Advertisement

Artykuły do tagu: święta

Święta Kinga dla Rozprzy od Woli Krzysztoporskiej
Jeszcze jeden miły akcent w Rozprzy z okazji jej powrotu w poczet polskich miast. W piątek z wyjątkowym podarunkiem od swoich mieszkańców do Rozprzy przyjechały władze gminy Wola Krzysztoporska.
Na sklepowych półkach już Wielkanoc
Dokładnie dwa tygodnie świętowaliśmy Boże Narodzenie, mamy pierwsze dni nowego 2023 roku, a w jednym z piotrkowskich marketów na półkach można już znaleźć artykuły związane z Wielkanocą.
Prawosławni świętują Boże Narodzenie. Nabożeństwa w piotrkowskiej cerkwi [zdjęcia]
W kościele prawosławnym Boże Narodzenie jest obchodzone 7 stycznia. Wierni tego kościoła świętują przyjście Chrystusa na świat także w piotrkowskiej cerkwi.
Lodówka społeczna spełnia swoją rolę
Piotrkowianie dobrze wiedzą, że w mieście są miejsca, gdzie można przekazywać nadwyżki swojego jedzenia potrzebującym. Jednym z nich jest społeczna lodówka, która stoi u zbiegu ulic Słowackiego i Kołłątaja. Po świętach Bożego Narodzenia nasze domowe lodówki często pękają w szwach. Właśnie teraz ta społeczna przechodzi niemałe oblężenie.
Co z choinką po świętach?
Zgodnie z tradycją świątecznie udekorowaną choinkę powinniśmy trzymać w domu aż do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromniczej). Są jednak tacy, którzy z bożonarodzeniowym drzewkiem rozstają się tuż po 26 grudnia. Co zrobić z nim po zakończeniu świąt?
Nietrafiony prezent – co dalej?
Dostałeś prezent pod choinkę, ale niestety nie był to najlepszy upominek dla ciebie. Uśmiechnąłeś się, podziękowałeś… I co dalej? Przede wszystkim nie patrz na niechciany podarunek w swoich rękach jako na przejaw złej woli czy złośliwości.
Co zrobić z jedzeniem, które nam zostaje
Przy okazji świąt i uroczystości rodzinnych przygotowujemy różne potrawy i smakołyki. Niestety trudno jest dokładnie zaplanować, jak dużo uda nam się z tego zjeść. Dlatego zwykle pod koniec uroczystych wydarzeń okazuje się, że w lodówce jest więcej jedzenia niż tego byśmy sobie życzyli
Dla nas to moment newralgiczny, czyli o świętach za kratami
Okres Bożego Narodzenia większość z nas spędza w rodzinnym gronie i świątecznym nastroju. Nie wszyscy mogą jednak cieszyć się taką atmosferą. Tak jest w przypadku osadzonych, odbywających karę pozbawienia wolności. W piotrkowskim Areszcie Śledczym święta to specyficzny czas.
Ruchoma szopka najpopularniejsza
Zgodnie z tradycją od Wigilii możemy w kościołach odwiedzać i podziwiać szopki bożonarodzeniowe. Niestety większość z nich jest dostępna tylko w czasie mszy świętej. W pozostałych godzinach kościoły są dla wiernych całkowicie bądź częściowo zamknięte.
Na Święta podaruj… rodzinę
Boże Narodzenie. Dla jednych czas magii, dla innych wiary. Na pewno czas rodzinny. Dla jednych ten okres to wielka radość, a dla innych (choć mówi się o tym dużo mniej) to morze bólu, często nie do zniesienia. Braku bliskości nigdy nie odczuwa się mocniej niż właśnie w Boże Narodzenie. Wspólnie z Centrum Wsparcia Rodziny i Dziecka w Piotrkowie w tym niezwykłym czasie zapraszamy do rozważenia, czy ktoś z nas może ofiarować tę bliskość dzieciom, którym przez całe życie jej brakuje.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat