Artykuły do tagu: Zdrowie

Wygraj BON na darmowe badanie komputerowe stóp w PODOMED Centrum Zdrowej Stopy!
Jeśli masz problemy związane ze stopami, to ten konkurs jest dla Ciebie! PODOMED Centrum Zdrowej Stopy zaprasza do udziału w konkursie, gdzie możesz wygrać BON na darmowe badanie komputerowe stóp.
90 proc. seniorów oczekuje apteki dyżurującej w swojej bliskiej okolicy. Pacjenci stawiają na dostępność i jakość usług aptecznych
Środowisko pacjenckie coraz częściej zwraca uwagę na pogarszającą się dostępność aptek, którą szczególnie odczuwają osoby starsze oraz mieszkańcy mniejszych miejscowości. Według najnowszego ogólnopolskiego badania Koalicji „Na pomoc niesamodzielnym” oraz Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej 90 proc. respondentów w wieku 56+ oczekiwałoby apteki dyżurującej w najbliższej okolicy. Z kolei 80 proc. wszystkich badanych przy wyborze apteki kieruje się kryterium odległości. Raport „Apteka dla Pacjenta” przybliża potrzeby i oczekiwania pacjentów wobec placówek aptecznych. Koalicja chciałaby, aby wyniki badania zwróciły uwagę resortu zdrowia na aktualny obraz rynku aptecznego pod kątem rzeczywistych potrzeb pacjenta.
Zaprezentowali
W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie Trybunalskim już działa nowoczesny, w pełni cyfrowy aparat rentgenowski. Jego zakup, wraz z adaptacją pomieszczeń do przeprowadzania RTG, był możliwy dzięki uzyskaniu dużego dofinansowania.
Praktyczne wskazówki, jak dbać o okulary Blue Block.
Wraz z rozwojem technologii i popularyzacją zawodów związanych z komputerami spędzamy przed ekranami coraz więcej czasu. Może to prowadzić do zmęczenia oczu, bólu głowy i zaburzeń snu. W odpowiedzi na te problemy stworzono okulary z filtrem Blue Block, które mają za zadanie blokować szkodliwe promieniowanie emitowane przez urządzenia elektroniczne. Jednak inwestycja w nie to nie wszystko. Aby cieszyć się ich właściwościami przez dłuższy czas, należy o nie odpowiednio dbać. Przedstawiamy praktyczne porady, jak utrzymać swoje okulary do pracy przy komputerze w dobrej kondycji.
04.06.2024 12:23
Leczmy z troską
Teva pragnie zainteresować konkursem, jaki od kilku lat odbywa się już w wielu krajach. To Humanizing Health - program skierowany do organizacji działających pro bono na rzecz chorych oraz skupiony na idei przywrócenia medycynie ludzkiego wymiaru. Właśnie teraz rozpoczęła się jego polska edycja pod nazwą „Leczmy z troską!”. Organizator konkursu - Teva Pharmaceuticals Polska - nagrodzi najlepsze projekty zgłoszone przez stowarzyszenia i fundacje propacjenckie.
USG ginekologiczne – co wykrywa?
USG ginekologiczne jest jednym z podstawowych badań, które służą zarówno profilaktyce, jak i diagnostyce czy kontroli przebiegu leczenia chorób narządów rodnych kobiety. Jest ono bezbolesne i nieinwazyjne, trwa od kilku do kilkunastu minut, a jednocześnie dostarcza wielu informacji o strukturach i organach położonych w obrębie miednicy mniejszej. Jakie są wskazania do poddania się USG ginekologicznemu? Kiedy wykonuje się je przezpochwowo (transwaginalnie), a kiedy przez powłoki brzuszne?
Nerwica natręctw – przyczyny, objawy, leczenie
Nerwica natręctw, znana również jako zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne (OCD), jest zaburzeniem psychicznym, które charakteryzuje się występowaniem obsesji (natarczywych myśli, obrazów lub impulsów) oraz kompulsji (powtarzających się zachowań lub rytuałów).
Odtrucie alkoholowe Warszawa - na czym polega i kiedy jest konieczne?
Nadużywanie alkoholu to poważny problem społeczny, który dotyka wiele osób na całym świecie. W Polsce, według statystyk, problem ten dotyczy około 1,5 miliona osób. Nadużywanie alkoholu prowadzi do wielu negatywnych skutków zarówno w sferze zdrowotnej, jak i społecznej. W skrajnych przypadkach, może prowadzić do zatruć alkoholowych, które stanowią realne zagrożenie dla życia.
Wszywka alkoholowa Warszawa - kompleksowe podejście do leczenia uzależnienia
Uzależnienie alkoholowe jest poważnym problemem społecznym, który dotyka coraz więcej osób na całym świecie. W Polsce, według różnych szacunków, problem ten dotyczy od 800 tys. do nawet 2 mln osób. Choroba alkoholowa to nie tylko problem osoby uzależnionej, ale także jej rodziny, najbliższego otoczenia i całego społeczeństwa.
Eksperci i naukowcy na rzecz kampanii „Zdrowie w zasięgu”
Rusza ogólnopolska kampania „Zdrowie w Zasięgu”, mająca na celu promowanie osiągnięć i potencjału nowoczesnej medycyny, wynikających z rozwoju telekomunikacji, zwłaszcza usług mobilnych. Kampania organizowana jest przez bloga „Na fali nauki” (www.nafalinauki.pl) przy współpracy ekspertów i naukowców.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat