Advertisement

Artykuły do tagu: pozwolenie

Pozwolenie na budowę załatwimy przez internet
Piotrkowski Urząd Miasta przypomina, że od 1 lipca wnioski o pozwolenie na budowę razem z projektem budowlanym można już składać on-line. To kolejny etap cyfryzacji formalności budowlanych, a już wkrótce zostaną wprowadzone następne udogodnienia w tym zakresie.
Policjanci przechwycili 1,5 mln papierosów, broń i amunicję. Trzy osoby zatrzymane
W ramach postępowania Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Mazowieckim funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Łodzi i łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali 3 osoby z w związku z likwidacją w powiecie tomaszowskim (woj. łódzkie) magazynu papierosów bez polskich znaków akcyzy.
Sami swoi. Co z tą budową? (AKTUALIZACJA)
Barkowice to miejscowość, którą często odwiedzają mieszkańcy Piotrkowa, Sulejowa czy Łodzi. Zdarzają się też osoby ze Śląska czy Warszawy. Zalew Sulejowski przyciąga bowiem zarówno turystów jak i inwestorów. Między tymi drugimi czasem dochodzi do konfliktów, tak jest właśnie w Barkowicach. Właściciel restauracji, która funkcjonuje tam od wielu lat domaga się wstrzymania budowy domów zasłaniających jego klientom widok na zbiornik. Z kolei właściciel terenu na którym budynki powstają twierdzi, że działa zgodnie z prawem i prace zostaną dokończone.
Nie chcesz mieć kłopotów? Zgłoś inwestycję
- Zanim postanowimy dobudować coś na naszej działce, niezależnie od tego czy będzie to kojec, wiata czy komórka, skonsultujmy to wcześniej z sąsiadem i przedstawicielami odpowiedniej jednostki - przypomina Janusz Korczak-Ziołkowski, Architekt Miasta Piotrkowa, kierownik Referatu Architektury i Budownictwa UM w Piotrkowie.
Kazali mu zdemontować kojec i budę dla psa
Pan Krzysztof z Piotrkowa sprawił swojemu psu budę i kojec. Zgłosił to do Referatu Architektury i Budownictwa. Jak się okazało naruszył przepisy. Teraz musi zdemontować kojec, a budę usunąć. W innym wypadku, grozi mu grzywna.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat