Advertisement

Artykuły do tagu: Dożynki

Odkrywamy znane i nieznane - Dawny stadion Piotrcovii
Choć zapisał się na kartach historii Piotrkowa Trybunalskiego, to dziś niestety niewiele po nim zostało. Stadion, o którym mowa, powstał z rozmachem. Odbyły się na nim centralne uroczystości pamiętnych dożynek w 1979 roku, swoje mecze rozgrywała na nim drużyna Piotrcovii i kadry narodowej, a poza tym startowali stąd i lądowali najlepsi na świecie piloci śmigłowców... Dziś kilka słów o dawnym stadionie XXXV-lecia.
Symbolicznie przekazali dożynkowy kłos
Ruszają przygotowania do Dożynek Powiatu Piotrkowskiego. Podczas oficjalnego spotkania w siedzibie powiatowego urzędu, starosta piotrkowski wraz ze swoimi współpracownikami spotkali się ze gospodarzami poprzednich i zbliżających się dożynek. Symbolicznie przekazano przy tej okazji kłos, który powędrował z Czarnocina do Łęk Szlacheckich.
Rolnicy świętowali w Rozprzy [FOTO]
Rolnicy prowadzący swoje gospodarstwa na terenie gminy Rozprza, świętowali w miniony weekend zakończenie żniw. Uroczysta Msza Święta dożynkowa, została odprawiona w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Rozprzy.
Rolnicy podziękowali za plony w Czarnocinie
Tegoroczne Dożynki Parafialno-Powiatowo-Gminne Ziemi Piotrkowskiej zorganizowano w Czarnocinie. Bochny chleba i wieńce dożynkowe, poświęcił podczas nabożeństwa dziękczynnego za plon w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Czarnocinie, proboszcz Bogdan Jeleń.
Wolbórz świętował ukończenie żniw i prac polowych
Miejsko Gminne Święto Plonów odbyło się w niedzielę (5 września) w Wolborzu. Najpiękniejszy wieniec dożynkowy przygotowało w tym roku Koło Gospodyń Wiejskich Komorniki.
Wolbórz zaprasza na dożynki!
Gminno-parafialne dożynki w Wolborzu, zostaną zorganizowane w niedzielę (5 września) na pl. Jagiełły. Podczas imprezy wybrany zostanie najpiękniejszy dożynkowy wieniec. Nie zabraknie też atrakcji muzycznych.
Mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska podziękowali za plony
W niedzielę (29 sierpnia), mieszkańcy Gmina Wola Krzysztoporska, udziałem w konkursie tradycyjnych wieńców dożynkowych i wspólną modlitwą w intencji rolników w bogdanowskim kościele, dziękowali za tegoroczne plony.
Dożynki w gminie Grabica
W tym roku święto plonów odbywa się w Lubanowie. Obchody zaczęły się mszą św. polową.
Gmina Grabica zaprasza na dożynki
Tradycją w gminie Grabica stało się organizowanie co roku Gminnych Dożynek. Święto Plonów to jedna z większych imprez integrująca mieszkańców zarówno gminy, jak i powiatu piotrkowskiego - jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika.
W Rogowie odbyły się tegoroczne dożynki wojewódzkie
Teren Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Rogowie w niedzielę (22 sierpnia) od rana zapełnił się gośćmi. Dwie sceny, 200 stoisk wystawienniczych, a na nich niezliczone ilości produktów lokalnych z całego łódzkiego, a także członkinie kół gospodyń wiejskich z rożnych zakątków województwa w barwnych strojach ludowych. Te wszystkie elementy wspólnie stworzyły niepowtarzalny klimat tegorocznych dożynek wojewódzkich.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat