Z początkiem czerwca rozpoczynają się kontrole nieruchomości, które nie są podłączone do kanalizacji sanitarnej, mimo że posiadają taką techniczną możliwość.
4932 zł – tyle średnio zapłacimy za mkw. mieszkania z rynku wtórnego w Piotrkowie. Dało to miastu 29. miejsce w Polsce i trzecie w województwie łódzkim. W naszym regionie, chcąc wynająć używany lokal najmniej wydamy w Bełchatowie, który jest czwartym najtańszym miastem (powyżej 50 tys. mieszkańców) w całym kraju według rankingu serwisu rankomat.pl.
Bracia Maciołek, czyli właściciele piotrkowskiej firmy Ares, mieszczącej się po sąsiedzku z nieistniejącą Masarnią Bieniek, wygrali przetarg na zakup nieruchomości po zlikwidowanym przedsiębiorstwie przy ul. Twardosławickiej. Po otwarciu ofert przed Sądem Rejonowym w Piotrkowie, okazało się, że zaproponowali oni trochę ponad 5 mln złotych i była to najwyższa oferta jaka wpłynęła do syndyka masy upadłościowej.
Pandemia, wynikająca z niej praca zdalna, a także niższe ceny nieruchomości oraz coraz lepsza siatka komunikacyjna w kraju powodują, że nawet mieszkańcy wielkomiejskich ośrodków coraz częściej rozważają łączenie pracy w metropolii z życiem w mniejszym mieście, takim jak Piotrków czy jego okolice. Eksperci InDomo opowiedzieli nam o lokalnym rynku nieruchomości i o tym jak dobrze wybrać swoje "cztery kąty".
Piotrkowski urząd miasta zdecydował o podniesieniu stawek podatku od nieruchomości, ale dobra wiadomość jest taka, że zwiększy się on tylko o wskaźnik inflacji z pierwszego półrocza 2020 roku, czyli 3,9%. Warto podkreślić, że Ministerstwo Finansów znacząco podniosło maksymalne stawki podatku od nieruchomości i wiele miast w naszym regionie planuje znaczne wywindowanie jego stawki, nawet do najwyższego możliwego poziomu.
Kolejna nieruchomość na piotrkowskiej Starówce zyskała nową jakość. Odświeżony został budynek przy ul. Zamurowej 1.
24 sierpnia br. odbędzie się przetarg na ponad 5- hektarową nieruchomość, zlokalizowaną w Piotrkowie Trybunalskim, przy ul. Wroniej (w granicach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej) – informuje magistrat. Cena wywoławcza wynosi 4 mln złotych.
Samorządy województwa łódzkiego i Piotrkowa Trybunalskiego wspólnie wyremontują budynek przy ul. Wojska Polskiego 2, w którym kiedyś mieścił się szpital. Nieruchomość to własność województwa, niszczała przez lata. Remont potrwa do końca 2019 roku, później przeniesie się tam m.in. Biblioteka Pedagogiczna.
Nowym gospodarzem obiektów przy ul. Batorego 10 w Piotrkowie zostało Archiwum Państwowe. W poniedziałek prezydent miasta uroczyście przekazał dyrektorowi Archiwum gospodarowanie nieruchomością. Przypomnijmy, że chodzi o obiekty, w których swego czasu mecze rozgrywała GKS Piotrcovia, a które od lat popadały w ruinę.
Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie zajmie się sprawą budynku po byłym Metalplaście. Nieruchomość jest w fatalnym stanie, przez co niemożliwy jest remont ul. Próchnika. Podczas prowadzenia prac budynek mógłby się zawalić i spowodować zagrożenie dla pracowników oraz mieszkańców miasta.