Artykuły do tagu: Budżet Obywatelski

Mieszkańcy zgłosili 29 projektów
Przez trzy tygodnie piotrkowianie mogli zgłaszać swoje projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok. Do urzędu wpłynęło 29 prawidłowo złożonych wniosków, które teraz będą poddane ocenie. Ich weryfikacja potrwa do 30 sierpnia.
Ostatni dzwonek na złożenie wniosku!
Do poniedziałku (13 maja) piotrkowianie mogą składać wnioski projektowe w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2025. Tegoroczna edycja umożliwia realizację inicjatyw w pięciu kategoriach.
Nowy ambulans Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim może pochwalić się nowym ambulansem sanitarnym. Wyposażony w nowoczesny sprzęt Renault Master o pojemności 2.3 l zakupiony został dzięki środkom pozyskanym z Budżetu Obywatelskiego "Łódzkie na Plus". Karetka jeszcze dziś wyjedzie na ulice Piotrkowa.
Czas na pomysły mieszkańców. Wystartowała kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego
22 kwietnia ruszyło przyjmowanie wniosków w ramach Budżetu Obywatelskiego 2025 w Piotrkowie Trybunalskim. Do dyspozycji mieszkańców jest ponad 3,3 mln zł. W tej edycji można zgłaszać projekty w pięciu kategoriach: rejonowe, ogólnomiejskie, oświatowe (przedszkola), oświatowe (szkoły) oraz rodzinne ogrody działkowe.
Piotrkowianie zdecydowali
Park sportowo-rekreacyjny, przyszkolne boisko, czy w końcu zagospodarowanie zbiornika Bugaj - to tylko część projektów, które mają zostać zrealizowane w Piotrkowie Trybunalskim w ramach najnowszej edycji Budżetu Obywatelskiego. Zdecydowało o tym blisko 26 tysięcy głosów oddanych przez piotrkowian w ciągu dwóch ostatnich tygodni. Zwycięzców poznaliśmy w poniedziałek (02.10.2023), a zadania mają być realizowane w 2024 roku.
23.09.2023 09:54
To już ostatni dzwonek!
Zakończenie głosowania na projekty w Budżecie Obywatelskim Piotrkowa Trybunalskiego coraz bliżej. Taką możliwość mieszkańcy miasta mają już tylko do poniedziałku (25.09.2023) i godziny 23:59. Przypominamy jakie pomysły piotrkowian zostały zakwalifikowane i mają szansę zostać zrealizowane w 2024 roku.
Na Bugaju powstaną pomosty?
Czy na zbiorniku Bugaj powstaną pomosty dla mieszkańców i wędkarzy, a dodatkowo przystań do wodowania łódek - taki projekt ma szansę na realizację w ramach budżetu obywatelskiego w Piotrkowie. We wtorek do głosowania na niego zachęcali pomysłodawcy inicjatywy.
Zagłosuj na najlepsze projekty Budżetu Obywatelskiego 2023
Już w najbliższy poniedziałek (11.09.23 r.) rozpoczyna się głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego 2023. Każdy mieszkaniec Piotrkowa może oddać 5 głosów, po 1 na każdą kategorię projektów. Głosować można jedynie za pomocą strony internetowej piotrkowianiedecyduja.pl.
15 inwestycji do wyboru w budżecie obywatelskim
Poznaliśmy listę projektów, które powalczą o realizację w ramach tegorocznego głosowania budżetu obywatelskiego. Głosowanie odbędzie się we wrześniu.
11.07.2023 06:37
Bieżnia coraz droższa
Drożyzna od dłuższego czasu daje się we znaki, także włodarzom miast i gmin. Mamy kolejny przykład w Piotrkowie, a tym razem chodzi o ciekawą i ważną inwestycję przy Szkole Podstawowej nr 12.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat