Artykuły do tagu: kanalizacja

27.04.2024 06:49
Uwaga! Nie będzie wody
Przedstawiciele przedsiębiorstwa Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja poinformowali, że w związku z pracami modernizacyjnymi na stacji uzdatniania wody "Szczekanica", w nocy z poniedziałku na wtorek (29-30.04.2024) część mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego pozostanie bez wody.
Awaria kanalizacji przy Batorego. Przyczyną... korzenie drzew
Od dłuższego czasu mieszkańcy bloku przy ul. Batorego w Piotrkowie skarżyli się na zalewane piwnice. Okazało się, że przyczyną awarii sieci kanalizacyjnej były korzenie drzew, które rozrastając się, uszkodziły kanalizację.
To największa inwestycja od lat
Sieć kanalizacji sanitarnej w gminie Czarnocin obejmuje 8 miejscowości. Aby w przyszłości była możliwość wybudowania kolejnych odcinków kanalizacji, niezbędne było podjęcie działań polegających na przebudowie i modernizacji jedynej w gminie oczyszczalni ścieków, która obecnie z uwagi na wysoki stopień zużycia instalacji oraz przyrostu podłączanych gospodarstw, pracuje w górnych granicach mocy operacyjnej.
8 milionów na nową kanalizację
Aż 8 mln zł ma wynieść dofinansowanie do dwóch kolejnych projektów kanalizacyjnych, jakie będą realizowane na terenie gminy Wola Krzysztoporska. Chodzi o odcinki: Gomulin – Gomulin Kolonia i Gomulin Kolonia – Majków Duży. Dofinansowanie przyznano w ramach 8 edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.
Powstanie nie tylko kanalizacja, ale także droga
W gminie Wola Krzysztoporska szykuje się długo wyczekiwana inwestycja. W Urzędzie Gminy rozstrzygnięto przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej wraz z przebudową drogi w miejscowości Oprzężów.
28.06.2023 08:18
Woda na
Uwaga kierowcy i piesi, w środę (28.06.2023) rano doszło do awarii wodociągowej na ul. Krakowskie Przedmieście w Piotrkowie Trybunalskim.
Powstaje nowa kanalizacja
Blisko 3-kilometrowy odcinek kanalizacji sanitarnej powstaje na ul. Mazowieckiej w Piotrkowie. Inwestycja realizowana jest również na części ul. Zalesickiej, Łużyckiej i Podhalańskiej.
08.12.2022 09:31
Witosa z nowym asfaltem
Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace przy budowie kanalizacji sanitarnej w ulicach Życzliwej i Witosa - informują piotrkowscy urzędnicy. Jednym z etapów było niedawne wykonanie asfaltowej nawierzchni na tej dotychczasowej.
Będą budować przydomowe oczyszczalnie ścieków
W Aleksandrowie rozpoczął się trzecie etap budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. W Urzędzie Gminy podpisano już umowę na realizację prac.
Rozbudowują kanalizację w Czarnocinie
W ubiegłym tygodniu ruszyła budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Kalska Wola w gminie Czarnocin. To nie koniec infrastrukturalnych inwestycji w tej gminie.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat