Artykuły do tagu: region

Wyjątkowy pokaz mody KGW. Aż 7 kół z pow. piotrkowskiego z awansem do wojewódzkiego finału!
W sobotni wieczór (24.02) w Stefanówce w gminie Rozprza na wybiegu błyszczały reprezentantki aż 40 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatów: piotrkowskiego, bełchatowskiego, radomszczańskiego i łódzkiego wschodniego. Panie wzięły udział w pokazie mody w ramach konkursu „Modna gospodyni pięknym życie czyni. Inspiracje dziedzictwem kulturowym województwa łódzkiego”
Rodzice przekazali sprzęt sportowy na rzecz szkoły
Szkoła Podstawowa w Gorzkowicach wzbogaciła się o nowy sprzęt sportowy. Taki prezent postanowili podarować rodzice uczniom uczęszczającym do tej placówki.
Kwalifikacja wojskowa w powiecie piotrkowskim trwa
Od początku lutego panowie z powiatu piotrkowskiego biorą udział w kwalifikacji wojskowej w powiecie piotrkowskim. Młodzi mężczyźni wzywani są przed Powiatową Komisję Lekarską, która ocenia ich zdolność do pełnienia służby wojskowej. Sprawdziliśmy, jak przebiega cały proces przeprowadzania kwalifikacji wojskowej.
Pożar karczmy w Tuszynie. 30 zastępów straży pożarnej w akcji
W sobotę (24.02) po godzinie 6:00 wybuchł pożar karczmy w Tuszynie. Od rana na miejscu zdarzenia pracuje 30 zastępów straży pożarnej. Na czas gaszenia pożaru został zablokowany fragment drogi krajowej nr 12 w pobliżu płonącego budynku.
Miliony złotych na inwestycje w regionie
Hala sportowa przy szkole we Włodzimierzowie, pasywny basen w Sulejowie, czy kościół farny w Piotrkowie. Te wszystkie miejsca łączą dotacje z budżetu województwa łódzkiego. Sprawdź, jak wyglądają miejsca, które zmieniły się w ostatnim czasie, upiększając otoczenie naszych małych ojczyzn lub czyniąc je bezpieczniejszym.
Rekrutacja do przedszkola w Woli Krzysztoporskiej trwa
Jeszcze do 8 marca potrwa rekrutacja przedszkolaków na nowy rok szkolny 2024/25 w Przedszkolu Samorządowym w Woli Krzysztoporskiej. Podstawą przyjęcia dziecka do placówki jest wypełnienie wniosku rekrutacyjnego.
Studenci z Projektora z wizytą w Bujnach
Studenci z Łodzi przeprowadzili niekonwencjonalne zajęcia o ochronie planety z uczniami Szkoły Podstawowej w Bujnach. A wszystko w ramach programu PROJEKTOR Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Kolejny dzień protestu rolników. Kierowcy stoją w korkach
Rolnicy nadal protestują na łączniku autostrady A1 z drogą ekspresową S8 pod Piotrkowem. Strajkujący wciąż blokują drogę pomiędzy węzłem Piotrków północ a węzłem Piotrków zachód, co przekłada się na zakorkowane ulice w mieście.
Wyłonią mistrzów tenisa stołowego
Sportowe emocje zawładną w najbliższy weekend gminą Sulejów. W OSP w Uszczynie zorganizowany zostanie bowiem turniej tenisa stołowego PING-PUK. Zawodnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach, a organizatorzy zapowiadają dobrą zabawę.
Wójt złożył jasną deklarację
Kolejni samorządowcy odkrywają karty. Wiemy, kto będzie ubiegać się o stanowisko wójta gminy Grabica. O kolejną kadencję powalczy obecny wójt Krzysztof Kuliński.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat