Artykuły do tagu: Pomoc

Znów nakręcają na zieleń
Akcja 'Nakręć się na zieleń' powróciła do Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego. Starostwo powiatowe już po raz czwarty zachęca mieszkańców do przynoszenia zebranych plastikowych nakrętek do specjalnych punktów, by w zamian odebrać zielony upominek.
Kasia Małek prosi o pomoc w walce z chorobą
Kasia Małek jest córką, mamą, babcią. Wykryto u niej glejaka wielopostaciowego, najbardziej agresywny i niebezpieczny nowotwór mózgu. Tomaszowianka prosi o Państwa pomoc.
Pożar nad piekarnią na Jerozolimskiej. 22 osoby ewakuowane z budynku
Do groźnego pożaru doszło w czwartek wieczorem (28.03). Ogień pojawił się w jednym z mieszkań w budynku przy ulicy Jerozolimskiej w Piotrkowie. W tym miejscu znajduje się także piekarnia. W akcji ratunkowej biorą udział 4 zastępy PSP w Piotrkowie oraz dwa zastępy OSP.
Udzielanie pierwszej pomocy nie stanowi dla nich problemu
II Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy odbyły się w sobotę w Gminno-Szkolnej Hali Sportowej im. Romana Kaźmierczaka w Moszczenicy.
Uratowali życie 9-miesięcznego Leona
Dzięki szybkim działaniom, a także współpracy służb, 9-miesięczny Leon trafił na czas pod opiekę medyków. Policjant, druh Ochotniczej Straży Pożarnej, dyżurny piotrkowskiej jednostki, a także personel medyczny stanęli na wysokości zadania, by nieść pomoc chłopcu. Dzięki temu mały Leon, pod opieką medyków dochodzi do zdrowia.
26.02.2024 08:39
Jedyny taki wybieg
Moda inspirowana lokalnym folklorem – to musi się podobać. Podobnie jak nowa płyta łódzkich filharmoników, którzy tym razem nagrali romantyczne utwory polskich kompozytorów. Warto ich posłuchać np. w zielonym otoczeniu rodzinnych ogródków działkowych, które otrzymały solidne dofinansowanie na remonty i sadzonki. Podsumowanie ostatnich wydarzeń w Łódzkiem.
Groził, że targnie się na życie. Policyjna interwencja zapobiegła tragedii
Dzięki pomocy służb ratunkowych 26-letni mężczyzna, którego życie i zdrowie było zagrożone, trafił do bełchatowskiego szpitala.
Asystenci pomogą w potrzebie
Gmina Sulejów także w tym roku będzie pomagać mieszkańcom z niepełnosprawnościami w ramach Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”. Nabór dobiega końca, więc warto się pospieszyć ze zgłoszneiami. Urzędnicy przygotowali zaś podsumowanie ubiegłorocznej edycji. W 2023 roku z tej formy wsparcia skorzystało łącznie osiem osób, a pomagało im siedmiu asystentów.
Mężczyzna utonął w zalewie? Policja ustala okoliczności śmierci 41-latka
Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 41-letniego mieszkańca Krosna. Ciało mężczyzny znaleziono nad zalewem w Opocznie.
Terytorialsi pomogli poszkodowanym w wypadku
Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, 91 Batalionu Lekkiej Piechoty, jadąc w Góry Świętokrzyskie na szkolenie byli świadkami wypadku drogowego w miejscowości Krasik przed Paradyżem. Pomogli poszkodowanym oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu służb.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat