Artykuły do tagu: działka

Rozpoczną badanie wody w spornej studni
Burmistrz Sulejowa zapowiada, że w najbliższych dniach podlegli mu pracownicy wkroczą na działkę w Uszczynie, aby zbadać wodę w studni nr 5. Zgodę w tej sprawie wydał Geodeta Województwa Łódzkiego. Jest to kolejny etap sporu pomiędzy władzami Piotrkowa i Sulejowa o studnię oraz działkę, na której się ona znajduje.
W czynie społecznym wspólnie uporządkowali działkę
W miniony weekend mieszkańcy Parzniewiczek spotkali się, by wspólnie, czynem społecznym uporządkować działkę sołecką, która została kupiona w tamtym roku. W ramach prac usunięto zalegające w ziemi korzenie oraz kamienie. Cały teren został wyrównany. Na koniec prac została zasiana trawa.
Prezes Wód Polskich: opłata za działkę dziesięciokrotnie mniejsza, jeśli właściciel gromadzi deszczówkę
Opłata za działkę może być nawet dziesięciokrotnie mniejsza, jeśli jej właściciel będzie gromadził deszczówkę np. w beczce - mówi PAP prezes Wód Polskich Przemysław Daca o projektowanych przepisach. Dodał, że opłaty za retencję, dlatego mogą np. wahać się między 255 zł a 25 zł rocznie.
Działkowcy z Moszczenicy zapraszają
Rodzinny Ogród Działkowy „Bawełnianka” przy ulicy Spacerowej w Moszczenicy powstał w 1979 r. Przez blisko czterdzieści lat był miejscem rekreacji i wypoczynku.
Jak dotrzeć do numeru działki ewidencyjnej?
Termin „działka ewidencyjna” jest zarezerwowany dla najmniejszych jednostek powierzchniowych kraju. Podział na działki ewidencyjne wprowadzono m.in. w celu ewidencji gruntów. Czy wiesz, jak dotrzeć do numeru ewidencyjnego wybranej działki?
Ośrodek sportów wodnych nad Zalewem w Cieszanowicach?
Czy nad Zalewem Cieszanowickim powstanie ośrodek sportów wodnych? Taki obiekt chciałby stworzyć w Mierzynie Lech Pawlak, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Remo Niechcice, jedynego w naszym województwie klubu wioślarskiego.
29.06.2016 13:18
Działka marzeń
Wybór działki opiera się na sztuce kompromisu. Niższa cena często oznacza różnego rodzaju kruczki i haczyki... Działka, którą sobie upatrzyliście, jest podejrzanie tania? Możliwe, że jest na przykład obciążona hipotecznie albo nieuzbrojona. Należy liczyć się z tym, że na "działkę marzeń" nie ma co oszczędzać.
Powracamy do tematu blokady wjazdu na parking byłego Urzędu Wojewódzkiego w Piotrkowie. Przypomnijmy że aktualny dzierżawca terenu, na którym stoi byłe kino Hawana, zablokował wjazd na parking przy sąsiedniej działce. Firma zrobiła to zgodnie z prawem, ponieważ w umowie najmu nie ma wzmianki o służebności przejazdu do parkingu, a drogi nawet nie ma na mapach. Czy definitywnie rozwiąże się problem dojazdu do parkingu?
Kolejna afera gruntowa w Kleszczowie?
Piotrkowska Prokuratura Okręgowa sprawdza, czy w gminie Kleszczów doszło do „przekrętu” z gminny gruntem w tle.
„Będziemy mieli działkę pod budowę ośrodka”
- Wreszcie się udało. Działka przy ulicy Wolborskiej 86 – w sąsiedztwie szpitala i przychodni to bardzo dobra lokalizacja - przyznała na antenie Strefy FM Hanna Gural, dyrektor piotrkowskiego Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego „Szansa”.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat