Po tym jak partia Porozumienie Jarosława Gowina, opuściła szeregi Zjednoczonej Prawicy, wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra oddał się do dyspozycji premiera.
Jedna jeszcze decyzja, o którą samorząd Powiatu Piotrkowskiego wystąpił do Państwowego Przedsiębiorstwa Wody Polskie, Zarząd Zlewni w Piotrkowie Trybunalskim, wstrzymuje prace inwestycyjne na terenie byłego dworca PKS w Piotrkowie.
Burmistrz Sulejowa zapowiada, że w najbliższych dniach podlegli mu pracownicy wkroczą na działkę w Uszczynie, aby zbadać wodę w studni nr 5. Zgodę w tej sprawie wydał Geodeta Województwa Łódzkiego. Jest to kolejny etap sporu pomiędzy władzami Piotrkowa i Sulejowa o studnię oraz działkę, na której się ona znajduje.
Piotrków ostatecznie nie dołączył do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, czyli rządowego programu, który zakłada budowę wielorodzinnych budynków. W jego ramach powstaną mieszkania do nabycia na preferencyjnych warunkach.
Miejscy radni zdecydowali podczas specjalnie zwołanej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta o zaskarżeniu przez Miasto rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody łódzkiego, które unieważniało fragment jednej z wcześniejszych uchwał RM, dotyczącą reorganizacji targowiska miejskiego przy ul. Targowej.
31 października oraz 1 i 2 listopada cmentarze w całym kraju będą zamknięte. Jest to związane z epidemią koronawirusa.
Straż miejska będzie ściśle współpracować z policjantami w walce z epidemią koronawirusa - tak zadecydował wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński. Ma to związek z rosnącą falą nowych przypadków Covid-19 w naszym regionie.
Poniedziałkowe (28.09) wydanie magazynu Magiel zostało poświęcone tematyce sporu pomiędzy kupcami z Hali Targowej a władzami Piotrkowa. Na temat targowiska wypowiadali się nie tylko słuchacze Strefy FM, ale też gość programu "O tym się mówi" - dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta Karol Szokalski i przedstawiciele protestujących kupców - Tomasz Kowalewski i Tomasz Karliński.
- Najbardziej brakuje nam prawdziwej woli politycznej - tak komentował we wtorkowym magazynie Magiel w Strefie FM sprawę powstania w naszym regionie drogi ekspresowej S12 Jacek Zajączkowski, współinicjator akcji S12 Natychmiast. Jego zdaniem wszystko kończyło się na obiecankach ze strony rządzących, a zabrakło determinacji, by tę inwestycję zrealizować.
- Nie ma pewności, że będziemy realizować tę drogę w przebiegu, który został wskazany - powiedziała Agnieszka Krupa z Ministerstwa Infrastruktury podczas czwartkowego posiedzenia Zespołu Parlamentarnego ds. Budowy drogi ekspresowej S12. Powód, to nieprawomocna decyzja środowiskowa dotycząca odcinka Piotrków Trybunalski - granica województwa.