Advertisement

Artykuły do tagu: pomoc

Ich błyskawiczna reakcja zapobiegła tragedii
Umiejętność udzielania pierwszej pomocy oraz zimna krew uratowały życie mężczyźnie. Bohaterami okazali się pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie.
Zaginiona 7-latka odnaleziona przez policjanta po służbie
Uwagę policjanta będącego po służbie zwróciła 7-letnia dziewczynka, która na jednej z ulic biegała pomiędzy pojazdami. Funkcjonariusz zaopiekował się dzieckiem do czasu ustalenia rodziców. Dziecko bezpiecznie trafiło pod opiekę.
Patryk ma pieniądze na dalsze leczenie!
Ogrom ludzi o dobrych sercach znów sprawił cud. Kolejna zbiórka na leczenie dla Patryka Wysmyka z Piotrkowa zakończyła się sukcesem. Dzięki temu nastolatek ma szanse na pokonanie raka, który już po raz czwarty zaatakował jego organizm.
Festyn parafialny połączą z akcją charytatywną
Na pierwszy festyn parafialny zaprasza parafia św. Jana Pawła II w Piotrkowie. Wydarzenie organizowane jest z okazji kolejnej rocznicy urodzin papieża Polaka. Oprócz atrakcji dla dzieci i dorosłych festyn ma także wymiar charytatywny.
Rośnie liczba dzieci mających problemy psychiczne
Coraz więcej dzieci i młodzieży w Polsce ma zaburzenia psychiczne i problemy emocjonalne, które są związane z nauką, relacjami w rodzinie i wśród rówieśników. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że aż 8,8% uczniów w ubiegłym roku podjęło próbę samobójczą, a 16% okalecza swoje ciało, to my, jako dorośli, musimy reagować – mówi dr n. med. Sławomir Adam Wolniak, specjalista psychiatra, prezes Wolmed Sp. z o.o. Szpital i Poradnie.
Piotrkowscy policjanci uratowali niedoszłego samobójcę
Piotrkowscy policjanci odnaleźli 30-latka, który chciał targnąć się na własne życie. Mężczyzna - szukając pomocy - sam zadzwonił na numer alarmowy. 30-latek w porę trafił pod opiekę medyków, a jego życiu już nic nie zagraża.
Bocian w marynacie trafił do osady w Kole
Nietypowo rozpoczęła się majówka w Leśnej Osadzie Edukacyjnej w Kole. Do ośrodka trafił "przyprawiony" bocian biały. Ptak był pokryty olejem jadalnym z przyprawami.
Gdzie szukać pomocy medycznej w majówkę?
Przed nami wyjątkowo długi weekend majowy. Część z nas zostanie w domu, zaś inni pojadą za miasto lub za granicę. Przeziębienie, ból brzucha, gorączka mogą nas dopaść wszędzie. Zatem warto wiedzieć, gdzie szukać ewentualnej pomocy.
Jurek Owsiak odwiedził Piotrków, by otworzyć rondo WOŚP
Prezes fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak przyjechał w piątek (28.04.2023) do Piotrkowa Trybunalskiego. Mieszkańcy i kierowcy przemierzający skrzyżowanie u zbiegu ulic Kostromskiej i Polnej mogli już zauważyć, że zamontowano tam tabliczki z nazwą WOŚP. Teraz założyciel fundacji dokonał symbolicznego otwarcia ronda, w towarzystwie liderów piotrkowskich sztabów Orkiestry, a także władz miasta i powiatu.
Kajakami popłyną dla Maciusia
Sulejowskie morsy zapraszają na akcję "Duże dzieci", czyli charytatywny spływ dla Maciusia Magiery. Imprezę zaplanowano na najbliższy weekend, rozpocznie się piątek i potrwa do niedzieli.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat