Advertisement

Artykuły do tagu: ŁNP

Łódzkie na plus – podsumowanie tygodnia w skrócie
Województwo Łódzkie konsekwentnie realizuje cel, jakim jest poprawa jakości dróg i wydaje na to duże miliony. Prawie 1000 seniorów z całego regionu bawiło się podczas gali „Senior Plus” w Teatrze Wielkim w Łodzi. Na jesień samorząd województwa łódzkiego przygotował nową propozycję zatytułowaną: „Łódzkie Razem – Integracja międzypokoleniowa”.
Województwo Łódzkie w skrócie – przegląd wydarzeń
W największej inscenizacji historycznej w województwie łódzkim zobaczyliśmy: ponad 200 rekonstruktorów, 4000 sztuk wystrzelonej amunicji, 40 wybuchów, 3 samoloty. Widowisko wzbogacił sprzęt wojskowy z epoki, samoloty imitujące niemieckie myśliwce, pokazy kaskaderskie oraz wybuchy pirotechniczne. Widzowie mogli więc cofnąć się w czasie o 84 lata i przeżyć wydarzenia, które były jednym z wielu przykładów patriotyzmu i odwagi mieszkańców Łódzkiego.
Łódzkie na Plus. Dobre wieści dla pasażerów kolei w Łódzkiem
Wieluń będzie miał lepsze połączenie kolejowe z Łodzią. W poniedziałek, 19 czerwca PKP PLK S.A. podpisały umowę z wykonawcą na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy nowej linii kolejowej łączącej Chorzew Siemkowice z Wieluniem. Inwestycja jest realizowana z rządowego programu Kolej Plus, którego beneficjentem jest również województwo łódzkie. - Podpisując dziś tę umowę, robimy kolejny krok do celu, który wyznaczyłem sobie na początku kadencji samorządu, czyli walki z wykluczeniem komunikacyjnym – podkreśla marszałek Grzegorz Schreiber, który wspólnie z Andrzejem Bittelem, wiceministrem infrastruktury uczestniczył w podpisaniu umowy.
Łódzkie wspiera rodziny
Jubileusz porodów rodzinnych i rodzinna atmosfera na pikniku. Bo Łódzkie rodziną stoi.
05.06.2023 09:30
Łódzkie dla młodych
Koloniści z Ukrainy, młodzi szachiści, wreszcie wojewódzki Dzień Dziecka. Łódzkie opanowali najmłodsi.
Rekordowe wsparcie dla sołectw i rekordowe zainteresowanie grantami
14 mln złotych – taką kwotą w tym roku samorząd województwa wesprze rozwój sołectw w Łódzkiem. To pieniądze na inwestycje i pomysły zgłoszone przez sołtysów: na nowe świetlice wiejskie, place zabaw i miejsca do spotkań.
Szczyt regionów w Ukrainie
Wizyta marszałka w Ukrainie poprzedziła patriotyczny weekend majowy. A przed nami wyjątkowa noc…
Wsparcie dla przyszłych rodziców i zachęcanie do aktywności
Województwo Łódzkie pomaga spełniać marzenia. W oddziale szpitalnym im. Madurowicza można zrobić kompleks badań i przystąpić do leczenia niepłodności. Ale to niejedyne wsparcie, jakiego udzielił samorząd województwa w ostatnim czasie.
Na wakacje w Łódzkiem lepszymi drogami
Piłkarskie półkolonie, wakacje z pływaniem, a może karate pod gruszą? Liczymy na ciekawe pomysły organizatorów wypoczynku dla dzieci, bo Zarząd Województwa Łódzkiego przygotował dla nich dofinansowanie w wysokości pół miliona złotych.
27.03.2023 10:12
Fundusze koncertowo
Kryteria przyjęte, można pracować nad ogłaszaniem pierwszych konkursów na unijne pieniądze z nowego budżetu. Taki w skrócie jest efekt pierwszego posiedzenia Komitetu Monitorującego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat