Advertisement

Artykuły do tagu: budżet

Nie chcą dalszego zadłużania Piotrkowa
Inicjatorzy referendum w Piotrkowie zwrócili się do prezydenta Krzysztofa Chojniaka z apelem o zaprzestanie dalszego zadłużania miasta. Ich zdaniem finanse Piotrkowa są w bardzo złym stanie, a mieszkańcy nie są w stanie spłacać kolejnych kredytów zaciąganych przez władze.
Czekamy na Wasze projekty
Ruszył Budżet Obywatelski, konkursy dla społeczników, organizacji pozarządowych i samorządów. Na dobre pomysły pieniądz na pewno się znajdą.
O szpitalu i drogach podczas sesji
Zmiany w budżecie powiatu piotrkowskiego na rok 2023, a także kwestia przejęcia świadczeń szpitalnych z zakresu położnictwa, ginekologii, neonatologii oraz pediatrii przez Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim (SSW) - to główne tematy, jakie były przedmiotem ostatniej Sesji Rady Powiatu w Piotrkowie Trybunalskim. Pochylono się także nad tematem dróg.
32 miliony zł na inwestycje w Woli Krzysztoporskiej
Pod koniec grudnia radni Woli Krzysztoporskiej uchwalili budżet na 2023 rok. Nazwany jest budżetem na trudne czasy, ale jednocześnie jest rekordowy pod względem kwoty zaplanowanej na inwestycje (ponad 32 mln zł) i środków, jakie gmina zdobyła ze źródeł zewnętrznych, by te inwestycje finansować (niemal 18 mln zł).
Ponad 33 mln na inwestycje
Miasto i gmina Wolbórz w budżecie na rok 2023 podwaja wydatki na inwestycje. Wyniosą one do 44 proc. zaplanowanych środków. Radni jednogłośnie uchwalili budżet najbogatszej gminy w powiecie piotrkowskim.
Powiat z budżetem na nowy rok
Przy 17 głosach "za", bez głosów "przeciw" oraz przy 3 "wstrzymujących" powiatowi radni uchwalili budżet na 2023 rok. Stosowną uchwałę podjęto podczas środowych obrad.
Miasto ma budżet na 2023 rok
540,9 mln złotych po stronie dochodów i 625,3 złotych po stronie wydatków - tak przedstawiają się najważniejsze liczby budżetu Piotrkowa na 2023 rok. Budżet radni przyjęli podczas środowej sesji Rady Miasta stosunkiem głosów: 16 „za”, 2 „przeciw” i 5 „wstrzymujących”.
O inwestycjach 2023 roku w Piotrkowie, czyli co nam wybudują?
Ponad 114 milionów złotych w przyszłym roku Piotrków ma wydać na inwestycje. Tak wynika z projektu budżetu miasta, nad którym w najbliższych dniach będą głosować miejscy radni. W telegraficznym (i obrazkowym) skrócie zebraliśmy największe i najciekawsze projekty zaplanowane przez miejskich urzędników.
Łódzkie na plus – Budżet Obywatelski rozstrzygnięty
Zakup sprzętu ratownictwa wodnego, budowa chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 476 w Dobrzelowie czy Dzień Dziecka z „Widzewskim Charakterem” - między innymi te pomysły zostaną zrealizowane w przyszłym roku w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego „Łódzkie na plus”. Zarząd Województwa Łódzkiego zatwierdził listę zadań do realizacji w 2023 r. Mieszkańcy wybrali 10 projektów wojewódzkich i 102 powiatowe.
820 tys. zł dla Piotrkowa i powiatu
Znamy już wyniki Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Piotrków Trybunalski zyska 660 tys. zł na jedno zadanie z puli wojewódzkiej oraz cztery z puli przeznaczonej dla miasta. Z kolei do powiatu piotrkowskiego popłynie 160 tys. zł, co także pozwoli na przeprowadzenie czterech inwestycji.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat