Advertisement

Artykuły do tagu: Region

Zapraszają na zawody i do dobrej zabawy
Stado Ogierów w Bogusławicach ponownie zaprasza na dużą imprezę, której główną atrakcją będą sportowe emocje . W dniach między 9 a 11 czerwca w Stadzie Ogierów w Bogusławicach odbędą się Zawody Krajowe w WKKW. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Jeździeckie Napoleońska Zagroda.
Przeładowane nawet o 18 ton!
Trzy zdecydowanie przeładowane ciężarówki z szambami betonowymi wycofali tymczasowo z ruchu piotrkowscy inspektorzy łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. „Rekordzista” ważył ponad 58 ton zamiast dopuszczalnych 40. Każdy z zatrzymanych zespołów pojazdów miał także przekroczone dozwolone parametry nacisków osi na drogę.
Rodzinno-sportowy piknik w Barkowicach
Jeszcze jeden piknik z okazji Dnia Dziecka w naszym regionie. Na rodzinno-sportowy festyn zaprasza w najbliższą sobotę sołectwo Barkowice. W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.
Chrześcijańskie Spotkania Młodych 2023
Wspólna modlitwa, ale też wspólna zabawa przyciągnęły tłumy do moszczenickiego amfiteatru. Było przeciąganie liny - ministranci kontra księża, rzut wikarym i test wiedzy o Janie Pawle II. Gwiazdą koncertu uwielbienia był zespół TGD - Trzecia Godzina Dnia.
W weekend bawią się Gorzkowice
W ten weekend odbędą się Dni Gorzkowic. Zaplanowano wiele atrakcji, będą oczywiście także koncerty. Gwiazdą tegorocznego święta będzie Urszula.
Upamiętnili bohaterów akcji pod Czarnocinem
Obchody 80. rocznicy akcji pod Czarnocinem odbyły się we wtorek przy obelisku przy ulicy Kolejowej w Czarnocinie.
Zaśpiewa TGD. Przed nami Chrześcijańskie Spotkania Młodych
Tradycyjnie w Boże Ciało w Moszczenicy zorganizowane zostaną Chrześcijańskie Spotkania Młodych. Jak, co roku przygotowano mnóstwo ciekawych wydarzeń. Będzie m.in. koncert znanego chrześcijańskiego zespołu - Trzecia Godzina Dnia.
Inwestycja za miliony szybciej, niż planowano
Pogoda sprzyja przebudowie drogi Kalska Wola-Kruszów, na którą od wielu lat czekali mieszkańcy gminy Czarnocin i podróżujący tędy kierowcy. Modernizowana droga łączy drogę wojewódzką 716 z drogą krajową 91, przez co ruch na niej jest bardzo duży.
05.06.2023 07:25
Wypadek na krajowej
Droga krajowa nr 12 była przez około dwie godziny całkowicie zablokowana po wypadku, do którego doszło w poniedziałek (05.06.2023) nad ranem w Sulejowie.
Do Wolborza powrócił zamek [ZDJĘCIA]
Po blisko 300 latach do Wolborza powrócił zamek. W piątkowy wieczór przed kolegiatą uroczyście odsłonięto odlew, który przedstawia rekonstrukcję budowli. Uroczystość była jednym z obchodów 750-lecia nadania praw miejskich Wolborzowi.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat