Artykuły do tagu: Witów

Te drogi są już w pełni do dyspozycji kierowców
Burmistrz Sulejowa oraz pracownicy sulejowskiego magistratu dokonali odbioru ulicy Spacerowej w Sulejowie, odcinka od DK 12/74 w kierunku Podkałku, a także fragmentu między Witowem a Witowem-Kolonią. To oznacza, że oficjalnie zakończono już te inwestycje.
Wywrócone pojazdy i złamany słup energetyczny. Groźny wypadek w Witowie (gm. Sulejów). Mężczyzna i 15-latka w szpitalu
Do groźnego wypadku doszło w poniedziałkowy (29.04.2024) poranek w gminie Sulejów. W miejscowości Witów samochód osobowy zderzył się z dostawczym. Wskutek uderzenia, oba pojazdy przewróciły się na bok. Uszkodzony został również słup energetyczny, który przewrócił się na ogrodzenie jednej z posesji.
II Gminny Przegląd Stołów Wielkanocnych w Witowie-Kolonii
Wielkanoc już za kilkanaście dni, ale w minioną każdy mógł skosztować pysznych świątecznych rarytasów, przygotowanych przez panie z kilkunastu kół gospodyń wiejskich oraz znanego kucharza Mikołaja Reya. W sobotę 16 marca 2024 roku w hali sportowej, znajdującej się przy Szkole Podstawowej imienia Jana Pawła II w Witowie-Kolonii, odbył się II Gminny Przegląd Stołów Wielkanocnych.
Duże pieniądze na nowe boisko
Podopieczni Szkoły Podstawowej w Witowie Kolonii (gm. Sulejów) doczekają się nowego boiska? Na ten cel 600 tys. zł ma trafić z rządowych pieniędzy. Zapowiedział to w czasie konferencji prasowej Grzegorz Lorek, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
02.10.2023 19:43
Wypadek w Witowie
Do zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek kilka minut po godzinie 19.00 w Witowie w gminie Sulejów. Są utrudnienia w ruchu.
Ratują zabytkowy kościółek [ZDJĘCIA]
Kościół pw. św. Marcina na cmentarzu w Witowie to jeden z niewielu zabytków architektury drewnianej, który może spotkać w naszym regionie. Po wielu latach zaniedbań świątynia zaczęła zmieniać swoje oblicze. Wiele wskazuje na to, że to miejsce uda się uratować.
Rodzinny festyn w Witowie-Kolonii [zdjęcia]
Już po raz czwarty w Witowie-Kolonii zorganizowano rodzinny festyn. Impreza przyciągnęła także mieszkańców okolicznych wsi z terenu gminy Sulejów, a także Piotrkowa.
Zapomniany zabytek grożący zawaleniem
Niedaleko Piotrkowa, a dokładniej w Witowie Kolonii, pomiędzy klasztorem a cmentarzem, stoi znajdująca się obecnie w opłakanym stanie dawna kuźnia. Ruina przypomina o czasach, w których produkowano tu metalowe przedmioty niezbędne w pracy i życiu codziennym. Obecnie chyli się ku upadkowi, choć niegdyś żar buchał z jej rozgrzanego pieca.
Odkrywamy znane i nieznane - Figura św. Jana Nepomucena w Witowie
Znajdująca się w Witowie Kolonii figurka św. Jana Nepomucena jest kolejną z pamiątek, jakie pozostawili po sobie w tej okolicy norbertanie. Postawiona na niewielkim kopcu, w pobliżu płynącej obok rzeki Strawy, zwraca uwagę przejeżdżających tędy podróżnych.
Odpowie za potrącenie rowerzystki
Działania policjantów doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który jadąc bmw w miejscowości Witów - Kolonia potrącił rowerzystkę. Mężczyzna był nietrzeźwy. Jak się okazało, wraz z nim podróżował 52-latek, który po zdarzeniu, również w stanie nietrzeźwości, wsiadł za kierownicę pojazdu biorącego udział w zdarzeniu. Obaj usłyszeli już zarzuty, a wobec 33-latka sąd zastosował trzymiesięczny areszt.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat