Artykuły do tagu: ROD

Dzień otwarty porodówki w Piotrkowie
Z okazji "Dnia Matki" Oddział Położniczo-Ginekologicznego Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Tryb zorganizował "Dzień Otwarty Porodówki". Przyszli rodzice mogli zapoznać się m.in. z warunkami, jakie panują na oddziale czy dowiedzieć się o bezpiecznym porodzie bez bólu.
Porodówka organizuje dzień otwarty
Z okazji Dnia Matki Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika zaprasza na "Dzień Otwarty Porodówki". Oddział Położniczo-Ginekologiczny placówki będzie można odwiedzić w poniedziałek (27.05.2024) w godzinach 11.00 – 13.00.
Łódzkie na Plus: Unijnie i rodzinnie
Łódzkie świętowało 20-lecie obecności Polski w Unii Europejskiej. Bawiliśmy się na piknikach i koncertach. Docenione zostały rodziny zastępcze podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Rodziny.
Matek w Piotrkowie brak. Ile dzieci urodziło się w Piotrkowie w ostatnich latach?
26 maja obchodzimy święto mam, ale coraz mniej kobiet, także z naszego regionu, ma szanse je obchodzić. W Piotrkowie bowiem z roku na rok spada liczba urodzeń. A statystyki są naprawdę niepokojące.
Jakie są rodzaje siatek ogrodzeniowych? Przewodnik
Siatka ogrodzeniowa to element otoczenia tak oczywisty, że zupełnie nie zwraca uwagi. Tymczasem wybór odpowiedniej konstrukcji jest niezwykle ważny, ponieważ wpływa na bezpieczeństwo dobytku, a często też żywego inwentarza. Co jest więc kluczowe, by podjąć konkretną decyzję zakupową?
W jaki sposób systemy MES wspierają optymalizację procesów produkcyjnych?
Historia sukcesu każdej nowoczesnej firmy produkcyjnej zaczyna się od skutecznego wykorzystania dostępnych zasobów i technologii. Systemy MES (Manufacturing Execution System) odgrywają kluczową rolę w tej przemianie, umożliwiając przedsiębiorstwom nie tylko śledzenie, ale i optymalizację każdego aspektu procesu produkcyjnego. Poprzez efektywne monitorowanie linii produkcyjnych i zaawansowane zarządzanie jakością, te systemy przyczyniają się do znaczącej redukcji odpadów i zwiększenia wydajności.
Tłumy na targach ogrodniczych
"Pamiętajmy o ogrodach" czyli Piotrkowskie Targi Ogrodnicze już po raz 17. zawitały na błonia przy zamku w Bykach. Wystawcy oferowali nabywcom m.in. sadzonki, drzewa owocowe, rośliny iglaste i liściaste, ale nie tylko. Były też bowiem produkty spożywcze, a wśród nich swojskie wędliny, sery, miód, konfitury oraz wyroby rękodzielnicze.
Akademia Piotrkowska zaprasza do Wioski Wikinga
Akademia Piotrkowska wraz z Piotrkowskim Bractwem Akademickim im. Zygmunta I Starego zapraszają na XI edycję Rodzinnego Pikniku Historycznego „Wioska Wikinga”. W tym roku imprezę zaplanowano na 19 maja (niedziela).
Wielkie sprzątanie okolic Bugaja
Choć mówi się, że świadomość ekologiczna z roku na rok w naszym kraju jest coraz większa, to jednak wciąż wiele osób wyrzuca śmieci gdzie popadnie. Zanieczyszczane są też okolice jeziora Bugaj w Piotrkowie Trybunalskim. Na szczęście są też ludzie, którzy potrafią bezinteresownie zadbać o środowisko. Warto do nich dołączać, a okazja ku temu nadarzy się już w niedzielę (12.05.2024).
Mediateka ma już 5 lat! Pracownicy i czytelnicy otrzymali dyplomy i nagrody
Wszystko zaczęło się dokładnie 5 lat temu, kiedy to po wielkich przenosinach została oddana do użytku nowa siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dziś oprócz jubileuszu świętowano dzień bibliotekarza.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat