Advertisement

Artykuły do tagu: powiat piotrkowski

28.01.2023 10:36
Z promilami w rowie
Strażacy z OSP Wolbórz zostali zadysponowani do zdarzenia na drodze serwisowej trasy S8. Osobówka wpadła do rowu, a kierowca nie był w stanie o własnych siłach opuścić samochodu.
Podświetlany napis z nazwą miasta stanął w centrum Rozprzy
To jeden z elementów, którymi samorząd chce podkreślić fakt odzyskania praw miejskich. Znajduje się on przy DK 91, dzięki czemu widoczny jest nie tylko dla mieszkańców, ale również dla podróżujących.
Orszak Trzech Króli także w Wolborzu
Tradycyjnie, po Mszy Świętej w Kolegiacie Wolborskiej, ulicami Wolborza przeszedł Orszak Trzech Króli.
18.12.2022 10:48
Sztuczna czy żywa?
To już ostatni moment na zakup świątecznego drzewka. Kto jeszcze tego nie zrobił na pewno mierzy się z dylematem: żywa czy sztuczna? Do tego pozostaje kwestia przystrojenia choinki.
Wiedzą jak reagować w niebezpieczeństwie
Młodsi mieszkańcy Powiatu Piotrkowskiego wiedzą, co zrobić w sytuacji zagrożenia i dodatkowo jeszcze potrafili swoją wiedzę utrwalić na pracach plastycznych. W siedzibie Starostwa w Piotrkowie Trybunalskim nagrodzono najlepsze prace, jakie zostały zgłoszone w II edycji Konkursu Plastycznego „Wiem, co zrobić!”.
Przygotujcie czapki i rękawiczki. Nadchodzi mróz
Prognozuje się miejscami temperaturę minimalną do -17°C. Średnia prędkość wiatru wyniesie od 5 km/h do 15 km/h.
Nie żyje mężczyzna podejrzany o pedofilię
Nie żyje podejrzany o przestępstwa o charakterze pedofilskim. W trakcie śledztwa mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Groziła mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że zmarł z przyczyn naturalnych.
Najlepsze fotografie dotyczące dziedzictwa historycznego nagrodzone
Konkurs Fotograficzny „Znane i nieznane miejsca pamięci trudnej historii Polaków w mojej okolicy”, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim, został rozstrzygnięty. Odbył się on w ramach międzynarodowego projektu FARO - The Dissonant Heritage in European Towns - Creating European Narrative of Contested Identities through Citizens’ Participation (Dysonansowe Dziedziczenie w Miastach Europejskich - Tworzenie Europejskiej Narracji Kwestionowanych Tożsamości przez Uczestnictwo Obywateli), w którym powiat piotrkowski bierze udział.
Dyskutowali o współpracy samorządu z biznesem
Międzynarodowe Forum Gospodarcze Ziemi Piotrkowskiej odbyło się 5-6 grudnia w Sulejowie. W wydarzeniu udział wzięli przedsiębiorcy oraz samorządowcy z naszego regionu.
Łatwiejszy dostęp do nieodpłatnej pomocy prawnej
Dla mieszkańców Powiatu Piotrkowskiego udostępnione zostaną kolejne lokalizacje, w których będą czekać specjaliści. Do punktów w Moszczenicy, Rozprzy oraz Trzepnicy Kolonii od stycznia 2023 r. dołączą Gorzkowice, Ręczno, a także Wolbórz.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat