Reklama

Artykuły do tagu: powiat piotrkowski

Powiatowy Zespół Orzekania o Niepełnosprawności zmienia siedzibę
Placówka, która podlega pod Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Piotrkowie, od 4 maja przyjmować będzie interesantów w budynku przy al. Armii Krajowej 11 w Piotrkowie.
Czy 2 maja załatwimy sprawy urzędowe?
Coraz większymi krokami zbliża się majówka. Większość firm i instytucji będzie zamkniętych 1 i 3 maja. Gdzieniegdzie pracownicy otrzymają jednak dodatkowy dzień wolny także 2 maja. Sprawdziliśmy czy tego dnia mieszkańcy naszego regionu będą mogli skorzystać z pomocy urzędników.
Podsumowali akcję
W środę (27.04.2022) piotrkowscy policjanci prowadzili wojewódzkie działania „Prędkość” na terenie Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego. Łącznie skontrolowano 106 pojazdów. W wielu przypadkach nie obyło się bez mandatu za przekroczenie dozwolonej prędkości.
Powiat piotrkowski wspiera powroty na rynek pracy oraz wydłużenie aktywności zawodowej
31 marca 2022 roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego rozpoczął przyjmowanie wniosków w ramach naboru do nowego konkursu na projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Na dotacje będą mogły liczyć projekty mające na celu wdrożenie programu rehabilitacji leczniczej dla mieszkańców województwa łódzkiego. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na czerwiec/lipiec 2022 r.
Zderzenie trzech osobówek
Trzy samochody osobowe zderzyły się w Woli Bykowskiej w gminie Grabica. To na szczęście scenariusz czwartkowych ćwiczeń ratowników medycznych i strażaków.
Nowy dyrektor PCMD w Piotrkowie
Po przeprowadzonym konkursie na dyrektora Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim, Zarząd Powiatu Piotrkowskiego przychylił się do rekomendacji komisji konkursowej i powołał na szefa placówki Arkadiusza Tomasza Olędzkiego.
Spotkanie integracyjne dla uchodźców w Wolborzu
Obywatele Ukrainy uciekający przed wojną do Polski, przyjeżdżają także do naszego regionu. Spotkanie integracyjne dla uchodźców przebywających na terenach gmin Wolbórz i Moszczenica, zorganizowano w sobotę w Wolborskim Centrum Kultury.
Awaria wodociągu w Sulejowie
Z powodu awarii wodociągu wcześniej niż zwykle zamknięta została sulejowska pływalnia. Ponadto przerwy w dostawie wody są możliwe w kilku innych miejscowościach na terenie gminy.
Starostwo powiatowe zachęca do mądrej pomocy
Liczą się wszelkie gesty solidarności z Ukrainą, ale i każda pomoc, jaką można przekazać w postaci rzeczowej, jak i tej płynącej z dobroci serca. Koordynatorem rządowo-samorządowej akcji humanitarnej na terenie powiatu piotrkowskiego jest starosta Piotr Wojtysiak.
Szkoła w Goleszach prawie gotowa
Trwają prace porządkowe i wyposażanie Szkoły Podstawowej w Goleszach Dużych. Budynki szkoły zostały rozbudowane i wyremontowane. Zwraca uwagę m.in. nowa elewacja budynku.
Reklama Reklama

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat