Advertisement

Artykuły do tagu: cena

Wpłynęła oferta na dostawę prądu. Co zrobią samorządy?
Wracamy do tematu cen za prąd dla samorządów naszego regionu. Otwarto oferty w przetargu. Wpłynęła tylko jedna, ale kwota jest kosmiczna. W najczarniejszych snach samorządowcy nie spodziewali się aż takie ciosu.
Dostaliśmy paragon śmiechu. Czy Polacy są okradani?
Paragon śmiechu – tak swój dowód zakupu ze sklepu w Bratysławie nazwał jeden z naszych stałych czytelników. Dlaczego śmiechu? Chodzi o cenę cukru. Znacząco różni się od tej, jaką płacimy w naszym kraju.
Ile będzie kosztowała woda w Piotrkowie? - Dużo - odpowiada Michał Rżanek, prezes Piotrkowskich Wodociągów i Kanalizacji.
27.07.2022 13:15
U nas też go brakuje...
Polacy, którzy swoje mieszkania i domy ogrzewają w czasie zimy węglem, obawiają się, czy nie zabraknie go w najbliższym sezonie. Nawet jeśli taka sytuacja nie nastąpi, uważają, że cena za tonę surowca, może być horrendalnie wysoka. Skąd te obawy i co na ten temat sądzą piotrkowianie?
MOK wraca z wakacyjnymi teatrzykami
Jak co roku w okresie letnim, przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, zapraszają wszystkie dzieci z opiekunami na wakacyjne teatrzyki. W każdy wakacyjny wtorek o godz. 11:00 zaprezentują się aktorzy z całej Polski.
Nawet trzy raz więcej za ciepło w Piotrkowie?
„Zapewniam, że nie będzie podwyżki cen ciepła do grudnia, natomiast w grudniu to nie wiem, co będzie…” - mówił na antenie radia Strefa FM Marek Krawczyński, prezes Elektrociepłowni Piotrków.
Wiceminister Krzysztof Ciecióra deklaruje gwarantowaną cenę węgla
Tona węgla ma kosztować 996 zł. To średnia przyjęta przez rząd w projekcie ustawy mającej uregulować ceny tego surowca na polskim rynku. Galopujące podwyżki, doprowadziły do tego, że za tonę trzeba było zapłacić nawet ponad 2 500 zł. Krzysztof Ciecióra, Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi deklaruje, że każdy będzie w tej cenie mógł zakupić 3 tony węgla.
Ile za najem mieszkania w Piotrkowie?
Ceny najmu mieszkań w Piotrkowie są bardzo zróżnicowane. Wiele zależy od ich lokalizacji, ale też od tego czy znajduje się w starym, czy nowym budownictwie, na którym mieści się piętrze oraz czy jest umeblowane.
Radna analizuje cenę za śmieci. Urząd odpowiada
Składa interpelacje i pyta o koszty. Radna Marlena Wężyk-Głowacka na konferencji prasowej przedstawiła swoje wyliczenia dotyczące opłaty za śmieci. Twierdzi, że cena mogłaby być niższa. Sugeruje, że miasto pobiera więcej niż powinno. Rzecznik prezydenta ripostuje – obliczenia zawierają poważny błąd i stawiają pod znakiem zapytania wiarygodność danych przedstawionych na konferencji.
Bez podwyżki za śmieci?
31 złotych - tyle w przyszłym roku może wynieść stawka za odbiór śmieci w Piotrkowie. Tak wynika z wyliczeń, których dokonali reporterzy radia Strefa FM. To nieco więcej niż płacimy obecnie, ale - w dobie galopujących cen - ewentualna podwyżka może być symboliczna.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat