Artykuły do tagu: działka

Działka w centrum miasta czeka. Starostwo sprzedaje nieruchomość
Starostwo Powiatowe sprzedaje kolejny atrakcyjny teren w centrum Piotrkowa. Tym razem chodzi o działkę położoną przy Al. Armii Krajowej, przed przychodnią zdrowia. Pieniądze ze sprzedaży tej nieruchomości mają zostać przeznaczone na inwestycje w 2024 roku.
Co z ujęciem wody w Uszczynie?
To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców gminy Sulejów i nie tylko. Od kilku miesięcy trwają intensywne prace budowlane w tym miejscu. O ich szczegółach opowiadał na antenie radia Strefa FM, w magazynie Magiel Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa.
Sposób na ogrodzenie działki
Płot to jeden z najważniejszych elementów zagospodarowania naszej nieruchomości. Wybierając ogrodzenie, musimy rozważyć wiele kwestii z nim związanych. Dotyczą one m.in. wyglądu, jakości oraz ceny. Czy zatem jest ogrodzenie, które łączy w sobie estetykę, wykonanie z dobrych materiałów oraz niskie koszty zakupu i montażu? Takie kryteria spełniają przęsła panelowe. Przyjrzyjmy im się z bliska!
Szukasz działki budowlanej pod dom? To musisz wiedzieć przed zakupem posesji!
Jeżeli czeka Cię zakup działki budowlanej pod dom, swój wybór powinieneś niezwykle starannie przemyśleć. Dostęp do mediów, wielkość czy stan prawny posesji będą bowiem wpływać na możliwość doboru projektu domu, jak również sam koszt realizacji inwestycji. O czym warto wiedzieć przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej kupna nieruchomości gruntowej?
Rozpoczną badanie wody w spornej studni
Burmistrz Sulejowa zapowiada, że w najbliższych dniach podlegli mu pracownicy wkroczą na działkę w Uszczynie, aby zbadać wodę w studni nr 5. Zgodę w tej sprawie wydał Geodeta Województwa Łódzkiego. Jest to kolejny etap sporu pomiędzy władzami Piotrkowa i Sulejowa o studnię oraz działkę, na której się ona znajduje.
W czynie społecznym wspólnie uporządkowali działkę
W miniony weekend mieszkańcy Parzniewiczek spotkali się, by wspólnie, czynem społecznym uporządkować działkę sołecką, która została kupiona w tamtym roku. W ramach prac usunięto zalegające w ziemi korzenie oraz kamienie. Cały teren został wyrównany. Na koniec prac została zasiana trawa.
Prezes Wód Polskich: opłata za działkę dziesięciokrotnie mniejsza, jeśli właściciel gromadzi deszczówkę
Opłata za działkę może być nawet dziesięciokrotnie mniejsza, jeśli jej właściciel będzie gromadził deszczówkę np. w beczce - mówi PAP prezes Wód Polskich Przemysław Daca o projektowanych przepisach. Dodał, że opłaty za retencję, dlatego mogą np. wahać się między 255 zł a 25 zł rocznie.
Działkowcy z Moszczenicy zapraszają
Rodzinny Ogród Działkowy „Bawełnianka” przy ulicy Spacerowej w Moszczenicy powstał w 1979 r. Przez blisko czterdzieści lat był miejscem rekreacji i wypoczynku.
Jak dotrzeć do numeru działki ewidencyjnej?
Termin „działka ewidencyjna” jest zarezerwowany dla najmniejszych jednostek powierzchniowych kraju. Podział na działki ewidencyjne wprowadzono m.in. w celu ewidencji gruntów. Czy wiesz, jak dotrzeć do numeru ewidencyjnego wybranej działki?
Ośrodek sportów wodnych nad Zalewem w Cieszanowicach?
Czy nad Zalewem Cieszanowickim powstanie ośrodek sportów wodnych? Taki obiekt chciałby stworzyć w Mierzynie Lech Pawlak, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Remo Niechcice, jedynego w naszym województwie klubu wioślarskiego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat