Artykuły do tagu: pozwolenie

Pozwolenie na budowę załatwimy przez internet
Piotrkowski Urząd Miasta przypomina, że od 1 lipca wnioski o pozwolenie na budowę razem z projektem budowlanym można już składać on-line. To kolejny etap cyfryzacji formalności budowlanych, a już wkrótce zostaną wprowadzone następne udogodnienia w tym zakresie.
Policjanci przechwycili 1,5 mln papierosów, broń i amunicję. Trzy osoby zatrzymane
W ramach postępowania Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Mazowieckim funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Łodzi i łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali 3 osoby z w związku z likwidacją w powiecie tomaszowskim (woj. łódzkie) magazynu papierosów bez polskich znaków akcyzy.
Sami swoi. Co z tą budową? (AKTUALIZACJA)
Barkowice to miejscowość, którą często odwiedzają mieszkańcy Piotrkowa, Sulejowa czy Łodzi. Zdarzają się też osoby ze Śląska czy Warszawy. Zalew Sulejowski przyciąga bowiem zarówno turystów jak i inwestorów. Między tymi drugimi czasem dochodzi do konfliktów, tak jest właśnie w Barkowicach. Właściciel restauracji, która funkcjonuje tam od wielu lat domaga się wstrzymania budowy domów zasłaniających jego klientom widok na zbiornik. Z kolei właściciel terenu na którym budynki powstają twierdzi, że działa zgodnie z prawem i prace zostaną dokończone.
Nie chcesz mieć kłopotów? Zgłoś inwestycję
- Zanim postanowimy dobudować coś na naszej działce, niezależnie od tego czy będzie to kojec, wiata czy komórka, skonsultujmy to wcześniej z sąsiadem i przedstawicielami odpowiedniej jednostki - przypomina Janusz Korczak-Ziołkowski, Architekt Miasta Piotrkowa, kierownik Referatu Architektury i Budownictwa UM w Piotrkowie.
Kazali mu zdemontować kojec i budę dla psa
Pan Krzysztof z Piotrkowa sprawił swojemu psu budę i kojec. Zgłosił to do Referatu Architektury i Budownictwa. Jak się okazało naruszył przepisy. Teraz musi zdemontować kojec, a budę usunąć. W innym wypadku, grozi mu grzywna.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat