Artykuły do tagu: Mandat

Zniszczone samochody i wysoki mandat dla 53-latki
Śliska nawierzchnia drogi, nadmierna prędkość, chwila nieuwagi doprowadziły do kolizji drogowej daewoo i suzuki. - Kierowco, zwolnij i dojedź szczęśliwie do celu! - apelują policjanci.
18.01.2022 07:15
115 km/h po Sulejowskiej
To był nie lada wyczyn młodego kierowcy z Piotrkowa. Niestety zalicza się on raczej do kategorii niezbyt chlubnych osiągnięć. W niedzielę (16.01.2022) wieczorem 18-latek z Piotrkowa, który prawo jazdy ma zaledwie od dwóch miesięcy, pędził ul. Sulejowską z prędkością 115 km/h.
Uderzyła w drzewo, zapłaci 1,5 tys. zł
Nadmierna prędkość w połączeniu ze śliską nawierzchnią dość często powoduje nieprzyjemne w skutkach zdarzenia. Przekonała się o tym 37-latka, która jadąc jedną z lokalnych dróg w powiecie radomszczańskim, nie dostosowała prędkości do stanu nawierzchni jezdni i swoją podróż zakończyła uderzając w drzewo. Dodatkowo będzie musiała zapłacić 1500 zł mandatu.
Za 3,6 promila zapłaci 2,5 tysiąca
Zgodnie z nowymi przepisami rowerzysta na podwójnym gazie musi się liczyć z mandatem karnym w wysokości do 2,5 tys. złotych. Przekonał się o tym 41-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący na drodze to zagrożenie dla wszystkich użytkowników.
Za złamanie przepisów zapłacą słono
Policjanci przypominają, że nowy taryfikator mandatów, który wszedł w życie 1 stycznia 2022 roku, przewiduje wysokie kary dla kierowców i pieszych łamiących obowiązujące przepisy drogowe. Przekonali się o tym młodzi kierowcy, którzy za swoje przewinienia zostali ukarani mandatami w wysokości 2,7 tys. zł i 2 tys. zł.
Nowy taryfikator mandatów bije kierowców po kieszeni
Chociaż nowy taryfikator mandatów obowiązuje od 1 stycznia, to już posypały się naprawdę wysokie mandaty, także w naszym województwie.
Zapłacimy wyższe mandaty
Nawet 5 tys. złotych może teraz wynieść kwota mandatu za wykroczenie drogowe. Od początku stycznia wszedł w życie nowy taryfikator mandatów. W stosunku do poprzednich kar różnice są naprawdę znaczące.
Nie niszczmy lasów! Straż Leśna prowadzi kontrole
W okresie przedświątecznym nasila się problem dewastacji lasów przez osoby, które szukają tam elementów do bożonarodzeniowego wystroju swoich domów. Przypominamy, że niszczenie leśnego drzewostanu jest zakazane, a kara może sięgnąć nawet 5 tys. złotych.
Zabłocił drogę, otrzymał mandat
Piotrkowscy strażnicy miejscy zauważyli dużą ilość gliniastego błota na jezdni na ulicy Jerozolimskiej. Sprawcę zanieczyszczenia drogi udało się ustalić i ukarać mandatem.
Pędzili ponad 100km/h przez plac budowy
Krótkiego czasu potrzebowali policjanci, aby zatrzymać do kontroli 10 pojazdów, których kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość jadąc powyżej 100km/h na remontowanym odcinku autostrady A1. Stróże prawa przypominają, że ten odcinek nadal jest placem budowy, na terenie którego pracują ludzie i apelują, by przejeżdżając tamtędy zdjąć nogę z gazu.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat