Rozpoczną badanie wody w spornej studni

Region Czwartek, 08 lipca 2021546939
Burmistrz Sulejowa zapowiada, że w najbliższych dniach podlegli mu pracownicy wkroczą na działkę w Uszczynie, aby zbadać wodę w studni nr 5. Zgodę w tej sprawie wydał Geodeta Województwa Łódzkiego. Jest to kolejny etap sporu pomiędzy władzami Piotrkowa i Sulejowa o studnię oraz działkę, na której się ona znajduje.

 

 

- To jest kolejny urząd, który potwierdza nasze prawo. Jestem bardzo zdziwiony zachowaniem prezydenta Piotrkowa, który dokonuje ostatniego „zajazdu” w powiecie piotrkowskim. Wtargnął na naszą ziemię i zaspawał naszą studnię. Myślę, że mieszkańcom i to nie tylko Sulejowa, ale również Piotrkowa należy się słowo „przepraszam”, bo to zachowanie nie przynosi chluby miastu – mówi Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa.


Jednocześnie burmistrz Ostrowski wyjaśnia, że nie chce sporu z prezydentem Chojniakiem i podkreśla rolę Piotrkowa, jako regionalnego lidera.Wojciech Ostrowski od początku sporu uważa, że prawo do zarządzania studnią mają Lasy Państwowe:

- Włodarze Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, wbrew stanowiskom prezentowanym przez wszystkie nadrzędne organy zaangażowane w tę sprawę, nadal utrzymują, że są właścicielem studni. Wojewoda łódzki już w listopadzie ub. r. stwierdził, że ta nieruchomość, a więc zarówno działka jak i nierozerwalnie związany z nią otwór studzienny, jest własnością Skarbu Państwa, a zarządzają nią przedstawiciele Lasów Państwowych, z którymi podpisaliśmy umowę dzierżawy tego terenu – czytamy na oficjalnej stronie Sulejowa.


Przedstawiciele gminy Sulejów, na potwierdzenie swoich słów, przytaczają sytuację z 22 czerwca, której świadkami byli mieszkańcy gminy:

- Pomimo panującej suszy i zagrożenia pożarowego właz do studni został zaspawany, zamontowano tam też kłódki. Zrobili to pracownicy Piotrkowskich Wodociągów i Kanalizacji – mówią.


- Przecież lasy nie są grodzone, a każdy wie, że są własnością Lasów Państwowych, a prezydent powinien szanować prawo, bo przecież ma geoportal i może znaleźć właściciela terenu i jego granice – podkreśla Wojciech Ostrowski.


Burmistrz Sulejowa nie wierzy w ewentualną budowę ujęcia wody dla Piotrkowa w Uszczynie i w związku z tym, że miasto nie wykorzystało działki zgodnie z przeznaczeniem, żąda jej zwrotu.Wojciech Ostrowski podkreślił równocześnie, że Piotrków ma niekwestionowane prawa do dwóch innych studni na terenie tej samej działki (o numerach 3 oraz 4), które nie są zabezpieczone, a wręcz bardzo zaniedbane. Zdaniem burmistrza doskonale widać to na załączonej fotografii.

 

- Po obejrzeniu zdjęcia chyba już nikt nie ma wątpliwości, kto w tym sporze ma rację. Ja po prostu nie mogłem własnej studni wydzierżawić od Piotrkowa za 100 tys. złotych – wyjaśnia burmistrz Sulejowa.


Jednocześnie Wojciech Ostrowski przypomniał, że decyzja dotycząca przebadania wody ma rygor natychmiastowej wykonalności i nic nie powstrzyma go przed dalszą pracą nad stworzeniem w Uszczynie ujęcia dla gminy Sulejów, które mogłoby powstać już w 2022 roku.


- Dzięki decyzji Geodety Województwa Łódzkiego możemy więc sprawdzić wydajność studni oraz stwierdzić w jaki sposób lej depresyjny, który powstanie po uruchomieniu ujęcia, wpłynie na pozostałe studnie w okolicy. W tym celu przez 7 dni będziemy pompować wodę – czytamy na oficjalnej stronie Sulejowa.

 

 

 


Zainteresował temat?

3

3


Komentarze (39)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Wodnik ~Wodnik (Gość)09.07.2021 15:30

W Pilicy niech sobie zbadają.

76


go?ć_krzychu ~go?ć_krzychu (Gość)08.07.2021 19:19

Dobra,oddamy studnie jak zaplacicie kredyt za mediateke.

76


A74 ~A74 (Gość)09.07.2021 21:54

Ksysio to teraz ma dużo wody na Wojska Polskiego

31


Energetyk ~Energetyk (Gość)09.07.2021 10:20

Proponuje zrobić pospolite ruszenie. Kosy na sztorc i najechac piotrków i odbić źródło wody. W średniowieczu się sprawdzalo

54


Ep ~Ep (Gość)09.07.2021 11:55

Niektóre z tych studni mają po 700m.

51


Yyyyy ~Yyyyy (Gość)08.07.2021 16:21

Może to ostatnia studnia mądrości?

120


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)09.07.2021 10:33

To się Krzysztof doigrał hahaha
Jaka jest kara za niegospodarność ?

60


Rudi ~Rudi (Gość)08.07.2021 22:21

Znaczy cyrku sulejowskiego ciąg dalszy. Nie stać naszej gminy na zrobienie odwiertu dla ludności ? Co nie ma pieniędzy ? To może jeszcze jedną kładkę i plac defilad ? A może teraz urzędnikom zabrać kasę ? Nauczycielom to już zabrano z wynagrodzeń.

206


Michał W. ~Michał W. (Gość)09.07.2021 08:36

Zdjęcie nr.3 Tak szanuje się pieniądze podatników.Wybudowane-zapłacone-rozj....e.

70


? ~? (Gość)08.07.2021 17:40

Piotrkow wydał pieniądze na odwiert oraz dysponował gruntem odwiert oraz gruntem jest własnością miasta. Burmistrz Ostrowski ustanawia swoje prawo jak PIS

1511


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat