Advertisement

Rozpoczną badanie wody w spornej studni

Region Czwartek, 08 lipca 2021606039
Burmistrz Sulejowa zapowiada, że w najbliższych dniach podlegli mu pracownicy wkroczą na działkę w Uszczynie, aby zbadać wodę w studni nr 5. Zgodę w tej sprawie wydał Geodeta Województwa Łódzkiego. Jest to kolejny etap sporu pomiędzy władzami Piotrkowa i Sulejowa o studnię oraz działkę, na której się ona znajduje.

 

 

- To jest kolejny urząd, który potwierdza nasze prawo. Jestem bardzo zdziwiony zachowaniem prezydenta Piotrkowa, który dokonuje ostatniego „zajazdu” w powiecie piotrkowskim. Wtargnął na naszą ziemię i zaspawał naszą studnię. Myślę, że mieszkańcom i to nie tylko Sulejowa, ale również Piotrkowa należy się słowo „przepraszam”, bo to zachowanie nie przynosi chluby miastu – mówi Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa.


Jednocześnie burmistrz Ostrowski wyjaśnia, że nie chce sporu z prezydentem Chojniakiem i podkreśla rolę Piotrkowa, jako regionalnego lidera.Wojciech Ostrowski od początku sporu uważa, że prawo do zarządzania studnią mają Lasy Państwowe:

- Włodarze Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, wbrew stanowiskom prezentowanym przez wszystkie nadrzędne organy zaangażowane w tę sprawę, nadal utrzymują, że są właścicielem studni. Wojewoda łódzki już w listopadzie ub. r. stwierdził, że ta nieruchomość, a więc zarówno działka jak i nierozerwalnie związany z nią otwór studzienny, jest własnością Skarbu Państwa, a zarządzają nią przedstawiciele Lasów Państwowych, z którymi podpisaliśmy umowę dzierżawy tego terenu – czytamy na oficjalnej stronie Sulejowa.


Przedstawiciele gminy Sulejów, na potwierdzenie swoich słów, przytaczają sytuację z 22 czerwca, której świadkami byli mieszkańcy gminy:

- Pomimo panującej suszy i zagrożenia pożarowego właz do studni został zaspawany, zamontowano tam też kłódki. Zrobili to pracownicy Piotrkowskich Wodociągów i Kanalizacji – mówią.


- Przecież lasy nie są grodzone, a każdy wie, że są własnością Lasów Państwowych, a prezydent powinien szanować prawo, bo przecież ma geoportal i może znaleźć właściciela terenu i jego granice – podkreśla Wojciech Ostrowski.


Burmistrz Sulejowa nie wierzy w ewentualną budowę ujęcia wody dla Piotrkowa w Uszczynie i w związku z tym, że miasto nie wykorzystało działki zgodnie z przeznaczeniem, żąda jej zwrotu.Wojciech Ostrowski podkreślił równocześnie, że Piotrków ma niekwestionowane prawa do dwóch innych studni na terenie tej samej działki (o numerach 3 oraz 4), które nie są zabezpieczone, a wręcz bardzo zaniedbane. Zdaniem burmistrza doskonale widać to na załączonej fotografii.

 

- Po obejrzeniu zdjęcia chyba już nikt nie ma wątpliwości, kto w tym sporze ma rację. Ja po prostu nie mogłem własnej studni wydzierżawić od Piotrkowa za 100 tys. złotych – wyjaśnia burmistrz Sulejowa.


Jednocześnie Wojciech Ostrowski przypomniał, że decyzja dotycząca przebadania wody ma rygor natychmiastowej wykonalności i nic nie powstrzyma go przed dalszą pracą nad stworzeniem w Uszczynie ujęcia dla gminy Sulejów, które mogłoby powstać już w 2022 roku.


- Dzięki decyzji Geodety Województwa Łódzkiego możemy więc sprawdzić wydajność studni oraz stwierdzić w jaki sposób lej depresyjny, który powstanie po uruchomieniu ujęcia, wpłynie na pozostałe studnie w okolicy. W tym celu przez 7 dni będziemy pompować wodę – czytamy na oficjalnej stronie Sulejowa.

 

 

 


Zainteresował temat?

4

3


Advertisement
Advertisement

Komentarze (39)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Wodnik ~Wodnik (Gość)09.07.2021 15:30

W Pilicy niech sobie zbadają.

76


go?ć_krzychu ~go?ć_krzychu (Gość)08.07.2021 19:19

Dobra,oddamy studnie jak zaplacicie kredyt za mediateke.

76


A74 ~A74 (Gość)09.07.2021 21:54

Ksysio to teraz ma dużo wody na Wojska Polskiego

31


Energetyk ~Energetyk (Gość)09.07.2021 10:20

Proponuje zrobić pospolite ruszenie. Kosy na sztorc i najechac piotrków i odbić źródło wody. W średniowieczu się sprawdzalo

54


Ep ~Ep (Gość)09.07.2021 11:55

Niektóre z tych studni mają po 700m.

51


Yyyyy ~Yyyyy (Gość)08.07.2021 16:21

Może to ostatnia studnia mądrości?

120


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)09.07.2021 10:33

To się Krzysztof doigrał hahaha
Jaka jest kara za niegospodarność ?

60


Rudi ~Rudi (Gość)08.07.2021 22:21

Znaczy cyrku sulejowskiego ciąg dalszy. Nie stać naszej gminy na zrobienie odwiertu dla ludności ? Co nie ma pieniędzy ? To może jeszcze jedną kładkę i plac defilad ? A może teraz urzędnikom zabrać kasę ? Nauczycielom to już zabrano z wynagrodzeń.

206


Michał W. ~Michał W. (Gość)09.07.2021 08:36

Zdjęcie nr.3 Tak szanuje się pieniądze podatników.Wybudowane-zapłacone-rozj....e.

70


? ~? (Gość)08.07.2021 17:40

Piotrkow wydał pieniądze na odwiert oraz dysponował gruntem odwiert oraz gruntem jest własnością miasta. Burmistrz Ostrowski ustanawia swoje prawo jak PIS

1511


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat