Advertisement

Artykuły do tagu: dożynki

Parafialne dożynki w Rozprzy [ZDJĘCIA]
Dożynki parafialne odbyły się w niedzielę w Rozprzy. Podczas uroczystej mszy świętej dziękowano za tegoroczne plony.
Święto plonów w Kurnędzu
Rolnicy wraz z pozostałymi mieszkańcami gminy Sulejów podziękowali za tegoroczne plony. W czasie Gminno-Parafialnych Dożynek w Kurnędzu nie zabrakło propozycji muzycznych i kulinarnych.
Wyróżniono najpiękniejsze wieńce dożynkowe
W piątek w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie odbyła się uroczystość podsumowująca tegoroczne Powiatowe Święto Plonów. Wręczono także wyróżnienia dla najpiękniejszych wieńców dożynkowych.
Podziękują rolnikom za ich ciężką pracę
Przed nami Dożynki Gminno-Parafialne w Kurnędzu. Święto plonów odbędzie się w niedzielę, 11 września, a rozpocznie je msza święta polowa, po której rozpocznie się ceremoniał dożynkowy.
Święto plonów w Wolborzu [ZDJĘCIA]
W niedzielę w Wolborzu odbyły się dożynki gminno-parafialne. Były podziękowania, prezentacje kół gospodyń wiejskich oraz artystyczne występy.
Dożynki w Moszczenicy [ZDJĘCIA]
W niedzielę w Moszczenicy zorganizowano gminno-parafialne dożynki. W trakcie wydarzenia podziękowano za tegoroczne plony. Nie zabrakło także dobrej zabawy przy muzyce.
30.08.2022 10:42
Dożynki z Luką Rosim
Na zabawę dożynkową w najbliższą niedzielę zaprasza gmina Moszczenica. Nie zabraknie muzycznych atrakcji, a gwiazdą wieczoru będzie Luka Rosi.
Dożynki w Gorzkowicach [ZDJĘCIA]
W niedzielę w Gorzkowicach odbyły się dożynki parafialne. W trakcie wydarzenia podziękowano Bogu i rolnikom za zebrane plony i trud rolniczy związany z codzienną, ciężką pracą na roli.
Łódzkie na plus: Po dożynkach, czas na inscenizację w Beleniu
Kolorowe wieńce z tegorocznych zbóż, kwiatów, owoców i ziół, chrupiący chleb i złocisty miód były symbolami tegorocznych Dożynek Województwa Łódzkiego. W niedzielę, 21 sierpnia w Radomsku podziękowaliśmy za plony. I choć emocje jeszcze nie opadły, my już szykujemy dla mieszkańców Łódzkiego kolejne atrakcje. 3 września spotykamy się w Beleniu, gdzie odbędzie się rekonstrukcja Bitwy nad Wartą z września 1939 roku.
Powiatowe dożynki w Łękach Szlacheckich [DUŻO ZDJĘĆ]
Ostatnia niedziela sierpnia to wielkie święto rolników z powiatu piotrkowskiego. W Łękach Szlacheckich odbywają się dożynki powiatowe. Niespodziewanie uroczystości przerwał jednak ulewny deszcz.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat