Advertisement

Artykuły do tagu: firma

Jak założyć własny biznes? Pomysł, koszty i rozwój
Prowadzenie działalności gospodarczej jest ciekawą alternatywą dla osób, które zmęczone są pracą na etacie i chciałyby działać na własny rachunek. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji warto to jednak dokładnie przemyśleć. Jakie są koszty prowadzenia firmy, jak ją zarejestrować i rozwijać?
Podziękowali przedsiębiorcom za ich pracę
Spotkanie noworoczne przedsiębiorców z gminy Grabica odbyło się w sobotni (14.01.2023) wieczór w tamtejszym Gminnym Centrum Kultury. Samorządowcy podziękowali im za trud, jaki wkładają w swoją codzienną pracę. Nie zabrakło też artystycznych wrażeń koncertowo-kabaretowych.
Kobieta w obliczu prowadzenia własnego biznesu. Czy strach ma wielkie oczy? (Raport)
Dlaczego kobiety otwierają firmy? Bo chcą być niezależne. Deklaruje to ponad 41% obecnych i aż 59% przyszłych bizneswoman, które wzięły udział w badaniu przeprowadzonym na zlecenie Nest Banku i Fundacji Kobiety e-biznesu. Co jeszcze sprawia, że kobiety porzucają posady i w stosunkowo niepewnych czasach decydują się na firmę? Czego się obawiają i z czym się mierzą? O tym przeczytacie w raporcie „Siła Przedsiębiorczyń”.
Jak trafić z podarunkiem dla współczesnej hrabiny? Wyjątkowe prezenty nawet dla „wszystkomających”
Hrabina, hrabia, mąż czy przyjaciółka – jak wybrać prezent dla kogoś, kto ma wszystko? Zmierzyć się z tym wyzwaniem pomogą prezenty w formie przeżyć. Wyjątkowy Prezent ruszył z nietuzinkową kampanią. Ponad 8000 emocjonujących prezentów. Przejażdżka Ferrari, ekscytująca Kolacja w Ciemności i wiele innych pomysłów zapewnią mnóstwo wyjątkowych emocji i niezapomnianych wrażeń. Zobacz, jak dogodzić najbardziej wymagającym osobom i zapewnić im święta pełne trafionych prezentów.
TOP 5 zmian zgłoszonych przez e-Izbę w projekcie ustawy „Polska cyfrowa. Pakiet zmian 2022”
Izba Gospodarki Elektronicznej, której misją jest rozwój polskiej branży cyfrowej, między innymi poprzez konstruktywne działania legislacyjne, opracowała propozycję projektu ustawy pod nazwą „Polska cyfrowa. Pakiet zmian 2022”.
Wyniki finansowe 2021. Bosch z solidnym wzrostem w Polsce w pełnym wyzwań, drugim roku pandemii
• Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Bosch na polskim rynku wzrosły w 2021 roku o 8% i wyniosły blisko 6,1 mld zł, a całkowita sprzedaż netto wzrosła do blisko 12 mld zł.
• Zatrudnienie wzrosło do ponad 8500 pracowników.
• Dalszy dynamiczny rozwój Centrum Kompetencyjnego IT Bosch w Polsce: do końca roku liczba zatrudnionych ekspertów IT przekroczy 1000.
• Rozbudowa centrów produkcji Bosch w Polsce: fabryka układów hamulcowych w Mirkowie i fabryka materiałów ściernych w Goleniowie przejmują globalne zadania, wprowadzają nowe produkty i technologie.
• Pozytywny rozwój sprzedaży Bosch w Polsce w I kwartale 2022 roku pomimo trudnych okoliczności.
Otwieramy mały hotel - o czym nie możemy zapomnieć?
Pensjonaty w XXI wieku pełnią bardzo ważną funkcję. Pozwalają one na nocowanie w innych zakątkach państwa, a nawet świata. Jednak w Polsce powstaje coraz więcej baz noclegowych, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Za sprawą rozwoju branży hotelarskiej wiele osób decyduje się na otwarcie własnego biznesu. Należy jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach. O czym nie można zapomnieć, otwierając mały hotel? Sprawdzamy.
Jakie usługi mogą ułatwić prowadzenie firmy?
Prowadzenie swojej działalności gospodarczej wymaga dużego zaangażowania, a także odpowiedniego podejścia. Bez względu na to w jakiej dziedzinie działa firma należy pamiętać, że jej prowadzenie wiąże się z wykonywaniem różnego rodzaju czynności. Jednak nie każdy właściciel firmy musi znać się na wszystkim i pewne czynności może zlecić pracownikowi lub firmie zewnętrznej. Co więcej, wiele firm podejmuje stałą współpracę z różnego rodzaju firmami, aby te regularnie wykonywały zlecone zadania. Jeśli chcesz się dowiedzieć z jakich usług warto skorzystać podczas prowadzenia firmy, to sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy.
Leasing samochodu dla nowej firmy – możliwości i korzyści
Leasing samochodu dla nowo powstałej działalności gospodarczej to doskonała alternatywa dla jego zakupu, która ma wiele zalet. Poznaj wszystkie możliwości oraz korzyści, jakie płyną z tej formy finansowania pojazdu!
Konto firmowe a samozatrudnienie
Samozatrudnienie to coraz popularniejsza forma prowadzenia działalności gospodarczej. Z dobrodziejstw tego rodzaju zatrudnienia mogą korzystać nie tylko sami zainteresowani, ale też i pracodawcy. Każdy samozatrudniony powinien dysponować kontem firmowym w banku. Jakie konto firmowe wybrać? Czy można założyć działalność gospodarczą i otworzyć konto firmowe, składając tylko jeden wniosek? Tego dowiecie się z naszego artykułu.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat