Artykuły do tagu: Region

Mażoretki królowały w Sulejowie
W sobotę (20.04.2024) w Sulejowie odbywały się Mistrzostwa Mażoretek Okręgu Północno-Wschodniego. W gminnej hali sportowej w Sulejowie można było podziwiać widowiskowe układy przygotowane przez kilkaset mażoretek, reprezentujących kilka klubów z naszego regionu.
Kwiecień w Sulejowie będzie należał do mażoretek
Rywalizacje mażoretek okręgu północno-wschodniego i polski środkowej, odbędą się w kwietniu w Sulejowie. Zmagania taneczne młodych artystek będzie można śledzić 20 i 28 kwietnia.
Otwarcie letniego sezonu jeździeckiego w Bogusławicach
Przez trzy dni miłośnicy jeździectwa świętowali otwarcie sezonu 2024 w Stadzie Ogierów w Bogusławicach. Zawody ogólnopolskie, regionalne i towarzyskie w skokach przez przeszkody przyciągnęły nie tylko fanów hippiki, ale również rodziny z dziećmi, chcącymi spędzić atrakcyjnie czas.
Odebrali akty powierzenia
Troje pedagogów odebrało z rąk wójta gminy Grabica Grabica Krzysztofa Kulińskiego akty powierzenia na stanowiska dyrektorów szkół. Będą oni kierować placówkami na terenie miejscowości: Brzoza, Szydłów oraz Boryszów.
Posadzili ponad 100 drzew dla leśnych zwierząt
Drzewka owocowe posadzone i to z myślą o leśnych mieszkańcach. Samorząd Powiatu Piotrkowskiego wraz z Nadleśnictwem Piotrków zaprosił mieszkańców regionu do Osady Leśnej w Kole na tegoroczną akcję "Posadź z nami drzewo!".
Jeździeckie atrakcje powracają do Bogusławic
Otwarcie letniego sezonu jeździeckiego zbliża się wielkimi korkami. Już w najbliższy weekend (12-14.04) w Stadzie Ogierów w Bogusławicach odbędą się zawody ogólnopolskie, regionalne i towarzyskie w skokach przez przeszkody. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Jeździeckie Napoleońska Zagroda.
Polonia ponownie ze zwycięstwem
W miniony weekend w IV lidze Polonia Piotrków wygrała pewnie z Włókniarzem Zelów. Natomiast w piotrkowskiej klasie okręgowej Concordia Piotrków ponownie zeszła z murawy pokonana. A jak prezentują się wyniki spotkań pozostałych ekip z naszego regionu? O tym poniżej.
Wiemy już, kto zasiądzie w Radzie Powiatu w Piotrkowie Trybunalskim
Prawo i Sprawiedliwość zwycięża w wyborach do Rady Powiatu w Piotrkowie Trybunalskim. Ten komitet poprawił wynik z wyborów samorządowych z 2018 roku. Wtedy to PiS wprowadził 8 radnych, a tym razem będzie ich o dwóch więcej. Drugą siłą w radzie powiatu pozostaje PSL, który wraz z Polską 2050 Szymona Hołowni utrzymuje 6 mandatów.
Niespodzianka w Sulejowie! Zmiana na stanowisku burmistrza
Do zmiany władzy doszło w gminie Sulejów. Nowym burmistrzem została Dorota Jankowska, która pokonała Wojciecha Ostrowskiego będącego na tym stanowisku od 2014 roku.
W Moszczenicy wybory rozstrzygnie II tura
W Moszczenicy o tym, kto zostanie wójtem zadecyduje II tura. Zmierzą się w niej Dariusz Magacz oraz Krzysztof Jędrzejczyk.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat