Artykuły do tagu: Uszczyn

Rywalizowali w OSP Uszczyn. Znamy wyniki
Sportowa rywalizacja królowała w miniony weekend w Uszczynie. W tamtejszej OSP zorganizowano bowiem turniej tenisa stołowego PING-PUK.
Wyłonią mistrzów tenisa stołowego
Sportowe emocje zawładną w najbliższy weekend gminą Sulejów. W OSP w Uszczynie zorganizowany zostanie bowiem turniej tenisa stołowego PING-PUK. Zawodnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach, a organizatorzy zapowiadają dobrą zabawę.
02.10.2023 16:51
Ujęcie już działa!
Ujęcie wody w Uszczynie zostało oficjalnie otwarte. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali sami mieszkańcy gminy, czyli sołtysi miejscowości Poniatów i Uszczyn. Tym samym w zachodniej części gminy Sulejów, według zapewnień urzędników, wody już nie zabraknie.
Ujęcie w Uszczynie na ostatniej prostej
Długo wyczekiwana inwestycja dla wielu mieszkańców gminy Sulejów dobiega końca. Chodzi o budowę ujęcia wody w Uszczynie, która ma umożliwić jej sprawne dostarczanie dla zachodniej części gminy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace budowlane mogą się zakończyć jeszcze w czerwcu.
Co z ujęciem wody w Uszczynie?
To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców gminy Sulejów i nie tylko. Od kilku miesięcy trwają intensywne prace budowlane w tym miejscu. O ich szczegółach opowiadał na antenie radia Strefa FM, w magazynie Magiel Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa.
Zakończenie kluczowej inwestycji coraz bliżej
Na terenie budowy stacji ujecia wody w Uszczynie rozpoczął się kolejny ważny etap inwestycji. Instalowane są filtry, które będą oczyszczać wodę pobieraną na terenie nowego ujęcia. To kolejny etap najważniejszej gminnej inwestycji.
Budowa ruszyła. Skończy się problem z wodą?
O tej inwestycji powiedziano i napisano już wszystko. Po wielu problemach i perturbacjach oraz latach oczekiwań w końcu wystartowała. Rozpoczęła się budowa ujęcia wody w Uszczynie.
Umowa podpisana. Rusza budowa ujęcia wody w Uszczynie
Po wielu perturbacjach i problemach rusza kluczowa inwestycja dla Sulejowa. W minionym tygodniu podpisana została umowa na budowę ujęcia wody w Uszcznie.
Ujęcie wody trzykrotnie droższe. Burmistrz ma żal do Piotrkowa
Dwie oferty wpłynęły w przetargu dotyczącym budowy ujęcia wody w Uszczynie (gm. Sulejów). Obie są znacznie wyższe niż kwota, jaką urzędnicy zarezerwowali na ten cel, czyli 4,2 mln zł. Wartość pierwszej propozycji to niemal 13 mln zł, a drugiej ponad 13,7 mln zł. Jeśli badanie ofert zakończy się pozytywnie i radni wyrażą zgodę na przeznaczenie dodatkowych pieniędzy z budżetu gminy, umowa z wykonawcą mimo to zostanie podpisana.
Ujęcie wody w Uszczynie coraz bliżej
Urząd Miejski w Sulejowie ogłosił przetarg na budowę ujęcia wody w Uszczynie. Obiekt ma powstać do końca tego roku.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat