Reklama

Artykuły do tagu: upadłość

Wiemy, kto wygrał przetarg na nieruchomości po znanej piotrkowskiej masarni
Bracia Maciołek, czyli właściciele piotrkowskiej firmy Ares, mieszczącej się po sąsiedzku z nieistniejącą Masarnią Bieniek, wygrali przetarg na zakup nieruchomości po zlikwidowanym przedsiębiorstwie przy ul. Twardosławickiej. Po otwarciu ofert przed Sądem Rejonowym w Piotrkowie, okazało się, że zaproponowali oni trochę ponad 5 mln złotych i była to najwyższa oferta jaka wpłynęła do syndyka masy upadłościowej.
Propozycje ugód z wierzycielami… tylko z Programem Ulga od Długu
Coraz częstsze są sytuacje gdy zaciągamy pożyczkę, żeby spłacić poprzednią, bo mamy wrażenie, że stoimy pod ścianą nie mając na spłatę raty. Wierzyciele co najwyżej zmniejszą ratę rozkładając spłatę zadłużenia na dłuższy okres, doliczając przy okazji prowizje i opłaty. Wówczas z pomocą przychodzą eksperci z Programu Ulga od Długu.
KRD: druga połowa 2020 r. rekordowa pod względem upadłości konsumenckich
Druga połowa 2020 r. była rekordowa pod względem liczby upadłości konsumenckich; sądy orzekły ją wobec 8,4 tys. osób - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów (KRD).
Upadłość konsumencka dla wszystkich?
24 marca 2020 roku w życie weszła nowelizacja prawa upadłościowego, która upraszcza zasady ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Zwłaszcza w aktualnej sytuacji, jest to bardzo przydatna usługa. Co oznacza w praktyce?
Upadłość konsumencka szansą na wyjście z długów
W dzisiejszych czasach dużych wydatków i nie zawsze wystarczających dochodów wielu z nas decyduje się na wzięcie kredytu. Rosnące potrzeby prowadzą do coraz częstszego korzystania z ofert banków czy pożyczek na dowód, a od tego już tylko krok do wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Przedsiębiorstwa w obliczu kryzysu ogłaszają upadłość. Z podobnego rozwiązania mogą skorzystać osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej. W ich przypadku można starać się o redukcję lub nawet umorzenie zobowiązań oraz zaprzestanie naliczania odsetek w ramach upadłości konsumenckiej.
20.01.2017 09:06
Upadłość konsumencka
„Nigdy nie jest za późno aby podjąć mądrą decyzję.”
Coraz więcej Polaków popada w długi, których nie mogą spłacić. Jak sobie z tym radzić?
Sąd nie ogłosił upadłości bełchatowskiej Bawełnianki
Powody są dwa. Po pierwsze największy wierzyciel, czyli bank wycofał swój wniosek, a po drugie spółki Bawełnianka nie stać na przeprowadzenie procesu upadłościowego, którego koszty szacowane są na ok 5 milionów złotych.
NOMI złożyło wniosek o upadłość
Firma NOMI - właściciel marketów budowlanych, złożyła wniosek do sądu o upadłość układową. Co to oznacza dla sklepów zlokalizowanych w Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie i Radomsku? Czy pracownicy tych sklepów zostaną zwolnieni?
Wpłynął wniosek o umorzenie upadłości PFM
Do piotrkowskiego sądu wpłynął już wniosek syndyka Piotrkowskiej Fabryki Mebli w sprawie umorzenia upadłości Piotrkowskiej Fabryki Mebli. Sąd w ciągu najbliższych kilku dni ma podjąć decyzję w tej sprawie.
Pracownicy z PFM mogą odzyskać wynagrodzenia
- Wprawdzie Piotrkowska Fabryka Mebli upadła, proszę jednak uspokoić byłych pracowników, będzie dobrze - tak mówi Jerzy Urbański, szef łódzkiego oddziału Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Sąd upadłość PFM ogłosił 30 stycznia tego roku.
Reklama Reklama

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat