Advertisement

Artykuły do tagu: Rada Miasta

Piotrków pomoże Równemu
Piotrków Trybunalski włączy się w pomoc dla Równego na Ukrainie. Podczas środowej sesji Rady Miasta radni przegłosowali uchwałę w sprawie przekazania środków finansowych na pomoc dla ukraińskiego miasta partnerskiego.
Konfederacja przeciw podwyżkom dla piotrkowian. Magistrat odpowiada
Piotrkowski klub Konfederacji nie zgadza się z proponowanymi podwyżkami podatków od nieruchomości, które mają zostać poddane pod głosowanie piotrkowskich radnych podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta. Jego przedstawiciele zorganizowali w piątek (23.09.2022) konferencję prasową, podczas której apelowali do samorządowców, by zagłosowali przeciw podwyżkom.
Zmiany przegłosowane. Będą nowe ceny i rodzaje biletów MZK
Piotrkowscy radni przegłosowali zmiany dotyczące biletów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Zmienią się ceny oraz rodzaje biletów. Będzie drożej, ale nie dla posiadaczy Piotrkowskiej Karty Mieszkańca.
Krzysztof Chojniak z wotum zaufania i absolutorium [ZDJĘCIA]
Dyskusja była długa i zażarta, ale wynik spodziewany. Piotrkowscy radni udzieli prezydentowi Krzysztofowi Chojniakowi wotum zaufania. „Za” głosowało 17 radnych, 5  było przeciw, a jedna osoba nie wzięła udziału w głosowaniu.
Prezydent Chojniak otrzyma wotum zaufania?
Piotrkowscy radni zagłosują w środę nad udzieleniem prezydentowi Krzysztofowi Chojniakowi wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu w 2021 roku. W trakcie debaty głos może zabrać także każdy mieszkaniec Piotrkowa.
Piotrków zrywa współpracę z Kostromą i Mołodecznem
Radni po dwóch latach przerwy spotkali się ponownie na sali obrad. Pierwsze z podjętych uchwał dotyczyły potępienia rosyjskiej agresji na Ukrainę oraz zerwania współpracy z miastami partnerskimi Piotrkowa: białoruskim Mołodecznem i rosyjską Kostromą. Rada Miasta nie była jednak jednomyślna. Głosowania poprzedziła gorąca dyskusja.
Radni znów będą (normalnie) obradować!
To koniec sesji korespondencyjnych w Piotrkowie. Najbliższa sesja Rady Miasta ma się odbyć w tradycyjny stacjonarny sposób - dowiedział się w czwartek reporter radia Strefa FM.
Młodzi radni chcą działać
Członkowie Młodzieżowej Rady Miasta chcą aktywnie działać na rzecz Piotrkowa. Przedstawiciele MRM spotkali się z wiceprezydentem Andrzejem Kacperekiem, z którym rozmawiali o swoich propozycjach.
Sesja znów korespondencyjna
W środę (23.02.2022) w Urzędzie Miasta w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się 48. Sesja Rady Miasta. Ze względu na trwający stan epidemii obrady nadal są organizowane w trybie korespondencyjnym. Poniżej możecie zapoznać się z programem sesji.
Jak pracowali radni w 2021 roku? Sprawdziliśmy liczbę zapytań i interpelacji
101 interpelacji i zapytań złożyli łącznie piotrkowscy radni w 2021 roku. Najwięcej z nich do władz miasta skierował Jan Dziemdziora, a ponad połowa radnych przez cały poprzedni rok ani razu nie wykazała się taką aktywnością.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat