszarów, z którymi nie jesteśmy do końca zadowoleni.
Akademia Piotrkowska i Uniwersytet Trzeciego Wieku podpisali porozumienie o współpracy
W środę (17.07.2024) stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku i Akademia Piotrkowska podpisali umowę o współpracy i objęcie patronatem naukowym UTW. Dzięki umowie współpracy powstaje możliwość stworzenia nowych kierunków i kursów stworzonych dla dojrzałych studentów. Umowa da też większe możliwości pozyskiwania środków na wspólne projekty, publikacje naukowe oraz kursy i wykłady.
Rehabilitacja z ZUS dla nauczycieli i … dziennikarzy
Osoby, dla których głos jest głównym narzędziem pracy, np. nauczyciele często są narażone na zaburzenia funkcji narządu głosu i tym samym grozi im utrata zdolności do pracy. By temu zapobiec, mogą skorzystać z rehabilitacji leczniczej ZUS.
Czy lampy na Starym Mieście w Piotrkowie są w złym stanie?
Czytelnik portalu epiotrkow.pl zwrócił uwagę na zły stan latarni w ulicach przylegających do Rynku Trybunalskiego. Tymczasem Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta odpowiada, że problem dotyczy tylko kilku latarni.
Kto odpowiada za przepełnione pojemniki na używaną odzież?
Znajdują się w wielu miejscach Piotrkowa Trybunalskiego. Pojemniki na używaną odzież - bo o nich mowa - należą do Polskiego Czerwonego Krzyża oraz fundacji współpracujących z PCK. Szczytny cel oddawania niechcianej odzieży dla potrzebujących staje się jednak problemem. Większość pojemników nie jest bowiem dostatecznie często opróżniania i odzież ląduje dookoła nich. Tworzy się bałagan, który w konsekwencji może być zagrożeniem pożarowym, ale przede wszystkim szpeci wizerunek miasta. Kto powinien posprzątać ten bałagan?
W Rynku Trybunalskim będzie czyściej
Specjalistyczna maszyna pracowała od środowego ranka, aby umyć płytę znajdującą się na trybunalskim Rynku. Pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta przeprowadzili też zabiegi pielęgnacyjne drzew rosnących w donicach oraz zadbali o pozostałą roślinność.
Piotrków będzie organizatorem Forum Organizacji Pozarządowych
Urząd Miasta wraz z Centrum Opus będzie organizatorem Forum Organizacji Pozarządowych, którego celem będzie wzmocnienie roli trzeciego sektora we współrządzeniu miastem. W czwartek (4.07) prezydent Juliusz Wiernicki spotkał się z Łukaszem Waszakiem, prezesem Centrum Opus. Organizacja ta od 25 lat wspiera współpracę samorządów z organizacjami pozarządowymi.
Czy remont Słowackiego jest potrzebny? Piotrkowianie komentują
Obawę mieszkańców budzi zaplanowany od poniedziałku (08.07.2024) remont ul. Słowackiego od ul. Polskiej Organizacji Wojskowej do placu Kościuszki. Według przeprowadzonej przez portal ePiotrkow.pl sondy ulicznej, w porównaniu do innych ulic w Piotrkowie, nawierzchnia ul. Słowackiego nie jest aż tak w złym stanie, aby wymagała odnowienia. Przedsiębiorcy zlokalizowani przy remontowanym odcinku drogi obawiają się zmniejszenia ruchu w restauracjach, sklepach czy punktach usługowo - handlowych. Czy remont jest potrzebny? Takie pytanie zadaliśmy w Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta.
Szykuje się świetna zabawa na piknikach
Urząd Miasta zaprasza całe rodziny do wspólnej zabawy na festynach rodzinnych „Lato w mieście”, które co tydzień odbywać się będą w różnych częściach naszego grodu. Inaugurująca zabawa już w najbliższy czwartek (04.07.2024) przy Domu Handlowym „Merkury”.
Piotrkowscy radni zdecydowali o udzieleniu absolutorium i wotum zaufania
Prezydent Piotrkowa Juliusz Wiernicki z wotum zaufania, a Krzysztof Chojniak otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Tak zdecydowali radni na czwartkowej sesji Rady Miasta.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat