Reklama

Artykuły do tagu: kierowca

Znalazł w rowie... pijanego kierowcę
Do 2 lat pozbawienia wolności grozi nietrzeźwemu kierowcy volkswagena, który został zatrzymany przez mieszkańca Szczercowa. 61-latek miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz będzie musiał się zmierzyć z poważnymi konsekwencjami.
Nie przepuścił pieszych na pasach... dwukrotnie
Piotrkowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę renault, który na dwóch oznakowanych przejściach nie ustąpił pierwszeństwa pieszym. Za stworzenie zagrożenia oraz popełnione wykroczenie 43-latek otrzymał wysoki mandat i 10 punktów karnych.
Porzucił forda, bo był pijany
Dzięki pomocy świadków policjanci zatrzymali 38-latka, który kierował fordem mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Za takie przestępstwo, zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Na alkomacie zabrakło skali
Podczas jednej z rutynowych kontroli w Żarnowie w powiecie opoczyńskim policjanci zatrzymali do kontroli toyotę avensis. Okazało się, że od 36-letniego mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, a kontakt z nim był mocno utrudniony.
Mądry kierowca przed szkodą. Jak przygotować się na nieprzewidziane?
Zanim wejdziemy do samochodu powinniśmy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do jazdy, uwzględnieniu własnego stanu psychicznego i fizycznego oraz sprawdzeniu ważnych informacji o trasie, którą mamy do pokonania. Złe samopoczucie, zmęczenie, niewyspanie może wydatnie zmniejszyć bezpieczeństwo na drodze, nasze oraz innych uczestników ruchu. Dlatego przed wyruszeniem w trasę pamiętaj o odpoczynku, przynajmniej krótkiej regeneracji, aby podczas jazdy być w pełni skupionym na sytuacji na drodze.
Kierowca z 3 promilami zatrzymany przez świadków
Dzięki odpowiedniej reakcji świadków, kompletnie pijany 45-latek został wyeliminowany z ruchu. Zgłaszających zaniepokoił tor jazdy forda, dlatego postanowili uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało w jego organizmie 3 promile alkoholu.
Pijany z bronią bez zezwolenia zatrzymany przez policję
Policjanci z Radomska zatrzymali nietrzeźwego kierującego passatem, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Dodatkowo w jego samochodzie mundurowi znaleźli broń, na którą nie miał wymaganego zezwolenia. 33-latkowi grozi kara nawet do 8 lat więzienia.
W drodze na dyżur uratowała życie mężczyzny
Kierowca poruszający się w piątkowy poranek ulicami Piotrkowa, stracił przytomność. Inni uczestnicy ruchu drogowego wezwali pogotowie. W tym samym czasie na swój dyżur w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym jechała ratowniczka medyczna Ewelina Styś. Widząc zaistniałą sytuację, kobieta niezwłocznie ruszyła do udzielenia pomocy nieprzytomnemu kierowcy.
Pijany kierowca złapany... dwa razy
Swoisty ewenement w Radomsku. W ciągu zaledwie półtorej godziny policjanci dwukrotnie złapali pijanego kierowcę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że... był to ten sam kierowca.
1,5 tys. zł za wyprzedzanie na pasach
Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych to jedno z najpoważniejszych wykroczeń. Jest szczególnie niebezpieczne dla osób chcących przejść na drugą stronę ulicy. Tym razem przepisy w tym zakresie złamał 58-letni kierowca volvo. Otrzymał za to od bełchatowskich policjantów wysoki mandat i pokaźną liczbę punktów karnych.
Reklama Reklama

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat