Około 60 mln złotych rocznie zyska budżet gminy Bełchatów dzięki propozycji wojewody Tobiasza Bocheńskiego. Zakłada ona wchłonięcie przez gminę
Bełchatów fragmentu dotychczasowego terenu Kleszczowa, wraz z budynkiem Elektrowni Bełchatów i związanymi z nią dochodami. Włodarze okalającej Bełchatów gminy zapowiadają, że funduszami podzielą się także z innymi dotychczas wykluczonymi samorządami z ziemi bełchatowskiej. Wójt Konrad Koc w czwartek (23 września) zorganizował konferencję, na której wspólnie z burmistrzem Zelowa oraz posłanką Małgorzatą Janowską poparli ewentualne zmiany terytorialne.
Burmistrz Sulejowa zapowiada, że w najbliższych dniach podlegli mu pracownicy wkroczą na działkę w Uszczynie, aby zbadać wodę w studni nr 5. Zgodę w tej sprawie wydał Geodeta Województwa Łódzkiego. Jest to kolejny etap sporu pomiędzy władzami Piotrkowa i Sulejowa o studnię oraz działkę, na której się ona znajduje.
Barkowice to miejscowość, którą często odwiedzają mieszkańcy Piotrkowa, Sulejowa czy Łodzi. Zdarzają się też osoby ze Śląska czy Warszawy. Zalew Sulejowski przyciąga bowiem zarówno turystów jak i inwestorów. Między tymi drugimi czasem dochodzi do konfliktów, tak jest właśnie w Barkowicach. Właściciel restauracji, która funkcjonuje tam od wielu lat domaga się wstrzymania budowy domów zasłaniających jego klientom widok na zbiornik. Z kolei właściciel terenu na którym budynki powstają twierdzi, że działa zgodnie z prawem i prace zostaną dokończone.
Dziesięciokilometrowy odcinek drogi powiatowej Bogdanów - Woźniki w gminie Wola Krzysztoporska czeka na pilną realizację. Sprawa była poruszana na sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego. Mimo tego, że zarówno władze powiatu jak i gminy chcą, aby zyskała nową jakość, to sprawa rozbija się o… kanalizację.
Cały kraj został zalany bilbordami i plakatami, na których widnieje hasło "kochajcie się, mamo i tato", stylizowane na napisane przez dziecko. Promują one nierozerwalność małżeństwa, a ich twórcy na swojej stronie przekonują, że rozwód jest zawsze złym rozwiązaniem. W Piotrkowie również takich bilbordów nie zabrakło. Odpowiedzią na nie są banery, które mają z kolei wspierać osoby LGBTQ+.
W branży tytoniowej oraz wśród niektórych ekspertów podatkowych rozgorzał spór wokół tego, czy podatki nałożone na podgrzewacze tytoniu są w Polsce faktycznie aż o 5-krotnie niższe niż podatki od tradycyjnych papierosów, czy może ta różnica jest znikoma.
Kupcy znów protestowali na piotrkowskim targowisku i przed Urzędem Miasta. Wciąż walczą i wierzą, że istnieje szansa na funkcjonowanie tego miejsca w obecnej formie, bez wprowadzania zmian. Chodzi o ograniczenie handlu w tym miejscu do artykułów spożywczych i płodów rolnych oraz zmniejszenie obszaru, na którym mogą działać kupcy.
W spór piotrkowskiego urzędu miasta z kupcami z ul. Targowej na prośbę Stowarzyszenia Kupców Regionu Piotrkowskiego włączyła się Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców. Wystosowała ona pismo do prezydenta miasta i radnych, w którym zarzuca, że targowisko przeszkadza mieszkańcom, szpeci okolicę oraz stanowi zagrożenie zdrowotne i sanitarne. Pada jednocześnie sugestia, że dużo lepszym punktem jest targowisko przy Dmowskiego, gdzie miałaby nawet powstać specjalna hala. Z zarzutami nie zgadzają się kupcy z Targowej, którzy odnieśli się do pisma podczas specjalnej konferencji.
Spór kupców z piotrkowskim Urzędem Miasta trwa. Tym razem handlarze chcą przyjrzeć się kosztom funkcjonowania miejskich targowisk. W związku z tym złożyli do magistratu wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Chcą poznać bilansy wpływów i wydatków każdego z targowisk w ciągu ostatnich 12 lat.
Rokowania miały pomóc rozwiązać spór zbiorowy w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Piotrkowie, tymczasem sytuacja w placówce pozostaje bez zmian - informuje Ogólnokrajowy Pracowniczy Związek Zawodowy Służb Państwowych i Społeczno-Zawodowych.