Advertisement

Artykuły do tagu: Województwo

Dwie osoby zginęły na drogach w Łódzkiem
Jak co roku w tym okresie policjanci drogówki wsparci funkcjonariuszami prewencji czuwają nad bezpieczeństwem w rejonach nekropolii. Działania rozpoczęli 28 października 2022 roku i będą je prowadzić do 2 listopada włącznie. Podczas służby mundurowi skupiają się na ochronie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niestety doszło już do wielu wypadków, a dwie osoby poniosły śmierć.
Wicemarszałek wręczył jubileuszową kartę
Wyjątkowa uroczystość odbyła się w czwartek w Rozprzy. Maria Nowakowska z gminy Rozprza otrzymała w czwartek Kartę Seniora Województwa Łódzkiego. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że była to jubileuszowa - 25-tysięczna karta seniora w województwie.
Piknik sportowo-rekreacyjny Województwa Łódzkiego w Aleksandrowie
Już w najbliższą niedzielę w Aleksandrowie w gminie Aleksandrów odbędzie się "Piknik sportowo-rekreacyjny Województwa Łódzkiego" organizowany przez Stowarzyszenie Rajsport Active wraz z Województwem Łódzkim.
Startuje budżet obywatelski. Do wydania 8 milionów
Od 16 maja mieszkańcy województwa łódzkiego będą mogli zgłaszać projekty do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”.
Pikniki Województwa Łódzkiego
To już tradycja, że w okresie wiosenno-letnim w województwie łódzkim odbywają się wydarzenia plenerowe poświęcone Funduszom Europejskim. W tym roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza na pikniki, które łączą w sobie okazję do spędzenia czasu z rodziną oraz inicjatywę popularyzacji dofinansowań unijnych.
Pomoc medyczna podczas ferii zimowych
Od 14 lutego uczniowie z województw łódzkiego, lubelskiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego będą odpoczywać od zajęć szkolnych. Nie zawsze będzie to beztroski czas. Warto wiedzieć, gdzie znaleźć pomoc medyczną w przypadku niespodziewanej choroby lub nieszczęśliwego wypadku.
Rośnie liczba wypadków w rolnictwie
Coraz więcej wypadków w rolnictwie. Tak wynika ze statystyk KRUS-u za zeszły rok. W całym kraju takich wypadków było ponad 12 tysięcy, czyli o 10 procent więcej niż rok wcześniej. W naszym województwie, gdzie statystyki systematycznie poprawiały się od ośmiu lat, teraz ten trend się odwrócił.
Niezwykłe ferie w Piotrkowie i Województwie Łódzkim
Ferie zimowe nadchodzą wielkimi krokami. Jak je spędzić w Piotrkowie Trybunalskim i województwie łódzkim? Oczywiście odwiedzając fantastyczne miejsca, których powstanie było możliwe dzięki Funduszom Europejskim!
Policyjne działania
11 oraz 14 listopada na drogach województwa łódzkiego zostaną przeprowadzone działania „Prędkość”. Będą ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Jednak policjanci tak jak zawsze zwracać będą uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.
Tracimy mieszkańców. Nadal
Prawie 22 tysiące mieszkańców straciło nasze województwo na przestrzeni roku. Ilu piotrkowian ubyło i czy można temu jakoś przeciwdziałać?
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat