Utrata pracy i problemy ze znalezieniem nowej, nietrafiona inwestycja, przeszacowane możliwości finansowe - powody sprawiające, że nie jesteś w stanie regulować wcześniej zaciągniętych zobowiązań mogą być bardzo zróżnicowane. Na szczęście istnieje możliwość, by uwolnić się od ciążącego zadłużenia i powrócić do materialnej stabilności. Taką szansę daje procedura polegająca na ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. Zanim zdecydujesz się na ten krok, sprawdź, na czym dokładnie ona polega i jakie pociąga za sobą skutki.
Bracia Maciołek, czyli właściciele piotrkowskiej firmy Ares, mieszczącej się po sąsiedzku z nieistniejącą Masarnią Bieniek, wygrali przetarg na zakup nieruchomości po zlikwidowanym przedsiębiorstwie przy ul. Twardosławickiej. Po otwarciu ofert przed Sądem Rejonowym w Piotrkowie, okazało się, że zaproponowali oni trochę ponad 5 mln złotych i była to najwyższa oferta jaka wpłynęła do syndyka masy upadłościowej.
Coraz częstsze są sytuacje gdy zaciągamy pożyczkę, żeby spłacić poprzednią, bo mamy wrażenie, że stoimy pod ścianą nie mając na spłatę raty. Wierzyciele co najwyżej zmniejszą ratę rozkładając spłatę zadłużenia na dłuższy okres, doliczając przy okazji prowizje i opłaty. Wówczas z pomocą przychodzą eksperci z Programu Ulga od Długu.
Druga połowa 2020 r. była rekordowa pod względem liczby upadłości konsumenckich; sądy orzekły ją wobec 8,4 tys. osób - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów (KRD).
24 marca 2020 roku w życie weszła nowelizacja prawa upadłościowego, która upraszcza zasady ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Zwłaszcza w aktualnej sytuacji, jest to bardzo przydatna usługa. Co oznacza w praktyce?
W dzisiejszych czasach dużych wydatków i nie zawsze wystarczających dochodów wielu z nas decyduje się na wzięcie kredytu. Rosnące potrzeby prowadzą do coraz częstszego korzystania z ofert banków czy pożyczek na dowód, a od tego już tylko krok do wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Przedsiębiorstwa w obliczu kryzysu ogłaszają upadłość. Z podobnego rozwiązania mogą skorzystać osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej. W ich przypadku można starać się o redukcję lub nawet umorzenie zobowiązań oraz zaprzestanie naliczania odsetek w ramach upadłości konsumenckiej.
„Nigdy nie jest za późno aby podjąć mądrą decyzję.”
Coraz więcej Polaków popada w długi, których nie mogą spłacić. Jak sobie z tym radzić?
Powody są dwa. Po pierwsze największy wierzyciel, czyli bank wycofał swój wniosek, a po drugie spółki Bawełnianka nie stać na przeprowadzenie procesu upadłościowego, którego koszty szacowane są na ok 5 milionów złotych.
Firma NOMI - właściciel marketów budowlanych, złożyła wniosek do sądu o upadłość układową. Co to oznacza dla sklepów zlokalizowanych w Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie i Radomsku? Czy pracownicy tych sklepów zostaną zwolnieni?
Do piotrkowskiego sądu wpłynął już wniosek syndyka Piotrkowskiej Fabryki Mebli w sprawie umorzenia upadłości Piotrkowskiej Fabryki Mebli. Sąd w ciągu najbliższych kilku dni ma podjąć decyzję w tej sprawie.