Artykuły do tagu: granica

Piotrkowianie upamiętnili zmarłego żołnierza
Grupa mieszkańców Piotrkowa upamiętniła szeregowego Mateusza Sitka z 1. Brygady Pancernej, który został raniony przez jednego z imigrantów pod koniec maja na polsko-białoruskiej granicy. Walka o życie żołnierza trwała wiele dni. Zmarł w miniony czwartek w godzinach popołudniowych.
Jest porozumienie. Minister z naszego okręgu o efektach rozmów z przewoźnikami
Przewoźnicy zawiesili protest na granicy Polski z Ukrainą. To efekt porozumienia podpisanego przez Ministerstwo Infrastruktury z przedstawicielami polskiej branży transportowej. Jego efektem ma być zaprzestanie do 1 marca 2024 roku protestu na drogowych przejściach granicznych w Korczowej, Hrebennem i Dorohusku.
Sposoby na zarobek zagranicą... przez internet? Pan Radosław i pani Maria z Piotrkowa wiedzą, jak to zrobić!
Jeśli zastanawiasz się, jak zacząć zarabiać za granicą przez internet, Maria i Radosław z Piotrkowa Trybunalskiego mają kilka rad. Ich historie, którym przyglądamy się bliżej w tym artykule, pokazują, że z odpowiednim podejściem możesz stworzyć coś, co przyniesie Ci nie tylko satysfakcję, ale i dochody.
Tomaszowski patrol konny strzeże granicy z Białorusią
Funkcjonariusze o bezpieczeństwo granicy wschodniej Polski dbają także przy wykorzystaniu koni. Policjanci z Zespołu Konnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Tomaszowie Mazowieckim w składzie mł.asp. Agnieszka Walczak oraz mł.asp. Sławomir Sulgostowski podkreślają, że taki rodzaj służby jest połączeniem pracy z pasją.
Gdzie najdrożej na majówkę?
Majówkowy weekend skłania wiele osób do wypoczynku poza domem. Jedni wybierają się tuż poza miasto, drudzy ruszają w podróż po Polsce, a jeszcze inni szukają kierunków zagranicznych. Sprawdziliśmy, w których krajach majówkowy wypoczynek jest najdroższy.
Wyjazd autem za granicę - najważniejsze informacje
Każdy zagraniczny wyjazd jest nierzadko powodem do stresu dla kierowców. Wiąże się on w końcu z koniecznością poradzenia sobie z kompletnie nieznanymi przez nas drogami, czy też inną kulturą jazdy. Nie oznacza to jednak, że w rzeczywistości wyjazd samochodem za granicę jest tak trudny. Oto najważniejsze informacje, których znajomość znacznie go ułatwi.
Przygniótł go ciągnik. Mężczyzna zmarł
Zgłoszenie strażacy otrzymali w sobotę, 16 lipca, o godzinie 18.15. Do tego tragicznego wypadku doszło, w Woli Przedborskiej, w gm. Przedbórz, na granicy powiatu radomszczańskiego i piotrkowskiego.
Poparcie radnych dla służb mundurowych na granicy
Piotrkowska Rada Miasta przyjęła uchwałę w sprawie poparcia dla służb mundurowych na granicy polsko-białoruskiej. Uchwałę w tej sprawie przygotował Klub Radnych PiS.
„Stan wyjątkowo nieludzki”. Happening w Rynku Trybunalskim
„Stan wyjątkowo nieludzki” - pod takim hasłem w 25 miastach w całej Polsce odbyły się happeningi związane z kryzysem humanitarnym na polsko-białoruskiej granicy. Wsparcie dla uchodźców wyraziła także grupa kilkunastu piotrkowian.
Okażą wsparcie imigrantom
Ogólnopolska akcja zawita także do Piotrkowa Trybunalskiego. We wtorek (5.10.2021) o 18.00 w Rynku Trybunalskim manifestować będą przeciwnicy działań podejmowanych przez polski rząd w związku z kryzysem na granicy z Białorusią.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat