Każda z nas zasługuje na to, by świadomie dbać o swoje ciało. Historia Ani może być tego przykładem. W czasach, gdy cytologia była u niej rzadkim gościem, zignorowała niepokojące objawy — nieregularne cykle czy bóle brzucha. Dopiero przypadkowa wizyta prywatna u dobrego ginekologa w Rzeszowie odkryła tajemnicę: endometriozę.
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu w 2024 roku przypada w dniu 21 listopada. W Polsce obchodzony jest corocznie od 1991 roku w trzeci czwartek listopada.
Ubytki w uzębieniu to problem, który może dotknąć każdego, niezależnie od wieku. Choć często traktowane są jedynie jako kwestia estetyczna, ich wpływ na zdrowie jamy ustnej oraz całego organizmu jest znacznie poważniejszy. Brak jednego lub więcej zębów może prowadzić do szeregu komplikacji, takich jak przesuwanie się sąsiednich zębów, wady zgryzu, zanik kości, a nawet problemy z mową czy trawieniem. Co więcej, ubytki w uzębieniu często obniżają samoocenę i pewność siebie, co wpływa na jakość życia.
14 listopada 2024 roku, podczas konferencji w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim ogłoszono plany zakupu supernowoczesnego sprzętu medycznego o wartości 1,24 miliona złotych. Środki przeznaczone przez województwo łódzkie umożliwią placówce wyposażenie w zaawansowane technologicznie urządzenia, które w przyszłości znacząco usprawnią diagnostykę i poprawią jakość leczenia pacjentów.
Cukrzyca ciążowa (GDM, gestational diabetes mellitus) zwiększa ryzyko powikłań płodowych i nie pozostaje bez wpływu na zdrowie matki. Częstość występowania GDM w Europie to ok. 3-5%. Jakie są najczęstsze zagrożenia cukrzycy ciążowej dla rozwijającego się dziecka? Co warto wiedzieć po rozpoznaniu nietolerancji glukozy w trakcie trwania ciąży, aby zadbać o zdrowie płodu?
Dwudniowa konferencja naukowa pt. "Męska Sprawa, profilaktyka urologiczna Zdrowy Mężczyzna”, skierowana była do mieszkańców Powiatu Piotrkowskiego. Panowie mogli dowiedzieć się więcej na temat schorzeń urologicznych. O specjalnych zasadach żywienia w schorzeniach urologicznych można było posłuchać na dzisiejszym seminarium kończącym cykl inicjatyw organizowanych przez Powiat Piotrkowski w ramach zadania pod nazwą "Zdrowe Łódzkie na plus".
Dlaczego mężczyźni rzadziej przekraczają próg gabinetu lekarskiego i rzadziej się badają niż kobiety? Jednym z największych zagrożeń są choroby urologiczne, wśród których wysoce śmiertelny w Polsce jest m.in. rak prostaty.
Twoja skóra wymaga odpowiedniej troski. Każdego dnia narażona jest na szereg szkodliwych czynników zewnętrznych, które mogą osłabiać jej funkcje ochronne, jak również przyczyniać się do pogorszenia jej wyglądu. Codzienna pielęgnacja skóry powinna być skrojona na miarę jej potrzeb i opierać się na regularnym zastosowaniu starannie wyselekcjonowanych kosmetyków. Warto wykorzystać potencjał, jaki drzemie w naturalnych produktach na bazie składników roślinnych. Po jakie sięgnąć, aby zapewnić swojej skórze wszystko to, co najlepsze? Sprawdź!
Co roku w Polsce dochodzi do około 60-70 tysięcy nowych przypadków udarów mózgu. Udar mózgu jest trzecią najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce (po chorobach serca i nowotworach). W Polsce na udar mózgu umiera rocznie około 30 tysięcy osób, co stanowi około 10% wszystkich zgonów.
W Łodzi powstanie nowoczesne Centrum Zdrowia Psychicznego. Województwo Łódzkie przejęło od miasta Łodzi budynek po dawnym szpitalu Betlejem przy ul. M. Skłodowskiej – Curie. W piątek podpisany został akt notarialny.