Artykuły do tagu: remont

Remont Żeromskiego w Piotrkowie. Czy wielki głaz opóźni pracę?
Trwają prace przy remoncie ul. Żeromskiego w Piotrkowie. Drogowcy przebudowują instalację wodociągową i kanalizacyjną. Podczas robót instalacyjnych przy rondzie Lecha i Marii Kaczyńskich natrafiono na ogromny głaz, którego nie da się wyciągnąć. Wykonawca wraz Inspektoratem Nadzoru Budowlanego pracują nad rozwiązaniem, które pomoże ominąć przeszkodę. Czy wydłuży to czas remontu ul. Żeromskiego?
Rozpoczął się remont Wolborskiej ZDJĘCIA
Od poniedziałkowego rana (15.07.2024) drogowcy rozpoczęli prace na ul. Wolborskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Pierwszy etap modernizacji tej części DK 91 ma potrwać około czterech tygodni. Droga od ul. Leśnej (przy Centrum Edukacyjno - Rehabilitacyjnym Szansa) do ronda Narodowych Sił Zbrojnych jest zamknięta. Uwaga kierowcy! Tworzą się duże utrudnienia w ruchu na ul. Rakowskiej.
Remont Kościoła w Czarnocinie rozpoczęty
Rozpoczęły się prace przy Kościele Parafialnym w Czarnocinie w ramach zadania pn. ,,Remont elewacji oraz naprawa i malowanie tynków wewnętrznych kościoła pw. Wniebowzięcia NMP (XIX w.) w Czarnocinie”. Realizacja prac następuje niezwłocznie po podpisaniu umowy z Wykonawcą przez Proboszcza Parafii w Czarnocinie Bogdana Jelenia.
Szykuje się remont Wolborskiej. Prace obejmą odcinek od ronda Narodowych Sił Zbrojnych do Rakowskiej. Drogowcy wyznaczyli objazdy. Kiedy ulica zostanie zamknięta?
15 lipca rozpoczną się długo wyczekiwane prace remontowe na ulicy Wolborskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Odcinek, który zostanie objęty remontem, rozciąga się od ronda Narodowych Sił Zbrojnych do ulicy Rakowskiej. Będą duże utrudnienia w ruchu.
Słowackiego zamknięta na trzy tygodnie
Od rana (08.07.2024) drogowcy zamknęli ul. Słowackiego na odcinku od ul. Polskiej Organizacji Wojskowej do placu Kościuszki. Ul. Sienkiewicza na skrzyżowaniu z ul. Słowackiego jest przejezdna. Według planów przebudowa ma potrwać trzy tygodnie.
Czy ulica Żeromskiego w Piotrkowie zostanie oddana w terminie?
Remont ul. Żeromskiego rozpoczął się pod koniec maja. Zakres prac obejmuje m.in. rozbudowę drogi wraz ze skrzyżowaniami i zjazdami na posesje. Budowę chodników, ścieżki rowerowej, przebudowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego, zatok autobusowych oraz przebudowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami. W opinii mieszkańców ulicy, remont nie idzie w zbyt szybkim tempie jednak Biuro Rozwoju Miasta i Inwestycji uspokaja - wszystko idzie zgodnie z harmonogramem.
Czy remont Słowackiego jest potrzebny? Piotrkowianie komentują
Obawę mieszkańców budzi zaplanowany od poniedziałku (08.07.2024) remont ul. Słowackiego od ul. Polskiej Organizacji Wojskowej do placu Kościuszki. Według przeprowadzonej przez portal ePiotrkow.pl sondy ulicznej, w porównaniu do innych ulic w Piotrkowie, nawierzchnia ul. Słowackiego nie jest aż tak w złym stanie, aby wymagała odnowienia. Przedsiębiorcy zlokalizowani przy remontowanym odcinku drogi obawiają się zmniejszenia ruchu w restauracjach, sklepach czy punktach usługowo - handlowych. Czy remont jest potrzebny? Takie pytanie zadaliśmy w Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta.
Ulica Słowackiego będzie zamknięta. Od POW do pl. Kościuszki
8 lipca rozpoczyna się modernizacja nawierzchni jezdni ul. Słowackiego na odcinku od ul. Polskiej Organizacji Wojskowej (POW) do placu Kościuszki. W związku z pracami remontowany odcinek zostanie zamknięty dla ruchu samochodowego na trzy tygodnie. Zmienią się również trasy autobusów MZK.
Czekali na to całe lata. Dwie drogi w Uszczynie wyremontowane
Mieszkańcy Uszczyna i całej gminy czekali na remonty tych ulic od kilkudziesięciu lat. W czwartek (27.06.2024) nastąpił odbiór dwóch kolejnych dróg zmodernizowanych na terenie gm. Sulejów. Właściciele posesji znajdujących się przy ulicach Cisowej i Cyprysowej w Uszczynie, z którymi spotkała się burmistrz Dorota Jankowska podkreślali, że wreszcie mogą się poruszać po bezpieczniejszych i bardziej komfortowych jezdniach.
Otwarto kolejną nowoczesną Ekopracownię w piotrkowskim Ekonomiku
Wygodne biurka i krzesła, nowoczesny multimedialny monitor zamiast tablicy i kredy. Fototapeta kojąca oczy uczniów i nauczycieli - tak prezentuje się nowo otwarta "Ekopracownia" w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Piotrkowie.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat