Advertisement

Artykuły do tagu: budżet

Jest decyzja w sprawie podatku od nieruchomości w Piotrkowie
Dobra informacja dla mieszkańców oraz przedsiębiorców w Piotrkowie. W przyszłym roku nie będzie podwyżki podatku od nieruchomości.
To będzie rok pełen inwestycji
Gmina Czarnocin po raz kolejny wyda rekordowe pieniądze na inwestycje. Takie są założenia, zawarte w projekcie budżetu na 2024 rok. Kwota budżetu po stronie wydatków wynosi ponad 46,3 mln zł z czego wydatki bieżące wynoszą przeszło 22,2 mln zł a wydatki majątkowe – inwestycyjne to 24 mln 322 tys. zł.
Piotrkowianie zdecydowali
Park sportowo-rekreacyjny, przyszkolne boisko, czy w końcu zagospodarowanie zbiornika Bugaj - to tylko część projektów, które mają zostać zrealizowane w Piotrkowie Trybunalskim w ramach najnowszej edycji Budżetu Obywatelskiego. Zdecydowało o tym blisko 26 tysięcy głosów oddanych przez piotrkowian w ciągu dwóch ostatnich tygodni. Zwycięzców poznaliśmy w poniedziałek (02.10.2023), a zadania mają być realizowane w 2024 roku.
23.09.2023 09:54
To już ostatni dzwonek!
Zakończenie głosowania na projekty w Budżecie Obywatelskim Piotrkowa Trybunalskiego coraz bliżej. Taką możliwość mieszkańcy miasta mają już tylko do poniedziałku (25.09.2023) i godziny 23:59. Przypominamy jakie pomysły piotrkowian zostały zakwalifikowane i mają szansę zostać zrealizowane w 2024 roku.
Na Bugaju powstaną pomosty?
Czy na zbiorniku Bugaj powstaną pomosty dla mieszkańców i wędkarzy, a dodatkowo przystań do wodowania łódek - taki projekt ma szansę na realizację w ramach budżetu obywatelskiego w Piotrkowie. We wtorek do głosowania na niego zachęcali pomysłodawcy inicjatywy.
Zagłosuj na najlepsze projekty Budżetu Obywatelskiego 2023
Już w najbliższy poniedziałek (11.09.23 r.) rozpoczyna się głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego 2023. Każdy mieszkaniec Piotrkowa może oddać 5 głosów, po 1 na każdą kategorię projektów. Głosować można jedynie za pomocą strony internetowej piotrkowianiedecyduja.pl.
15 inwestycji do wyboru w budżecie obywatelskim
Poznaliśmy listę projektów, które powalczą o realizację w ramach tegorocznego głosowania budżetu obywatelskiego. Głosowanie odbędzie się we wrześniu.
11.07.2023 06:37
Bieżnia coraz droższa
Drożyzna od dłuższego czasu daje się we znaki, także włodarzom miast i gmin. Mamy kolejny przykład w Piotrkowie, a tym razem chodzi o ciekawą i ważną inwestycję przy Szkole Podstawowej nr 12.
22.06.2023 11:47
Burmistrz z absolutorium
Rada Miejska w Wolborzu udzieliła absolutorium z wykonania budżetu za rok 2022 burmistrzowi Andrzejowi Jarosowi. Głosowanie nad uchwałą podsumowującą działalność burmistrza w zakresie wykonania założonego budżetu w roku 2022 poprzedzone było przedstawieniem raportu o stanie miasta i gminy oraz odczytaniem sprawozdań Komisji Rewizyjnej i pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi, które są organami kontrolnymi działalności i wykonania budżetu.
Piotrkowianie walczą o duże pieniądze
Mieszkańcy województwa łódzkiego mogą dokonać wyboru, na jakie projekty zostaną przeznaczone pieniądze w ramach Budżetu Obywatelskiego "Łódzkie na plus". O dofinansowanie na zakup ambulansu walczy Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. Głosowanie trwa do 30 czerwca.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat