Dawny budynek starostwa powiatowego został sprzedany na początku 2024 roku. Nowy nabywca firma Kr Capital z Piotrkowa zapłaciła 3 mln 535 tysięcy złotych za działkę wraz z przestarzałym budynkiem. "Blaszak" został wybudowany jako nowoczesny obiekt tymczasowy na Centralne Dożynki w 1979 roku, ostał się jednak 45 lat. Ze względu na typ konstrukcji był bardzo uciążliwy do utrzymania w sezonie grzewczym, m.in. dla tego poszedł "pod młotek".
Dawna siedziba starostwa została sprzedana. Budynek przy ul. Żeromskiego 31 w Piotrkowie, czyli popularny "blaszak" ma nowego właściciela.
Starostwo Powiatowe sprzedaje kolejny atrakcyjny teren w centrum Piotrkowa. Tym razem chodzi o działkę położoną przy Al. Armii Krajowej, przed przychodnią zdrowia. Pieniądze ze sprzedaży tej nieruchomości mają zostać przeznaczone na inwestycje w 2024 roku.
Ponad 40 interwencji w tym tygodniu odnotowali piotrkowscy strażnicy miejscy w sprawie zimowego utrzymania chodników. Właściciele budynków oraz administratorzy muszą wywiązywać się z obowiązku odśnieżania i usuwania śliskości. W innym przypadku grozi mandat, a nawet odpowiedzialność karna lub cywilna.
Z początkiem czerwca rozpoczynają się kontrole nieruchomości, które nie są podłączone do kanalizacji sanitarnej, mimo że posiadają taką techniczną możliwość.
4932 zł – tyle średnio zapłacimy za mkw. mieszkania z rynku wtórnego w Piotrkowie. Dało to miastu 29. miejsce w Polsce i trzecie w województwie łódzkim. W naszym regionie, chcąc wynająć używany lokal najmniej wydamy w Bełchatowie, który jest czwartym najtańszym miastem (powyżej 50 tys. mieszkańców) w całym kraju według rankingu serwisu rankomat.pl.
Bracia Maciołek, czyli właściciele piotrkowskiej firmy Ares, mieszczącej się po sąsiedzku z nieistniejącą Masarnią Bieniek, wygrali przetarg na zakup nieruchomości po zlikwidowanym przedsiębiorstwie przy ul. Twardosławickiej. Po otwarciu ofert przed Sądem Rejonowym w Piotrkowie, okazało się, że zaproponowali oni trochę ponad 5 mln złotych i była to najwyższa oferta jaka wpłynęła do syndyka masy upadłościowej.
Pandemia, wynikająca z niej praca zdalna, a także niższe ceny nieruchomości oraz coraz lepsza siatka komunikacyjna w kraju powodują, że nawet mieszkańcy wielkomiejskich ośrodków coraz częściej rozważają łączenie pracy w metropolii z życiem w mniejszym mieście, takim jak Piotrków czy jego okolice. Eksperci InDomo opowiedzieli nam o lokalnym rynku nieruchomości i o tym jak dobrze wybrać swoje "cztery kąty".
Piotrkowski urząd miasta zdecydował o podniesieniu stawek podatku od nieruchomości, ale dobra wiadomość jest taka, że zwiększy się on tylko o wskaźnik inflacji z pierwszego półrocza 2020 roku, czyli 3,9%. Warto podkreślić, że Ministerstwo Finansów znacząco podniosło maksymalne stawki podatku od nieruchomości i wiele miast w naszym regionie planuje znaczne wywindowanie jego stawki, nawet do najwyższego możliwego poziomu.
Kolejna nieruchomość na piotrkowskiej Starówce zyskała nową jakość. Odświeżony został budynek przy ul. Zamurowej 1.