Reklama

Artykuły do tagu: pomoc

Pierwsza pomoc w
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 wzięli udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Warsztaty przeprowadziły studentki Ratownictwa Medycznego Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Piotrkowie Trybunalskim wraz z uczennicami Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Końskich.
W Piotrkowie powstanie zespół ratowników PZM
Stowarzyszenie Help PT w Piotrkowie Trybunalskim chce stworzyć lokalne struktury Ratownictwa Drogowego Polskiego Związku Motorowego. Misją jego przyszłych członków ma być pomoc osobom poszkodowanym w kolizjach i wypadkach na drogach naszego regionu.
Strażackie 9,98 w Moszczenicy - jeszcze więcej zdjęć!
Piękna pogoda, rodzinna atmosfera i ponad pół tysiąca osób na starcie. Strażackie 9,98 po raz kolejny zgromadziło tłumy w moszczenickim lesie. Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego sportowo-charytatywnego wydarzenia.
5. edycja Strażackiego 9,98 już za nami
500 osób wzięło udział w kolejnej edycji sportowej imprezy Strażackie 9,98. Uczestnicy mogli pokonać dystans niespełna 10 kilometrów jadąc na rowerze, biegnąc lub maszerując z kijkami nordic walking.
Dopłacą do zatrudnienia niani
30 kobiet może skorzystać z projektu "Niania szansą na powrót do pracy". Program jest realizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, a nabór już wystartował.
Archidiecezja łódzka chce wybudować osiedle dla uchodźców
Archidiecezja łódzka chce wybudować osiedle 10-15 domków, w których zamieszkają uchodźcy wojenni z Ukrainy. Mam to być materialna pamiątka jubileuszu 100-lecia archidiecezji.
Policjanci zapobiegli tragedii
Funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego piotrkowskiej komendy uratowali życie 59-latka. Nieprzytomnego mężczyznę znaleźli w rejonie torów kolejowych. Dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu mundurowych, mężczyzna na czas trafił pod opiekę medyków.
Daniel zaplątał się w siatkę. Pomogli lekarze i strażacy
Dużo pracy mają w ostatnich dniach przedstawiciele Leśnego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Nadleśnictwa Piotrków. Ich pomocy potrzebował w poniedziałek (18.04.2022) zaplątany w siatkę gospodarską byk daniela. Na jego szczęście sytuacja miała miejsce w Kole, więc specjaliści mogli interweniować bardzo szybko.
Zaprosili osoby samotne na śniadanie [ZDJĘCIA]
Poczęstunek, na wszystkich potrzebujących, czekał w siedzibie Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej "Pałacyk". Przy wielkanocnym stole zasiadło kilkadziesiąt osób.
Ranny jeż w Leśnej Osadzie
Do Leśnego Ośrodka Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole trafił kolejny tymczasowy lokator. Tym razem pod opiekę specjalistów oddano jeża, który najpewniej został potrącony przez samochód. Zwierzę miało jednak sporo szczęścia w nieszczęściu, bo znalazła je technik weterynarii, która przed przewiezieniem go do Koła, opatrzyła jego ranę. Aktualnie ssak dochodzi do siebie i wkrótce ponownie na wolność.
Reklama Reklama

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat