Advertisement

Artykuły do tagu: Zdrowie

Twój catering dietetyczny 15% taniej - zamów dietę z Powerem
Brak Ci czasu na gotowanie? A może chcesz przejść na zdrowy tryb życia, ale nie wiesz, od czego by tu zacząć? Power Meal powstał po to, aby rozwiązać wszystkie Twoje żywieniowe problemy. Zamów nasz catering dietetyczny w Poznaniu, a szybko przekonasz się, że zdrowa dieta to smaczna przyjemność, a nie przykry obowiązek. Robimy to pysznie, zdrowo i w dobrej cenie!
Krzem: klucz do zdrowia i urody
W dzisiejszym świecie troska o zdrowie i wygląd odgrywa coraz ważniejszą rolę. Szukamy rozwiązań, które pomogą nam osiągnąć optymalne samopoczucie i piękny wygląd. Jednym z interesujących minerałów, który przyciąga uwagę zarówno naukowców, jak i entuzjastów zdrowego stylu życia, jest krzem. Ten niepozorny pierwiastek występujący w przyrodzie w obfitości. Jak się jednak okazuje, może on okazać się kluczem do wielu aspektów naszego zdrowia i urody.
W naszym artykule przyjrzymy się bliżej krzemowi jako suplementowi diety. Dowiedzmy się, jakie korzyści zdrowotne może przynieść jego regularne spożywanie. Poznamy też zastosowania krzemu w dziedzinie kosmetologii i pielęgnacji skóry. Odkryjemy, dlaczego warto rozważyć włączenie go do naszej codziennej diety. Gotowi na fascynującą podróż po świecie krzemu i jego wpływie na nasze zdrowie i urodę? Zapraszamy do lektury!
Program Profilaktyka 40 Plus został przedłużony. To okazja, by sprawdzić swój stan zdrowia
Program Profilaktyka 40 Plus został przedłużony do czerwca 2024. Każdy, kto skończył 40. lat może się przebadać i po roku takie badania powtórzyć.
W Poniatowie maszerowali po zdrowie
To była gorąca niedziela dla mieszkańców Poniatowa. Nie tylko za sprawą odnotowanych wczoraj wysokich temperatur. Przyczynił się do tego również piknik rekreacyjno-sportowy zorganizowany pod hasłem „Marsz po zdrowie w Poniatowie”.
Stres w pracy. Jak z nim walczyć?
Według badań przeprowadzonych w 2022 roku aż 98 proc. Polaków odczuwa stres w pracy. Jeżeli ktoś odczuwa takie objawy, jak zawroty głowy, rozdrażnienie, ataki paniki, ciągłe zmęczenie, częste przeziębienia, problemy z zasypianiem itp., to prawdopodobnie należy do tej grupy – mówi dr n. med. Sławomir Adam Wolniak, specjalista psychiatra, prezes Wolmed Sp. z o.o. Szpital i Poradnie w Dubiu koło Bełchatowa.
Ptasia grypa śmiertelnie groźna dla kotów
Na razie problem ten nie dotyczy województwa łódzkiego, ale jak podkreślają specjaliści, nie zwalnia to właścicieli kotów z zachowania czujności i odpowiedzialności.
Co z neurologią w Piotrkowie?
Do naszej redakcji dotarły informacje, że w Piotrkowie może pojawić się problem z leczeniem neurologicznym. W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Piotrkowie prawie wszyscy lekarze pracujący na oddziale neurologii złożyli wypowiedzenia. Co dalej?
Pochodzenie szczodraka krokoszowatego: wędrówka przez egzotyczne krainy
Szczodrak krokoszowaty należy do wieloletnich bylin z rodziny astrowatych, które występują na terenie dzisiejszej Rosji, Mongolii i Kazachstanu. Wspomniana roślina wykształciła mechanizmy przystosowawcze, dzięki którym przetrwała, mimo narażenia na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Można ją spotkać wysoko w górach. Szczodrak krokoszowaty zaadaptował się do warunków panujących w tym wymagającym środowisku. Wykształcił związki chemiczne, które zapewniły mu przetrwanie. Dziś wykorzystuje się je u ludzi, aby podnieść wytrzymałość ich organizmu i wspomóc ich w walce ze stresem. Kto powinien zwrócić uwagę na leuzę krokoszowatą?
Zaburzenia czucia, przewlekłe zmęczenie: pierwsze objawy SM mogą być dyskretne
Na stwardnienie rozsiane (SM) choruje w Polsce blisko 50 tys. osób. Początek choroby przypada zwykle na okres między 20, a 40 rokiem życia, częściej chorują kobiety. 30 maja obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości SM.
W jakim stanie jest powiat piotrkowski?
Rada Powiatu Piotrkowskiego przed minioną sesją otrzymała Raport o stanie Powiatu Piotrkowskiego za 2022 rok. Jego najważniejsze aspekty przedstawił w czasie posiedzenia starosta Piotr Wojtysiak, który zwrócił uwagę na szczególne uwarunkowania polityczno-finansowe minionego roku, na które wpływ miała agresja Rosji na Ukrainę, wzrost cen energii, towarów i usług czy galopująca inflacja.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat