Advertisement

Artykuły do tagu: święta

Ekumeniczne spotkanie przy wielkanocnym stole
Już w najbliższą niedzielę wyznawcy prawosławia będą odchodzić Wielkanoc. Z tej okazji przy piotrkowskiej cerkwi odbędzie się spotkanie przy świątecznym stole. Skierowane jest ono przede wszystkim do Ukraińców, którzy przebywają w naszym regionie.
Zostało Ci jedzenie po świętach? Zanieś je do społecznej lodówki
Jeśli po świętach okazało się, że zostało wam za dużo jedzenia, którego nie będziecie w stanie zjeść, zanieście je do społecznej lodówki. W Piotrkowie znajduje się ona przy skrzyżowaniu ul. Słowackiego i Kołłątaja.
Nie tylko Polacy, ale także Ukraińcy, którzy mieszkają aktualnie u polskich rodzin, usiedli do wielkanocnego śniadania
W Piotrkowie przebywa wiele ukraińskich rodzin. Wspólnie z polskimi, u których znalazły schronienie, przygotowywały świąteczne potrawy i święciły koszyczki. Wśród składanych sobie życzeń, najczęściej wypowiadane były "Spokojnego nieba nad głową".
17.04.2022 10:17
Zmartwychwstał Pan...
Wielka Niedziela – niedziela wielkiej radości ze Zmartwychwstania i ostatni dzień rozważań ks. Mariusza Jersaka, proboszcza parafii pw. św. Jacka i św. Doroty w Piotrkowie.
Wielkanocne tradycje na ziemi piotrkowskiej
Świętowanie Wielkiej Nocy, czyli zmartwychwstania Jezusa, to czas refleksji i radości z radosnego zakończenia tego ważnego dla chrześcijan wydarzenia. Przed laty nasi przodkowie przygotowywali się do przeżycia tych świąt nie tylko w sposób duchowy, ale dużą rolę spełniała też wielkanocna symbolika. Dziś o przygotowaniach i symbolach powiemy nieco więcej.
16.04.2022 12:27
W dniu wielkiej ciszy
Wielka Sobota większości kojarzy się z radosnym nastrojem ostatnich przedświątecznych przygotowań. Tak naprawdę to dzień ciszy, dzień żałoby po śmierci Chrystusa. Zapraszamy na kolejną odsłonę rozważań ks. Mariusza Jersaka na temat Triduum Paschalnego.
16.04.2022 10:27
Jaka pogoda na Święta?
Prognozy zmieniają się jak w kalejdoskopie. Niestety, nie ma co liczyć na ciepłą, wiosenną aurę. Najładniejszym dniem będzie Niedziela Wielkanocna, warto więc zaplanować spacer.
Szykujemy się na Wielkanoc
Pisanki, dekorowanie koszyczka wielkanocnego, ostatnie zakupy, gotowanie świątecznych potraw. Ale nie tylko. Wielkanoc to również czas na modlitwę i zadumę, a także na odwiedzanie cmentarzy.
Oto drzewo krzyża, na którym zawisło Zbawienie Świata
Wielki Piątek to drugi dzień Triduum Paschalnego. To także najsmutniejszy dzień w całym roku dla wszystkich katolików - dzień śmierci Chrystusa na Krzyżu. Zapraszamy na kolejną część triduualnych rozważań ks. Mariusza Jersaka, proboszcza parafii pw. św. Jacka i św. Doroty w Piotrkowie.
Dziś Wielki Czwartek - dzień kapłaństwa
Wielki Czwartek rozpoczyna w Kościele Katolickim Triduum Paschalne. Ten okres naznaczony jest przebogatą liturgią. Jej wymiar zewnętrzny jest jednak przed wszystkim przyczynkiem do głębokich i duchowych przeżyć wewnętrznych. Wprowadził nas w niego ks. Mariusz Jersak, proboszcz parafii pw. św. Jacka i św. Doroty w Piotrkowie Trybunalskim.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat