Advertisement

Wiemy, kto wygrał przetarg na nieruchomości po znanej piotrkowskiej masarni

ePiotrkow Środa, 08 września 2021171220
Bracia Maciołek, czyli właściciele piotrkowskiej firmy Ares, mieszczącej się po sąsiedzku z nieistniejącą Masarnią Bieniek, wygrali przetarg na zakup nieruchomości po zlikwidowanym przedsiębiorstwie przy ul. Twardosławickiej. Po otwarciu ofert przed Sądem Rejonowym w Piotrkowie, okazało się, że zaproponowali oni trochę ponad 5 mln złotych i była to najwyższa oferta jaka wpłynęła do syndyka masy upadłościowej.
fot. ogłoszenie o przetargu w serwisie gratka.pl fot. ogłoszenie o przetargu w serwisie gratka.pl

 

W ogłoszeniu o przetargu na sprzedaż masy upadłościowej po dawnej masarni syndyk oszacował jej wartość na 4 mln 13 tys. złotych. W skład masy wchodziły:


1. przedmiotem sprzedaży są:

 

a) prawo własności nieruchomości gruntowej zabudowanej, położonej w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Twardosławickiej 35 (działki gruntu o nr 128/1 i 128/2), dla której Sąd Rejonowy w Piotrkowie Tryb. prowadzi KW nr PT1P/00021796/5;


b) prawo własności nieruchomości gruntowej zabudowanej, położonej w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Twardosławickiej 33 (działka gruntu o nr 129), dla której Sąd Rejonowy w Piotrkowie Tryb. prowadzi KW nr PT1P/00036781/5;


c) zbiór ruchomości znajdujących się na terenie nieruchomości wskazanych w lit. a – b, stanowiących wyposażenie zakładu przetwórstwa mięsnego, których wykaz obejmuje załącznik nr 1 do warunków sprzedaży (stanowiący ich integralną część).

- czytamy w ogłoszeniu o przetargu.


Oferty złożone w przetargu zostały otwarte na posiedzeniu jawnym w dniu 8 września 2021 roku o godzinie 9.00 w Sądzie Rejonowym w Piotrkowie. Najwyższą, bo ponad 5 mln złotych złożyli Maciej i Michał Maciołek, właściciele mieszczącej się po sąsiedzku firmy Ares.


Firma Ares powstała ponad 20 lat temu, jak mała firma rodzinna. Obecnie jest ona jednym z największych producentów żywności dla psów oraz kotów w Polsce i eksportuje swoje produkty do 27 krajów na świecie. Jak informują właściciele przedsiębiorstwa, nabyli je w związku z dynamicznym rozwojem firmy i chęcią jego kontynuowania.


Transakcja musi się teraz jeszcze uprawomocnić. Jak udało nam się ustalić jest jeszcze osoba, która posiada prawo pierwokupu, ale aby nabyć nieruchomości musiałaby ona przynajmniej wyrównać ofertę właścicieli firmy Ares.


Przypomnijmy, że Sąd Rejonowy w Piotrkowie upadłość właściciela masarni ogłosił 11 września 2020 roku.


Zainteresował temat?

15

5


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat