Advertisement

Artykuły do tagu: Kredyt

Konsolidacja chwilówek - dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania?

Brak rozwagi podczas zaciągania chwilówek może doprowadzić do poważnych kłopotów. Powstałe w ten sposób długi mogą być bowiem trudne do spłaty. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Doskonałym rozwiązaniem jest konsolidacja chwilówek - https://splatakredytow.pl/kredyt-na-splate-chwilowek/. Dlaczego warto po nie sięgnąć? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Wakacje kredytowe obciążeniem dla banków
Projekt, przewidujący wakacje kredytowe bez warunków dochodowych, to zbyt duże obciążenie dla sektora bankowego, bo rząd znacząco nie doszacował liczby potencjalnych chętnych, jeśli nie będzie praktycznie żadnych warunków skorzystania - uważa wiceprezes Związku Banków Polskich Tadeusz Białek.
W jakim banku najlepiej wziąć kredyt hipoteczny?
2021 roku był rekordowy dla branży hipotecznej pod względem ilości złożonych wniosków, średniej deklarowanej kwoty i wyników sprzedaży1. Zwiększające się stawki WIBOR oraz rosnące stopy procentowe powodują jednak, że coraz więcej Polaków zastanawia się, czy warto wziąć kredyt hipoteczny. W jakim banku dostaniesz korzystną ofertę? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę i jakie są prognozy.
Z kredytem frankowym warto iść do sądu
W 2022 roku do sądów wpłynęło już blisko 10 tys. spraw frankowych. Według statystyk, ponad 90 proc. takich postępowań kończy się wygraną kredytobiorcy.
Frankowicze nie muszą obawiać się bankowych pozwów
Sposobem wywierania presji na frankowiczów są pozwy o wynagrodzenie za korzystanie z cudzego kapitału. Dodatkowo banki przedłużają postępowania sądowe, składając wiele wniosków dowodowych, aby konsument, który z reguły jest pierwszy raz w życiu w sądzie, zniechęcił się do prowadzenia sprawy.
Eksperci z kancelarii LWB przewidują, że najbliższe orzeczenie TSUE będzie korzystne dla frankowiczów
Coraz szersze grono frankowiczów kwestionuje w sądach swoje umowy kredytowe. Według danych Związku Banków Polskich (ZBP), od stycznia do października 2021 roku w sądach przybyło około 33 tys. nowych postępowań frankowych, a łącznie toczyło się ich ponad 71 tys. Ze statystyk ZBP wynika, że w ostatnich miesiącach 90 proc. orzeczeń było korzystnych dla kredytobiorców.
Frankowicze ruszyli do sądów sprowokowani kosztami i niedozwolonymi zapisami umów
W sądach pierwszej instancji jest ok. 70 tys. pozwów w sprawach frankowych, w drugiej - ok. 4 tys. – poinformował Rzecznik Finansowy podsumowując 2021 rok. Frankowicze masowo ruszyli do sądów sprowokowani nieuczciwymi zapisami w umowach kredytowych z bankami.
Kredyty we franku coraz bardziej ciążą niektórym frankowiczom
„Ceny, opłaty poszły ostatnio w górę. Spłata kredytu frankowego staje się dla mnie problemem” - opowiada pani Paulina, która zaciągnęła takie zobowiązanie w 2008 roku. Zamierza w tej sprawie wystąpić do sądu. Podobnie planuje blisko 40 proc. polskich frankowiczów - wynika z badania UCE Research i SYNO Poland.
Kredyt frankowy był najkorzystniejszą opcją bez dwóch zdań (w 2008 roku)
„Kiedy poszłam na spotkanie w sprawie kredytu hipotecznego nawet nie przedstawiono mi opcji złotówkowej. Rekomendowano mi za to wyłącznie kredyty frankowe” - mówi pani Paulina, która w 2008 roku kupiła mieszkanie, zaciągając pożyczkę na 320 tys. zł. Dziś ma do spłaty jeszcze blisko 440 tys.
Kiedy wymagana jest zgoda współmałżonka na kredyt?
Wspólnota majątkowa to zobowiązania obojga partnerów. Dzielą oni po równo wszystkie zobowiązania i finanse. Mają równe prawo do zarządzania swoim majątkiem, jednak w równym stopniu są za niego odpowiedzialni. Dlatego, gdy jedna ze stron chce zaciągnąć kredyt, a druga się na to nie zgadza, powstaje pytanie — czy wymagana jest zgoda na kredyt od współmałżonka?
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat